90 kv. m. kotedžas: mid-century stiliaus interjeras

Naujos statybos kotedžo šeimininkai į studijos „Very Good Architecture Company“ architektus kreipėsi jau turėdami aiškią interjero koncepciją – sukurti mid-century stilistikos įvaizdį, todėl interjere buvo pritaikytos šiam stiliui būdingos ryškios spalvos, arkos formų, lenktų linijų motyvai, suapvalinti kampai, natūralios medžiagos ir charakteringo dizaino baldai.

Objekto dosjė:


Tipas – dviejų aukštų naujos statybos kotedžas


Plotas – 90 m²


Gyvenamoji erdvė – I aukštas: bendrasis kambarys (svetainė, virtuvė, valgomasis), II aukštas: miegamasis, darbo kambarys, vonios kambarys.


Gyventojai – trijų asmenų šeima.


Projekto autoriai – architektės Olga Voišnis ir Raminta Vitkūnė (studija „Very Good Architecture Company“).

 

Interjero projektavimo darbai prasidėjo, kai kotedže dar nebuvo nė vienos vidinės pertvaros ir netgi laiptų, todėl architekčių komanda turėjo puikią galimybę būstą maksimaliai pritaikyti gyventojų poreikiams. Pirmame aukšte buvo suprojektuota atvira bendroji erdvė, kurioje įrengta svetainė ir valgomasis, o virtuvės zona suprojektuota kitoje patalpos pusėje ir liko šiek tiek paslėpta už laiptų ir ažūrinės prieškambario pertvaros konstrukcijos. Ieškant tinkamo spalvinio erdvių sprendimo taip pat buvo atsižvelgiama į praėjusio amžiaus viduryje klestėjusio art deco stiliaus bruožus. Šiai stilistikai būdingos ryškesnės spalvos, todėl šiame interjere galima pamatyti drąsesnių žalių, mėlynų spalvų, derinamų kartu su žemiškais bei pasteliniais pilkšvais smėlio, rusvos, rudos tonais. „Šiame būste sąmoningai atsisakyta baltos sienų spalvos, taip buvo siekiama išvengti kontrasto su ryškiu medžio atspalviu, – pasakoja projekto autorės. – Pirmajame aukšte esančiai virtuvės, valgomojo ir svetainės zonai dekoruoti pritaikyta žemės spalvų paletė, papildant ją gyvesniais – smaragdo bei melsvos spalvos akcentais.“90 m² būsto interjeras
90 m² būsto interjeras
Antanas Štrimaitis„Detalės suteikia erdvei išskirtinumo, lygių bei faktūrinių paviršių dermė užpildo aplinką ir suteikia jaukumo. Juk ir gamtoje retai rasime racionalių, lygių plokštumų – čia apstu nelygumų, kreivių, lenktų formų bei linijų. Tikime, jog sprendimai naudoti lenktas linijas, apvalias, arkos formas kuria jaukių namų įvaizdį“, – sako interjerą projektavusios architektės.


Kuriant laiptų konstrukciją projekto autorėms pavyko išlaikyti vientisumą bei tarpusavyje susieti aukštą virtuvės korpusinio baldo bloką į harmoningą visumą su laiptais bei turėklu ir WC patalpa po jais. Todėl buvo sąmoningai atsisakyta papildomo turėklo – jis vizualiai mažintų svetainės bei valgomojo erdvę.90 m² būsto interjeras
90 m² būsto interjeras
Antanas ŠtrimaitisPirmojo aukšto grindims dėl praktiškumo ir ilgaamžiškumo parinktos didelio formato pilkos akmens masės plytelės, tad siekiant atkurti pusiausvyrą tarp šaltų bei šiltų medžiagų ir paviršių pasirinktas nestandartinis lubų sprendimą – parketlentės.


Projektuojant interjerą buvo naudojamos natūralios medžiagos – tiek grindims, tiek luboms pritaikytos natūralaus ąžuolo parketlentės, balduose – natūralus ąžuolo lukštas. „Interjere drąsiai žaidėme su lygiais bei faktūriniais, matiniais bei blizgiais paviršiais. Manome, jog natūralių medžiagų panaudojimas yra esminė sąlyga, norint sukurti ilgaamžišką interjerą, kurio meninė vertė nesikeistų priklausomai nuo vyraujančių tuometinių stilistinių tendencijų“, – įsitikinusi architektė Olga Voišnis. Korpusiniai baldai visame interjere buvo projektuojami atsižvelgiant į jų funkcijas bei interjero stilistiką – tai aiškiai matyti jų formose, pasirinktose natūraliose medžiagose – naudotas natūralus ąžuolo lukštas, virtuvėje – lietas akmuo „Corian“. „Iš tiesų šiame projekte buvo nemažai eksperimentų, nemažai pirmųjų kartų mums ir baldininkams – smagu pasidžiaugti šiomis apgalvotomis bei įgyvendintomis detalėmis, pradedant specialiai šiam būstui sukurta ažūrine prieškambario atitvara su mid-century stiliui būdingais lenktais elementais, TV baldu su unikaliu faktūriniu intarpu, kuris tapo iššūkiu baldus gaminančiai komandai, iki antrajame aukšte, miegamuosiuose esančiuose korpusiniuose balduose matomais arkos motyvais“, – sako architektės.90 m² būsto interjeras
90 m² būsto interjeras
Antanas ŠtrimaitisVirtuvės zona nedidelė, todėl buvo siekiama maksimaliai išnaudoti turimą plotą bei sukurti patogią, talpią maisto gaminimo erdvę. Aukštajame bloke yra integruotas šaldytuvas, orkaitė su mikrobangų krosnele, yra vieta susidėti biriems produktams, o palei langą sumontuota kaitlentė, plautuvė bei indaplovė kartu su vientisu maisto gaminimo stalviršiu – toks virtuvės sprendimas ne tik funkcionaliai išnaudojo turimą erdvę, bet ir sukūrė patogią, estetišką bei praktišką virtuvės zoną.


Šios zonos apdailai pasirinktas natūralus ąžuolo lukštas derinamas su lietu stalviršiu, imituojančiu natūralų akmenį.


Ažūrinė pertvara tarp prieškambario ir svetainės leido suskirstyti funkcines zonas išlaikant vientisumą bei sukuriant reprezentacinį vaizdą įėjus į namus. Pritaikius šį elementą pavyko maksimaliai išsaugoti erdvumą pojūtį, reprezentacinį įspūdį bei įleisti į prieškambario zoną natūralios šviesos.90 m² būsto interjeras
90 m² būsto interjeras
Antanas ŠtrimaitisAntrajame aukšte įrengtai erdviai miegamojo patalpai buvo skirta ypač daug dėmesio. Čia buvo pritaikytas nestandartinis sprendimas – suformuotos dvi atskiros zonos: miegamojo lovos su talpia spinta bei vonios su atvirai pastatoma vonia, stilingu foteliu ir komoda. „Tai buvo šeimininkų pageidavimas, o mums, architektams, visuomet smagu, kai į mus kreipiasi drąsūs, įdomių sprendimų nebijantys žmonės – nes būtent šie, kitokie, poreikiai leidžia sukurti unikalius, išskirtinius namus, atitinkančius konkretaus žmogaus poreikius“, – patikslina projekto autorės. Kita vertus, šiame kotedže buvo numatytas tik vienas vonios kambarys, o vietos jame buvo tik dušui arba voniai, tad šis bendro miegamojo-vonios kambario sprendimas leido turėti ir viena, ir kita.90 m² būsto interjeras
90 m² būsto interjeras
Antanas ŠtrimaitisLovos galvūgalio apdailai architektės parinko frezuotą paviršių, derindamos jį su akmens masės plytelėmis, imituojančiomis natūralų akmenį. O greta lovos pastatyti naktiniai staliukai subtiliai atkartoja frezuotą paviršių ir šioje kompozicijoje tampa skulptūriškais objektais.


Miegamajame dekoratyvinėse sijose paslėptos LED juostos, o apšvietimo scenarijus papildomas dailiais šviestuvais.


Norint sukurti jaukumo pojūtį, visas antrasis aukštas išklotas „Chevron“ stiliaus ąžuolo parketlentėmis, o siekiant išlaikyti erdvės vientisumą, tokia pati danga pritaikyta ir vonios zonai šeimininkų miegamajame.


Darbo kambario korpusiniai baldai taip pat buvo sukurti projekto autorių komandos, jų dizaine matomas atsikartojantis vertikalių tašelių motyvas.90 m² būsto interjeras
90 m² būsto interjeras
Antanas ŠtrimaitisPalyginti nedideliame vonios kambaryje visi baldai, dekoro elementai ir formos atkartoja bendrą namų stilistiką – sienoms dekoruoti čia parinktos tamsiai žalios smaragdo spalvos plytelės, derinamos su dažytomis sienomis, pagal individualų užsakymą pagamintoje praustuvo spintelėje įterpti vertikalių trikampės formos tašelių fragmentai, ant sienos pakabinti originalaus dizaino arkos formos veidrodžiai su mediniais rėmais. Kadangi vonioje nebuvo langų ir natūralaus apšvietimo, šią problemą projekto autorės išsprendė suformavusios švieslangius iš miegamojo ir darbo kambario – taip į šią patalpą patenka natūralios šviesos.


Vonios kambaryje tęsiama visam interjerui būdinga spalvinė kompozicija – pilkas smaragdo atspalvis derinamas prie natūralios medienos faktūros, o spalvinės kompozicijos akcentais tapo juodos spalvos detalės.


90 m² būsto interjeras
90 m² būsto interjeras
Antanas Štrimaitis
90 m² būsto interjeras
90 m² būsto interjeras
Antanas Štrimaitis


Visą interjerą išvyskite čia:

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis