9 kambariniai augalai, kurie pagyvins kiekvienus namus

Gal šiek tiek šventvagiška taip teigti, bet tikrai ne visuomet interjere norisi įkomponuoti sodria žaluma, vešlia lapija ir ryškiaspalviais žiedais visuotinį dėmesį siekiantį pelnyti kambarinį augalą. Nepritampa jis prie ramios santūrių spalvų gamos, minimalistinių baldų ir stiliaus diktato... Laimei, augalų pasaulis labai įvairus.

1. Kambarinių augalų tendencijas numatantys profesionalai šį sezoną siūlo atkreipti dėmesį į pastelines (kreminę, melsvą, pilkšvą) lapų spalvas, švelnius subtilius žiedų atspalvius, į kontrastingai išryškėjančius sodrius, bet santūrius vyšninius ir tamsiai violetinius tonus. Tokie augalai kaip raukšlėtoji peperomija (Peperomia caperata 'Schumi') dabar vieni madingiausių! Matyt, ne veltui, nes jie labai dera minimalistinio stiliaus interjere.



Peperomija
Peperomija
Shutterstock nuotr.



Asketiškame interjere visko – baldų, aksesuarų – turi būti kuo mažiau, tad gėlės čia sunkiai randa savo vietą. Deja, interjerui tai – ne į naudą: ir taip būdamas griežtokas jis tampa dar šaltesnis... Tačiau nenukrypstant nuo stiliaus diktuojamų reikalavimų santūrią karpažolę (Euphorbia trigona ‘Rubra‘) galima įkomponuoti ir šiuolaikiškame būste.



Shutterstock nuotr.


Siekiant nenutolti nuo skandinaviško stiliaus interjere vyraujančių žemės spalvų, rinkitės rausvai ar gelsvai margintais lapais augalu – karališkoji begonija (Begonia rex) ar stromantė (Stromanthe carolina ‘Triostar') sėkmingai pakeičia žydinčius, o gražios jos visus metus). Prie šių gėlių nesudėtinga harmoningai priderinti vazonus. 


Fotolia nuotr.


Labai šviesios kaladžio (Caladium bicolor) lapų spalvos vizualiai didina erdvę ir daro ją šviesesnę, skaidresnę. Minimalistiniame interjere derėtų ir augalas sidabriškai pilko atspalvio lapais – jis būtų tarsi tarpininkas, suvienijantis dekoro akcentus į vieną visumą. Priklausomai nuo apšvietimo sidabrinis atspalvis gali būti ryškus, blyškus, šaltas ir šiltas, elegantiškas ir įnoringas... 


Fotolia nuotr.


Dramatiškos tamsiai raudonos ar violetinės spalvos karališkųjų begonijų (Begonia rex) lapai, pamarginti pasteliniais atspalviais, ne tik sukuria įspūdingą kontrastą, bet ir spinduliuoja optimizmą.

Fotolia nuotr.


Gelsvo, rausvo, melsvo atspalvių vazonai pakartoja interjere vyraujančias šviesias spalvas, nepažeidžia stilistinės vienovės. Jei namuose daug metalo, stiklo ir baltos spalvos, tiktų vazonai iš blizgaus metalo. Žinoma, jie gali būti ir ryškesnių spalvų – tokių, kurios „rimuojasi“ su aksesuarų ar baldų dekoru. Augalas galėtų būti nežydintis, santūrių formų ir įdomiais raštais išmargintais lapais – čia puikiai derėtų fitonija (Fittonia verschaffeltii).


Shutterstock nuotr.


Santūriame interjere nereikia ryškiaspalvių augalų, jų lapai ir žiedai neturėtų išsiskirti itin ryškiais atspalviais. Tačiau ir monotonijos nesinori, o dekoratyvi kalatėja (Calathea makoyana) toli gražu ne tokia...


Shutterstock nuotr.


Tamsiais lapais pasipuošusi alokazija (Alocasia x amazonica) tobulai pripildo kambaryje atsiradusią tuštumą. Šiam augalui atskleisti savo grožį idealiai tinka šviesaus pastelinio atspalvio plokštumos. 


Shutterstock nuotr.
Fotolia nuotr.


Stilingai atrodo ir asketišką interjerą pagyvina keletas vienodų nedidelių augaliukų, ypač kaktusai ar kiti sukulentai. Kaip pastebi interjero dizaineriai, jų formos „architektūriškos“, o spalva nebūtinai skaisčiai žalia – pavyzdžiui, ramdis (Aeonium) gali būti ir pilkai melsvas, ir rusvai žalsvas.


Shutterstock nuotr.


Geriausia nedidelius sukulentus sodinti į vienodus vazonėlius ar į vieną didesnį gėliapuodį. Harmoningai atrodo pailgi, kvadratiniai, stačiakampiai ar ovalūs vazonai be nereikalingų detalių ir ornamentų. O aptakios formos pastelinio atspalvio vazonas harmoningai dera minimalistiniame interjere.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis