10 mobiliųjų programėlių, naudingų ketinantiems atnaujinti namus pavasarį

Pamirškite sunkius įrankių diržus ir nuo žemės neatkeliamas dėžes – kiekvienam meistrui reikalingų darbo įrankių galite turėti tiesiog savo telefone. Verta panaršyti programėlių parduotuves ir tai išbandyti. Tačiau, kad netektų gaišti laiko, šiame straipsnyje atrinktos programėlės, kurios pasitarnaus ne tik namus remontuojančiam mėgėjui, bet ir profesionaliems statybų rangovams. 

1. Gulsčiukas.


Jūsų telefonas gali virsti naudingu gulsčiuku. Tikro statybinio gulsčiuko tokia programėlė gal ir neatstos, kadangi yra pats telefonas yra gana trumpas, tačiau įrankis visuomet bus po ranka ir leis atlikti smulkius buitinius darbus. Taip pat praktiškai visus juos galite sukalibruoti pagal tikrą gulsčiuką.


Išmėginome tai su: "Spirt Level plus" (Android, nemokama)



Kiti variantai: "Bubble level (spirit level)" (abi OS, nemokama), "iHandy Level free" (abi OS, nemokama), "Wasserwaage" (Android, nemokama), "Clinometer" (Android - nemokama, iOS - 1,99 $) ir kitos.



2. Virtualus dažytojas.


Norite perdažyti kambarį, tačiau nežinote, ar pasirinkta spalva tiks jūsų kambariui? Anksčiau rinkdavomės pridėję spalvų paletę prie sienos ar tiesiog nuspręsdavome „iš akies“. Tačiau šiandien užtenka turėti išmanųjį telefoną. Tuomet nusifotografuojate interjerą ir programėlės pagalba nusidažote nuotraukoje esančią sieną norima spalvą.


Išmėginome tai su: „Paint tester“ (Android, iOS nemokama).



Kiti variantai: "Paint Harmony" (abi OS, nemokama), "Home Decorator" (iOS nemokama), "Video Painter Lite" (iOS, nemokama) ir kitos.


3. Liniuotė


Taip, su išmaniuoju telefonu nuo šiol Jūs galite spręsti ne tik algebros uždavinius, tačiau ir geometrijos problemas. Priklausomai nuo telefono išmatavimų galite turėti keliolikos centimetrų ilgio liniuotę. Turbūt nereikia pasakoti, kuo gali būti naudingas šis įrankis.


Išmėginome tai su "Ruler App" (Android, nemokama)



Kiti variantai: "i-Ruler" (iOS, nemokama) ar praktiškai visos programėlės randamos įrašius raktinį žodį "ruler"


4. Matlankis


Dar vienas įrankis, kuris gali pakeisti fizinį prietaisą. Jei norite pamatuoti objekto kampą, galima jį arba nusifotografuoti arba pamatuoti gyvai. Programėlė parodys itin tikslų kampą, be to, jį galite patogiai koreguoti.

Išmėginome tai su "Protractor" (Android, nemokama)



Kiti variantai: "Protractor 1st" (iOS, nemokama), "Smart protractor" (Android, nemokama), kiti pasirinkimai randami įvedus žodį "protractor" ar "matlankis"


5. Spalvos identifikatorius


Einate gatve, svečiuojatės pas draugus ar tiesiog valgote pyragą ir pamatote patikusią spalvą, kurią norėtumėte pritaikyti aplinkoje? Žinoma, visi pažįstame spalvas, tačiau kartais sunku jas apibūdinti taip, kad skirtųsi viena nuo kitos. Technologijos spalvų atpažinimą pakylėjo į dar aukštesnį lygį. Galite rasti tą pačią spalvą, kurią matote (žinoma, ji kiek skirsis, nes akies ir fotoaparato aplinkos matymas vis dar skiriasi). Nuskanuokite ją, įsidėmėkite ir panaudokite.


Išmėginome tai su: "Color capture & identifier" (Android, nemokama)



Kiti variantai: "Color Capture" (Android, iOS, nemokama), "ColorColl" (abi OS, nemokama)


6. Daiktų matavimui


Norite išmatuoti kažką didesnio? Išbandykite „Smart Measure“. Ji skirta matuoti atstumams ir aukščiui nuo 1 iki 50 metrų net nepajudant iš vietos. Programėlės veikimo principas gana paprastas. Pirmiausia, tiksliai įveskite aukštį, kuriame yra laikomas išmanusis telefonas ar planšetinis kompiuteris. Tuomet norėdami išmatuoti atstumą iki tam tikro objekto, nukreipkite prietaisą į tą objektą ir paspauskite ekrane esantį užrakto mygtuką. Atstumas iki pasirinkto objekto turėtų atsirasti jūsų naudojamo prietaiso ekrane. Jei norite matuoti aukštį, spustelėkite mygtuką, esantį kairėje ekrano pusėje ir nukreipkite į norimo išmatuoti objekto viršūnę. Programėlę atsisiųskite iš „Google Play“, o telefonų su „iOS“ savininkams panašias galimybes suteikia programėlė „Measure“.


7. Triukšmo įvertinimui


Pabusti nuo gręžiamos sienos ar plaktuku kalamos vinies garso nėra labai malonu, tiesa? Todėl, jei namuose atliekate rimtesnius statybos ar remonto darbus ir baiminatės, jog keliate per daug triukšmo, jums pravers „Sound Meter“ programėlė. Ji leis be papildomo vargo ar išlaidų išmatuoti triukšmo lygį. Tiesiog įsijunkite programėlę ir savo mobiliojo telefono ar planšetinio kompiuterio ekrane matysite tikslų triukšmo lygį, išreikštą decibelais. Programėlę atsiųskite iš „Google Play“.



Namai, remontas
Namai, remontas
Shutterstock nuotr.



8. Kambarių planams išsaugoti


Atliekant tiek smulkius, tiek stambius statybos darbus, dažnai pasigendame ar reikiamu momentu nerandame reikalingų namo, buto ar kambario planų. Jei turite „iOS“ įrenginį, popieriniai brėžiniai jums nereikalingi. Norėdami gauti kambario grindų planą į pagalbą galite pasitelkti „Room Scan“ programėlę. Ji gali išmatuoti ir parengti net įmantriausių grindų planus. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai telefonu ar planšetiniu kompiuteriu besisukant ratu nuskenuoti visas erdvėje esančias sienas. Atsižvelgdama į sienų matmenis ir juos sujungdama į vieną visumą programėlė automatiškai sugeneruoja matuojamos patalpos grindų planą. Programėlę galite rasti „Apple App Store“. 


9. Interjero redaktorius


„Planner 5D – Design Your Room“. Šiuo interjero redaktoriumi namų dizainą taip pat galite kurti 2D ir 3D režimais. Sukurtus projektus netgi galėsite peržiūrėti virtualios realybės režimu naudodami „Google Cardboard“ akinius ar panašią technologiją. Programėlė veikia ir neprisijungus prie interneto tinklo. Joje rasite katalogą su baldais, apdailos detalėmis ir kitais būtinais būsto aksesuarais. Pasisemti įkvėpimo ir idėjų galėsite galerijoje, kurioje patalpinti kitų vartotojų sukurti dizaino projektai.



Interjero planavimas
Interjero planavimas
Shutterstock nuotr.



10. Darbų plananimas


Na, o jei organizuojate rimtesnius statybos darbus, jums pravers ne tik anksčiau išvardintos programėles. Detalesniam ir daugiau žmonių įtraukiančiam statybų proceso organizavimui pasitarnaus viena naujausių programėlių „Fielwire“. Šioje išmaniesiems telefonams ar planšetiniams kompiuteriams skirtoje aplikacijoje gausu funkcijų, kurios leis ne tik įkelti bei eksportuoti failus įvairiais formatais, bet ir suteiks galimybę paskirti ir valdyti užduotis. Programėle taip pat galima suplanuoti bei stebėti projekto vykdymo datas ir darbus, įkelti nuotraukas, kurios rodo darbų progresą. Programėlę rasite „Google Play“ ir „Apple App Store“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis