Kaip sukurti neįprastą gėlyną, traukiantį akį

Originalios sodo kraštovaizdžio dizaino idėjos supa mus visur, pradedant neįprastomis gėlių klombomis, vazonais bei sodo skulptūromis, ir baigiant pačių augalų, kuriuos galima įsigyti, įvairove.

Vienmečiai ir daugiamečiai augalai turi harmoningai papildyti bendrą gėlyno kompoziciją, netrukdyti vienas kitam, teisingai vystytis ir augti.


Norint teisingai apiforminti gėlyną, reikia apmąstyti daug svarbių momentų: geometrinę klombos formą, gėlyno aikštelę, jos aukštį ir reljefą, padėtį atsižvelgiant į sodo namą, aukštus medžius ir net natūralų apšvietimą. Tačiau visa tai neturi apriboti jūsų fantazijos, priešingai, tai turi praplėsti jūsų galimybes.


Netgi naudojant tos pačios rūšies augalus (vilkdalgiai ir kardeliai), bet skirtingų atspalvių, galima suteikti gėlynui originalią išvaizdą. Galima padaryti neįprastą geometrinę gėlyno formą derinant su skirtingais gėlių atspalviais, kurie paskirstomi tam tikra tvarka. Šis būdas tam tikra prasme primena vitražą, kai jūs pirmiausia apibrėžiate vaizdinio kontūrą, o po to pripildote jį spalvotomis detalėmis. Originalios gėlių klombos siluetas gali būti visiškai paprastas – drugelio, širdelės, žvaigždutės ir pan. formos, o taip pat ir sudėtingas – paveikslas (laikrodis, portretas, automobilis, šachmatų lenta, labirintas ir pan.).



Gėlynas
Gėlynas
Shutterstock nuotr.



Pabrėžti neįprastą gėlyno formą galima pasitelkiant pagalbinius elementus: gamtinį akmenį, žvyrą, gipsinius bordiūrus ir daugybę kitų įvairiausių daiktų. Pakankamai populiaru gėlyną įrengti senuose naudotuose daiktuose, darbo priemonėse - automobilių padangose, vazonuose, kibiruose, senų baldų karkasuose, buitinėje technikoje, senuose batuose ir pan.



Gėlynas
Gėlynas
Shutterstock nuotr.



Beje, jeigu jūs nepasirengę tokiems eksperimentams, šiandien parduotuvėse galima įsigyti įvairiausių vazonų, skirtų gatvių gėlynams. Jie paprastai gaminami iš betono ir cemento, tačiau galima užsisakyti ir iš akmens arba medžio.

Kai apsispręsite, ką ir kaip sodinsite gėlių klomboje, reikia pagalvoti ir apie sodinimui skirtus augalus. Jie savo ruožtu turi būti paskirstyti į vienmečius ir daugiamečius, o po to į aukštaūgius ir žemaūgius.


Daugiametės gėlės yra klombos pagrindas, tarsi jos karkasas, o vienmetės gėlės yra tarsi foninis papildymas, kurį galima pakeisti kasmet. Aukštaūgius augalus reikia stengtis pasodinti klombos viduryje arba, jeigu gėlynas matomas tik iš vienos pusės, juos reikia pasodinti užpakalinėje pusėje. Taip daroma dėl to, kad gėlyne būtų matomi visi augalai. Beje, jeigu jūsų gėlynas yra labirinto formos, tada gėlių išdėstymą galima kaitalioti, kad vaizdas iš skirtingų pusių keistųsi.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis