Kaip prižiūrėti aksominius baldus

Prieš kelerius metus aksominė sofa, fotelis ar kiti minkšti baldai interjere buvo neįsivaizduojami, bet pastaruoju metu jie tapo naujausia mados tendencija. Aksominiai baldai gražūs, suteikia namams jaukumo, bet reikalauja ypatingos priežiūros. Pateikiame keletą patarimų, kaip jais rūpintis.

Nors aksomas yra labai minkštas ir jo priežiūra neatrodo sudėtinga, vis dėlto ant šio audinio labai matosi kiekviena šiukšlelė ir dulkelė, ir dulkes nuo jo nuvalyti ne taip ir lengva. Kietas dulkių siurblio galas ant aksomo gali palikti įspaudus, todėl geriausia dulkes nuo minkštos aksominio baldo dalies nuvalyti drėgna šluoste.


Shutterstock nuotr.


Sudrėkinkite šiltame vandenyje ir atsargiai pavalykite sofos paviršių. Dar geresnis būdas, kurį siūlo ir minkštų baldų gamintojai, yra naudoti sudrėkintą ir išgręžtą frotinio audinio skiautę. Dėmes ir dulkes lengviau išvalysite, jei į vandenį įpilsite plovimo skysčio (skirto baldų valymui).


Shutterstock nuotr.


Jei ant tokio baldo kas nors išsipylė, nedelsdami sugerkite skystį servetėle ar sausu virtuviniu rankšluosčiu. Bet kokį skystį ar dėmę reikia rūpestingai nuvalyti, kad dėmė neįsigertų į gilesnius audinio pluoštus.


Atsiradusią dėmę pavalykite valymo skysčiu sudrėkinta audinio skiaute, tik jokiu būdu netrinkite nešvarios vietos, nes taip galite sugadinti audinį. Dėmę reikia valyti nuo jos išorės link centro, kad ji neišplistų į didesnį plotą.


Kai pavalysite dėmę valymo priemone, dar kartą pavalykite tą vietą švariame vandenyje pamirkyta ir išgręžta šluoste, nes nenuskalauta valymo priemonė gali palikti dėmes, be to, audinyje nebebus pastebimas perėjimas tarp nuvalytos vietos ir likusio paviršiaus.


Shutterstock nuotr.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis