190 m² namo interjeras: santūrios prabangos kupini namai

Prabangus, bet santūrus – remiantis tokia mintimi buvo projektuojamas šių erdvių ir šviesių namų interjeras. Subtilūs spalviniai akcentai juose keliauja iš vieno kambario į kitą sukurdami vientisą, tačiau vis kitaip intriguojančią erdvę, o estetinis patrauklumas dera su praktiškais sprendimais suteikiančiais gyventojams kuo daugiau patogumo.

Objekto dosjė:


Tipas – naujos statybos dviaukštis namas Kaune.


Plotas – 190 m².


Gyventojai – 3 asmenų šeima.


Projekto autorės – dizainerės Aliona Maliuta ir Anastasija Žuk („Idėjų studija“).


Nuotraukos – Rūtos Strakšaitės


Svetainėje parinktos grafiškos juodos detalės – nuo mažų baldų, tokių kaip kavos staleliai, iki metalinių lentynų, o sofos priderintos neutralaus atspalvio, kad akcentu liktų TV zonos sienos.190 m² namo interjeras
190 m² namo interjeras
Rūta StrakšaitėNaujos statybos dviejų aukštų namas išsiskiria didelėmis ir šviesiomis erdvėmis, vienintelis pakeitimas, atliktas prieš imantis darbų, – atsisakyta pagalbinės patalpos, ji perkelta į garažo zoną, tad svetainėje atsirado daugiau vietos. Pagrindine interjero idėja pasirinkta subtili prabanga, šeimininkai norėjo kokybiškai įrengtų namų, kuriuose interjeras teiktų estetinį malonumą. Siekta kuo daugiau natūralumo, tad čia galima išvysti daug medžio detalių – nuo grindų iki baldų, o židinio apdailai naudotas natūralus akmuo. Renkantis baldus atsižvelgta į medžiagų ir spalvų vienybę, stengtasi išlaikyti spalvinį balansą tarp didelių baldų, tokių kaip sofos ar stalas, ir akcentinių. Svetainėje, valgomajame ir virtuvės zonoje žaidžiama baltos ir juodos kontrastu, o gili mėlyna ir žali atspalviai tarsi nuramina tą dviejų priešingų spalvų kontrastą ir pagyvina monochrominį baltos, pilkos ir juodos koloritą.


Interjere persipina natūralios medžiagos ir neutralūs atspalviai, kuriantys estetiškai patrauklią erdvę ir atpalaiduojančią atmosferą.190 m² namo interjeras
190 m² namo interjeras
Rūta StrakšaitėNamuose siekta kuo daugiau natūralumo, todėl čia pritaikyta nemažai tikro medžio – nuo grindų iki baldų, o židinio apdailai naudotas natūralus akmuo.


Juoda atvira lentyna, papuošta subtiliomis interjero detalėmis, – grafinis akcentas, kuriantis intrigą pilkų atspalvių svetainėje.


Svetainėje, valgomajame ir virtuvės zonoje žaidžiama baltos ir juodos kontrastu, o gili mėlyna ir žali atspalviai prislopina tą dviejų priešingų spalvų kontrastą ir pagyvina monochrominį baltos, pilkos ir juodos koloritą.190 m² namo interjeras
190 m² namo interjeras
Rūta StrakšaitėNamuose vyrauja šiuolaikiški sprendimai, pritaikyti ir pagrindinėse, ir asmeninėse erdvėse, itin moderniai atrodo svetainės zona, kurioje įrengtas minimalistinio stiliaus židinys ir priderintos grafiškos metalinės lentynos. Minimalizmo idėja išlaikyta ir valgomajame – vienoje sienų paslėpta didelė spinta, o kad ši tarsi susilietų su erdve, spintos fasadai buvo derinami prie sienų spalvos. Čia vietą rado ir medinė knygų lentyna bei sienos puošmena tapusi smaragdų žalumo niša. Kaip ir valgomajame, virtuvėje irgi parinktas kontrastingų šviesių ir tamsių spalvų derinys. Šioje zonoje buvo svarbu įrengti pakankamai vietos daiktams laikyti, rasti praktiškas ir nešvarumams atsparias medžiagas, apdailai naudota natūrali mediena, pasirinkta dėl ilgaamžiškumo. Ryški virtuvės detalė – juodos baro kėdės, stilistiškai sujungiančios virtuvės ir svetainės zonas.


Kaip ir valgomajame, virtuvėje derintos kontrastingos šviesios ir tamsios spalvos, o natūralus medis erdvei suteikia jaukumo, jis pasirinktas ir dėl nepavaldumo laikui.190 m² namo interjeras
190 m² namo interjeras
Rūta StrakšaitėŽvilgsnius šviesioje virtuvės dalyje traukia kontrastingos juodos baro kėdės, jos stilistiškai sujungia virtuvės ir svetainės zonas.


Išskirtinė detalė virtuvėje – įstrižų skyrių medinė lentyna vyno buteliams, minimalistinėje aplinkoje ji tampa intriguojančiu elementu.


Šeimininkų miegamojo zoną sudaro net 52 kvadratinių metrų erdvė, tad čia įrengtas ne tik miegamasis, bet ir vonios kambarys bei talpi drabužinė. Formuojant atskiras zonas siekta patogumo, greta jaukaus ir stilingo miegamojo atskirtas vonios kambarys, kuriame yra ir dušas, ir vonia, o už miegamojo esantis plotas paliktas drabužinei. Kambario akcentas – lubas siekiantis minkštu audiniu aptrauktas mėlynai žalios lovos galvūgalis, erdvei jis suteikia išskirtinumo ir dar daugiau jaukumo. Dėl efektingo galvūgalio dydžio miegamasis vizualiai atrodo aukštesnis, o dideli tamsinti veidrodžiai, pakabinti lovos šonuose, praplečia erdvę ir prideda rafinuotumo. Elegantiška detale tapo pastelinės pilkšvos užuolaidos iš aksomo, tokios pakabintos ir svetainėje bei darbo kambaryje. Asmeninėse šeimininkų erdvėse įrengtas vonios kambarys – itin šviesus, čia vyrauja balta spalva, o prabangos įspūdį kuria minimalistinis stilius, marmuro efekto sienos ir grindys.190 m² namo interjeras
190 m² namo interjeras
Rūta StrakšaitėSkirtingose šių namų erdvėse pritaikytas natūralus medis kuria jaukumo įspūdį, o pasikartojantys ševrono elementai suteikia prabangos.


Dėl efektingo galvūgalio dydžio miegamasis vizualiai atrodo aukštesnis, o dideli tamsinti veidrodžiai, pakabinti lovos šonuose, dar labiau praplečia erdvę.


Formuojant atskiras poilsio erdvės zonas siekta patogumo, greta miegamojo įrengtas vonios kambarys, kuriame yra ir dušas, ir vonia, o už miegamojo esantis plotas paliktas drabužinei.


Šeimininkų vonios kambarys – itin šviesus, čia vyrauja balta spalva, o prabangos įspūdį kuria minimalistinis stilius, marmuro efekto sienos ir grindys.190 m² namo interjeras
190 m² namo interjeras
Rūta StrakšaitėŠeimininkų miegamojo zoną sudaro net 52 kvadratinių metrų erdvė, tad čia tilpo ne tik miegamasis, bet ir vonios kambarys bei talpi drabužinė. Malonią atmosferą miegamajame kuria minkšta namų tekstilė, aukštas lovos galvūgalis ir rami spalvinė paletė.


Įrengiant mergaitės kambarį svarbu buvo sukurti erdvumo įspūdį, jaukią atmosferą ir mergaitišką nuotaiką. Turėjo likti pakankamai vietos susidėti žaislams, drabužiams, taip pat žaidimų erdvei, kurią būtų galima nuolat keisti, atsižvelgiant į besikeičiančius vaiko pomėgius. Kadangi mažųjų kambariuose visuomet atsiranda daugiau spalvų dėl turimų žaislų, pagrindinės spalvos pasirinktos ramios ir švelnios. Viena pirmų idėjų šiai erdvei buvo miesto piešiniu ir stilizuotais namais dekoruota spinta, paskui gimė mintis įrengti namelio formą atkartojančią lovą, kuri ypač patiko mažajai gyventojai. Spintos piešinys tapo atskiru projektu – kaip pasakoja interjero autorė, reikėjo ne tik sukurti tinkamo formato piešinį, jį atspausdinti specializuotoje spaustuvėje, bet ir įkalbėti baldininkus imtis atsakomybės užklijuoti lipduką ant spintos. Pastangos atsipirko – mergaitės kambarys atrodo harmoningas ir jaukus, o specialiai gaminta spinta ir originali lova tapo išskirtinėmis kambario detalėmis.


Viena pirmų idėjų mergaitės kambaryje buvo miesto piešiniu ir stilizuotais namais dekoruota spinta, paskui gimė mintis priderinti namelio formą atkartojančią lovą.190 m² namo interjeras
190 m² namo interjeras
Rūta StrakšaitėVaiko karalystėje turi būti pakankamai vietos susidėti žaislams, drabužiams, turi užtekti vietos žaidimų erdvei, kurią būtų galima nuolat keisti, atsižvelgiant į besikeičiančius mažojo pomėgius.


Namelio motyvą atkartoja ne tik spintos lipdukas, joje esanti niša, lovos rėmas, bet ir minimalistinės sienų lentynos.


Namuose įrengti šviesūs vonios kambariai, vyraujantys balkšvi atspalviai ir minimalistinio stiliaus sprendimai juose kuria ramią atmosferą, gaivos ir švaros įspūdį. Šeimininkų vonios kambaryje pasirinkta rafinuota stilistika, čia derintos prabangos suteikiančios šviesios marmuro rašto plytelės, o siena aplink vonią faktūriškai pagyvinta baltomis šešiakampėmis iškilaus paviršiaus plytelėmis.190 m² namo interjeras
190 m² namo interjeras
Rūta StrakšaitėŽaismingesnę nuotaiką vaiko vonios kambaryje kuria žalsvai melsvos plytelės, ryškiausia šios erdvės detalė – žalias gyvatukas. Nuspręsta pasirinkti ne įprastą, o atkartojantį kopėčias – tai dar vienas elementas, tęsiantis mergaitės kambaryje pradėtą namų ir miestelio temą.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis