6 virtuvės interjero elementai, kurie niekada neišeis iš mados

Kaip ir drabužių madoje, taip ir interjero dekore yra tam tikrų daiktų, kurie ilgainiui praranda savo pradinį žavesį ir prašosi pakeičiami. Bet yra ir tokių interjero elementų, kurie niekada neišeina iš mados. Štai šeši virtuvės dekoro elementai, kurie atlaikys laiko ir tendencijų kritikų išbandymą.

Ryškus apšvietimas


Turint omenyje, kad mūsų klimato zonoje saulėtų dienų metuose yra mažai, visame būste, taip pat ir virtuvėje, labai svarbus ryškus apšvietimas. Gera žinia – ryškus apšvietimas virtuvėje niekada neišeis iš mados, nes būtent virtuvėje labai svarbu pamatyti kiekvieną nešvarią lėkštę, nukritusius maisto trupinius ir patiekalus, nešamus į stalą.


Kaip išgauti kuo daugiau šviesos virtuvėje? Išnaudokite langus ir dienos šviesą. Jei jūsų virtuvėje nėra daug langų, įrenkite ne mažiau nei tris papildomus apšvietimo šaltinius, kurie padės išgauti tokią reikalingą šviesą. Pavyzdžiui, virtuvėje reikalingas ryškiai šviečiantis šviestuvas virš plautuvės, skoningi ir ryškiai šviečiantys šviestuvai virš darbastalio ir šiek tiek nuleisti šviestuvai virš valgymo zonos.



Ryškus apšvietimas
Ryškus apšvietimas
Shutterstock nuotr.



Įrengta valgymo zona


Bet kurioje virtuvėje be darbo zonos turi būti ir valgomojo stalas su patogiomis kėdėmis. Taip jau yra, kad net jei šventes ir pasisėdėjimus rengiame svetainėje, svečiai visuomet randa kelią į virtuvę, ir smagiausi pokalbiai visada vyksta sėdint prie stalo virtuvėje. Todėl rekomenduojama virtuvėje įrengti kampelį su stalu, kampine sofa ar kėdėmis – tai virtuvės klasika.


Net jei jūsų virtuvė nedidelė, turėtų būti įmanoma joje rasti vietą kad ir nedideliam stalui su dviem kėdėmis, kad būtų vieta, kur pagamintą patiekalą galima būtų iškart paragauti. Jei vietos visai mažai, galima įrengti prie sienos pritvirtintą atlenkiamą stalą, kurį kol nereikia, galima laikyti sulenktą prie sienos.



Įrengta valgymo zona
Įrengta valgymo zona
Shutterstock nuotr.



Didelė, gili plautuvė


Prieš kažkiek laiko, kai visi darėsi „euroremontus“, virtuvėse buvo madinga įsirengti modernias plautuves iš įvairiausių medžiagų, kurios atliko labiau dekoratyvinę funkciją. Bet laikas ir patirtis parodė, kad nepriklausomai nuo mados vėjų, virtuvėje visada reikės gilios plautuvės. Juk reikia reguliariai plauti kauges indų, vaisius ir daržoves ir t.t., tad gilios plautuvės pranašumai akivaizdūs. Jei norite tokios plautuvės, kuri tiks virtuvėje ir neišeis iš mados, pagal galimybes rinkitės ją kuo platesnę ir gilesnę. Taip pat patartina rinktis klasikinių spalvų – baltą arba sidabrinę. Kalbant apie medžiagas, rinkitės tokias, kurias lengva prižiūrėti, nes, pavyzdžiui, akmens masės plautuvė gali nuvilti: indai dūžta į kietą paviršių, be to, ją reikia daugiau šveisti, kad būtų švari.



Didelė, gili plautuvė
Didelė, gili plautuvė
Shutterstock nuotr.



Uždaros virtuvės spintelės


Virtuvės spintelės su durelėmis jau kelis dešimtmečius yra neatsiejama šios patalpos dalis. O tai, kokio jos dydžio, spalvos ar spalvų ir iš kokios medžiagos pagamintos, priklauso nuo bendro interjero stiliaus ir krypties. Taigi – šis elementas yra nesenstantis ir praktiškas. Pastaruosius kelerius metus virtuvėse vis labiau populiarėja atviros lentynos, bet ar iš tiesų norite viską atidaryti ir viešai demonstruoti lentynų turinį? Virtuvėje yra tiek indų ir įrankių, kad su laiku jie norom nenorom susikrauna į stirtas, o tai tikrai nesuteikia grožio ir jaukumo. Tad spintelės su durelėmis padeda sukurti tvarkos ir išbaigtumo įspūdį. Todėl jei nenorite virtuvės baldų keisti kas kelerius metus, nesivaikykite madų, bet rinkitės klasiką.



Uždaros virtuvės spintelės
Uždaros virtuvės spintelės
Shutterstock nuotr.



Languotos grindys


Pamenate grindis iš juodai baltų ar kitų dviejų spalvų plytelių ar laminato? Kurį laiką jos buvo nemadingos, bet dabar ši mada sugrįžta, ir jei jūsų virtuvėje tokia grindų danga, galite iš naujo ją nublizginti. Įkvėptos vakarų interjero tendencijų, languotos grindys jau kurį laiką yra laikomos klasika. Galite rinktis labiausiai klasikinį derinį – juodai baltą, o jei norite labiau elegantiško vaizdo, galite rinktis kelis vienos spalvos tonus. Jei patinka plytelės, rinkitės jas, bet jei jos jums atrodo per šaltos, įmanoma rasti ir lengvai prižiūrimo linoleumo su langelių raštu.



Languotos grindys
Languotos grindys
Shutterstock nuotr.



Darbastalis


Virtuvėje svarbi ne tik plautuvė ir stalas. Svarbiausia vieta yra ta, kur mes darbuojamės – gaminame valgyti ir laikome visus reikalingus elektros prietaisus. Todėl darbastalis virtuvėje yra būtinas, be jo niekaip neapsieisite. Be to, virtuvės išplanavimas, kai nėra vietos darbastaliui, ir net nėra kur pasidėti trintuvo ir kitų prietaisų, yra nekompaktiškas. Virtuvės darbastalis turi būti platus, kad atsirastų vietos viskam. Jei vieta leidžia, galima įrengti dar vieną klasikinį elementą – virtuvės salą.



Darbastalis
Darbastalis
Shutterstock nuotr.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis