10 naudingų patarimų, padėsiančių pasirinkti interjero spalvas

Spalva — svarbiausias aspektas, sukuriantis viso interjero nuotaiką, todėl ją rinktis reikia labai dėmesingai. Būtent ši užduotis dažnai gali atrodyti neįveikiama, tačiau šie 10 patarimų padės jums pasirinkti tinkamai.

Patarimas Nr. 1. Atkreipkite dėmesį į savo drabužius


Drabužiai — puikus spalvų rinkimo įkvėpimo šaltinis. Pasirinkdami tam tikrą spalvą drabužiuose, mes stengiamės pabrėžti savo privalumus, parodyti savo charakterį. Mes pasąmoniniai pasirenkame spalvas, kurios pagerina mūsų nuotaiką. Todėl mūsų mėgiamas spalvas galima drąsiai perkelti ir į interjerą.


Patarimas Nr. 2. Naudokite trijų spalvų taisyklę


Pasimetėte begalinėje spalvų įvairovėje? Prisiminkite auksinę trijų spalvų taisyklę: pasirinkite tris atspalvius ir atkartokite juos skirtinguose dizaino elementuose.


Patarimas Nr. 3. Nepamirškite santykio 60/30/10


Spalvų santykis erdvėje turi atitikti formulę 60/30/10, kur 60% turi užimti pagrindinė, dominuojanti spalva, 30% — antrinė spalva ir 10% lieka spalviniams akcentams. Dominuojanti spalva — sienos, antrinė — baldų apmušalai, o akcentai — aksesuarai ir dekoro elementai.Nepamirškite santykio 60/30/10
Nepamirškite santykio 60/30/10
Shutterstock nuotr.Patarimas Nr. 4. Sukurkite įvairovę su panašiais atspalviais


Interjeras, kuriame bus tik trys spalvos, gali būti pernelyg nuobodus. Norėdami to išvengti, tačiau ir nesukurti spalvinio chaoso, pridėkite į spalvinę gamą žymiai šviesesnius arba žymiai tamsesnius jau naudojamų spalvų atspalvius.


Patarimas Nr. 5. Išlaikykite šiltų ir šaltų atspalvių balansą


Harmoningame interjere visada dera šiltos ir šaltos spalvos. Sodrią šiltą spalvą verta papildyti dviem šaltais šviesiais atspalviais ir, priešingai, drąsią bei ryškią šaltą spalvą reikia sušvelninti saulėtais šiltais atspalviais.


Patarimas Nr. 6. Rinkitės patikrintus spalvinius derinius


Jei derindami atspalvius bijote suklysti, pasižiūrėkite į spalvų ratą. Galite drąsiai rinktis iš keleto patikrintų variantų: papildomosios, trijų sudaromosios, analoginės ir monochrominės schemų.Rinkitės patikrintus spalvinius derinius
Rinkitės patikrintus spalvinius derinius
Shutterstock nuotr.Patarimas Nr. 7. Nepamirškite skirtingų spalvų svorio


Spalvos pasirinkimas priklauso nuo kambario dydžio ir jo konfigūracijos. Minkšti, prislopinti atspalviai ir paprasti raštai paverčia kambarį erdvesniu ir laisvesniu, nes jų vizualinis svoris yra nedidelis. Todėl jie idealiai tinka nedidelėms patalpoms. Drąsios, ryškios ir sodrios spalvos, kaip ir stambūs raštai, tiks erdviems kambariams, nes suteiks vizualinio svorio.


Patarimas Nr. 8. Nepamirškite, kad bet kokia medžiaga ir faktūra turi spalvą


Medinės grindys, plytų siena, chromuota furnitūra ir paauksuoti veidrodžio rėmai — bet kuri detalė turi savo atspalvį, į kurį reikia atsižvelgti. Per didelė spalvų įvairovė gali paversti interjerą tikru chaosu, o paskutiniu lašu gali būti tokia, atrodytų, nereikšminga detalė kaip virtuvės baldų durelių rankenėlių spalva, netinkanti prie kitų metalinių elementų.Nepamirškite, kad bet kokia medžiaga ir faktūra turi spalvą
Nepamirškite, kad bet kokia medžiaga ir faktūra turi spalvą
Shutterstock nuotr.Patarimas Nr. 9. Nepamirškite harmonijos


Interjeras bus harmoningas, kai tamsesni atspalviai bus apačioje, o šviesesni — viršuje. Net gi šviesiuose skandinaviškuose interjeruose grindys yra tamsesnės už sienas (kaip ir gamtoje, kur žemė visada yra tamsesnė už dangų).


Patarimas Nr. 10. Susikurkite spalvinių pavyzdžių katalogą


Susirinkite asmeninį spalvų ir atspalvių pavyzdžių katalogą, kuris pravers, kai rinksite dažus, medžiagas, baldų apmušalus ir dekoro elementus. Ganėtinai sudėtinga įsiminti teisingą atspalvį, tad su savo pavyzdžiais galėsite lengvai orientuotis parduotuvėse.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis