75 m² būstas Šventojoje: poilsio nuotaika dvelkiantis interjeras

Pajūrio kurortiniame miestelyje įrengtame būste sukurtas minimalistinės estetikos, ramybe ir poilsio nuotaika dvelkiantis interjeras, dekoruotas išskirtinai lietuvių kūrėjų baldais bei aksesuarais. „Būstas, esantis lietuviškame pajūryje, tarsi savaime pasufleravo sprendimą, kad jame geriausiai tiktų Lietuvos dizainerių gaminiai, kurių išskirtinumas – į vieną sujungtos modernios formos ir nuo senų laikų naudojamos medžiagos, tokios kaip medis ar linas“, – sako projekto autorė.

Objekto dosjė:


Tipas – naujos statybos butas mažaaukštės statybos daugiabutyje Šventojoje.


Plotas – 75 m², 3 kambariai.


Gyvenamoji erdvė – bendrasis kambarys (svetainė, virtuvė, valgomasis), miegamasis, vaikų (svečių) kambarys, vonios kambarys.


Biudžetas – būstui įrengti reikalingi baldai, buitinė technika, dekoracijos, įskaitant ir vienetinius dizaino gaminius, aksesuarai, namų tekstilė kainavo 26 tūkst. eurų.


Projekto autorė – interjero dizainerė Justina Srudelytė (www.ouyou.lt).


Trijų kambarių butas įrengtas naujai pastatytame mažaaukščiame daugiabutyje Šventojoje, o interjero koncepciją sukurti buvo pasiūlyta dizainerei Justinai Srudelytei. Imdamasi šio projekto, dizainerė įvertino ne tik pačią erdvę, bet atkreipė dėmesį ir į aplinką, pro langą matomus vaizdus ir į kurortinio pajūrio miestelio atmosferą. Neatsitiktinai kurdama interjero kompoziciją projekto autorė atsigręžė į gamtą. Jos teigimu, būdami gamtoje žmonės pailsi, atsipalaiduoja, yra supami akiai malonių spalvų ir natūralių medžiagų, tad visa tai norėjosi perkelti ir į interjerą. „Naudojome natūralias medžiagas – medį, molį, keramiką, liną, baldams ir kitoms detalėms buvo parinktos spalvų gamos, įkvėptos metų laikų, jūros mėlio, pušyno ir samanų žalumos“, – pasakoja Justina.


Kurortiniame miestelyje įrengto buto interjeras pritaikytas poilsiui ir atsipalaidavimui – svetainės poilsio zonoje palei didelius langus įkomponuotas supamasis krėslas leidžia jaukiai sūpuojantis mėgautis gamtos vaizdais – jūra, kopomis, pušynais.


75 m² būstas Šventojoje
75 m² būstas Šventojoje
„Realco“


Kadangi erdvės buvo funkcionaliai suplanuotos statytojų, interjere buvo nuspręsta planavimo nekeisti. Pasak dizainerės, erdvė leido žaisti su baldų išdėstymo sprendimais. Bendrasis kambarys logiškai suskirstytas į tris funkcines zonas – palei didžiuosius langus suformuota svetainės poilsio zona, o kitoje patalpos pusėje numatyta virtuvė. Šias dvi zonas vizualiai skiria valgomasis, kuriam pasirinktas apskritas stalas su originalaus dizaino EMKO kėdėmis. Jo poziciją sustiprina masyvus lietuvių dizainerių komandos INDI šviestuvas, pagamintas iš perdirbto popieriaus. Pailgos formos virtuvėje dizainerė nutarė suformuoti ir salą. „Virtuvės zonoje labai svarbus salos darbastalis. Jei būtume pasirinkę standartinį virtuvės planavimą, būtų likę per mažai darbo vietos maisto gaminimui. Sala suteikė galimybę atsiskleisti kūrybiškumui gaminant valgį, patogiai jaustis virtuvėje“, – sako projekto autorė.75 m² būstas Šventojoje
75 m² būstas Šventojoje
„Realco“„Vieną salos pusę galime naudoti kaip darbastalį, o kitą pusę kaip pusbarį. Sala suteikia galimybę į maisto gaminimo procesą įsitraukti visai šeimai ar svečiams, taip sukuriant draugiška atmosferą“, – paaiškina projekto autorė.

Interjerui dekoruoti dizainerė pritaikė ne tik lietuviško dizaino baldus, bet ir aksesuarus – čia rado vietą originalios detalės ir tekstilės gaminiai, sukurti dizaino studijose „Namuos“, „Mildu“, „Linenme“.


Erdvė dvelkia ramia minimalistine estetika – tokį įspūdį padeda kurti pastelinis koloritas, apgalvotas baldų dizainas, kruopščiai parinktos detalės, šviesaus medžio apdaila.75 m² būstas Šventojoje
75 m² būstas Šventojoje
„Realco“Kaip pasakoja Justina, šio objekto interjero kūrybos procese jai buvo suteikta daug laisvės ir saviraiškos galimybių. Idėja interjere pritaikyti išimtinai tik lietuvių dizaino produktus taip pat buvo pasirinkta Justinos iniciatyva. „Jausdami pagarbą lietuviškam dizainui, nusprendėme įtraukti į šį interjerą lietuvių kūrėjų darbus. Be to, kad šie elementai pasižymi išskirtinumu kalbant apie formas, jie pagaminti mūsų šalies kūrėjų su atsakomybe pasirenkant tvarias medžiagas, užtikrinančias kokybę bei ilgaamžiškumą. Manau, kad apie kūrėjus, kurie yra vertinami už Lietuvos ribų, yra gavę ne vieną dizaino apdovanojimą, turi būti kalbama garsiai ir savo šalyje, taip paskatinsime kuo daugiau žmonių atkreipti dėmesį į vietinės rinkos produktus, palaikyti kūrėjus, mėgautis ir džiaugtis jų kuriamais objektais savo namuose“, – sumanymą atskleidžia projekto autorė.


Projekte vyraujantis koloritas ir medžiagos itin dera miegamajame. Linas, medvilnė, natūralus medis, pintos faktūros ir pasirinkta pastelinių žemės spalvų paletė kuria kupiną ramybės atmosferą ir leidžia atsipalaiduoti.


Interjerą puošiančios sausų smilgų puokštės – tarsi subtili užuomina į pajūrio gamtos peizažą.75 m² būstas Šventojoje
75 m² būstas Šventojoje
„Realco“
Terasa kurortiniame miestelyje – tarsi interjero tęsinys, todėl dizainerė jai dekoruoti pritaikė jaukią medžio apdailą ir pasiūlė patogius bei stilingus lauko baldus.75 m² būstas Šventojoje
75 m² būstas Šventojoje
„Realco“


Projektuojant šį interjerą, nebuvo pamirštas ir dar vienas svarbus aspektas – tvarumo idėjos, apie kurias pastaruoju metu kalbama vis garsiau ir drąsiau. „Sąmoningas vartojimas ir tvarumas šiomis dienomis jau nebėra vien tuščios frazės, vis daugiau žmonių supranta, kad viską maksimaliai imdami iš gamtos mes turime stengtis nenualinti mus supančio pasaulio“, – sako dizainerė. Neatsitiktinai ji stengėsi rinktis tokius daiktus, kurie ne tik būtų kuriami ir gaminami laikantis šios koncepcijos, bet ir išsaugotų savo vertę ateityje. Bute paklotos medinės grindys, kurių gamintojai dalyvauja miškų atsodinimo projektuose, valgomajame įkomponuotas šviestuvas iš perdirbto popieriaus, parinkti lininiai gaminiai, rankomis išausti iš senelių paveldėtomis staklėmis. Pasak dizainerės, daiktai, turintys unikalias istorijas, ir patys gali tapti istorija ar šeimos vertybe, perduodama iš kartos į kartą.


Vis labiau populiarėjantis lenktos linijos motyvas, subtiliai įpintas į kai kuriuos interjero elementus (svetainės minkštieji baldai, spintos durų dekoras, šviestuvai ir pan.) suteikia erdvei plastikos ir minkštumo.


Ryškūs spalviniai akcentai: baldų fragmentai vaikų kambaryje, šviestuvų detalės, svetainę ir miegamąjį puošiantys paveikslai, pagyvina spalvinę interjero kompoziciją ir suteikia erdvei unikalumo.75 m² būstas Šventojoje
75 m² būstas Šventojoje
„Realco“Nedidelis vonios kambarys – praktiškas ir funkcionalus. Pilkų akmens masės plytelių danga gražiai įsilieja į bendrą interjero minimalistinio stiliaus estetiką, o šviesaus medžio baldų fasadai vizualiai sušildo erdvę ir suteikia jai faktūriškumo. Interjere kartojamą lenktų, plastiškų linijų motyvą vonios kambaryje atkartoja virš praustuvo pakabintas apskritas veidrodis.  


Visą interjerą išvyskite nuotraukų galerijoje:Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis