Dirbame iš namų: 10 darbo zonos variantų

Per pastarąjį pusmetį darbas iš namų ne vienam tapo kasdienybe, o nebe reta išimtimi, tad ir poreikis turėti patogią ir ramią vietą tapo kur kas aktualesnis. 10 mūsų parinktų stilingų darbo kambarių fragmentų ir patarimų padės priimti tinkamą sprendimą, kur ir kaip rasti vietos darbo zonai namie.

Centrinis elementas


Jei darbui namuose galite skirti atskirą kambarį, išnaudokite visą jo erdvę. Jo centre kampu sustatyti du platūs stalai sukuria uždaros darbo zonos vaizdą. Dėmesį traukiantys įspūdingi dizaino akcentai – didelių matmenų stalinis šviestuvas ar praėjusio amžiaus vidurio kėdės odiniais apmušalais – suteikia išskirtinumo ir išraiškingos eklektikos įspūdį.


Dizaino elementu šiame interjere tampa linijų motyvas. Linijinis stalų raštas, kėdės korpusas harmoningai dera prie langų žaliuzių ir atviros knygų lentynos ritmikos.Centrinis elementas
Centrinis elementas
Greg Cox, Warren Heath („Bureaux“)Tamsiai pilko atspalvio knygų lentyna suteikia erdvei solidumo ir kuria darbui tinkamą atmosferą, o čia sudėliotos knygos ar dokumentų dėklai įneša dinamikos. Be to, reikalingi dalykai visada po ranka ir yra nesunkiai pasiekiami, o tai optimizuoja darbą.


Kūrybiška kompozicija


Šiame interjero fragmente akys krypsta į sieninių lentynų kombinaciją – virš stalo įkomponuotos lentynos, ant kurių sudėlioti paveikslai ir jaukios smulkmenos, atrodo dekoratyviai ir pagyvina dvispalvę erdvę. Ant sienų kabinamos lentynos idealiai tinka estetams, kuriems patinka eksperimentuoti su savo mėgstamiausiomis interjero dekoro detalėmis – jų kompozicijas galima keisti kada panorėjus, taip keičiant ir erdvės dizainą.Kūrybiška kompozicija
Kūrybiška kompozicija
Greg Cox, Warren Heath („Bureaux“)Gera idėja


Antikvarinis stalas su dekoratyviomis kojomis atnaujintas – perdažytas juodai, todėl gražiai įsilieja į monochrominį juodos ir baltos derinį, atrodo moderniai, tačiau suteikia kompozicijai intrigos. O pritvirtinti ratukai leidžia funkcionaliai išnaudoti baldo galimybes.


Raktas į sėkmę


Ryškus dažų atspalvis ar išraiškingo rašto tapetų juosta padės transformuoti mažai naudojamą nišą kambario kampe. Į nišą tarsi įleista namų biuro kompozicija gražiai užpildo tuščią erdvę ir beveik neužima papildomos kambario erdvės.


Šioje mažoje, bet gerai organizuotoje darbo erdvėje paprastumas yra raktas į sėkmę. Paprastos medinės lentynos juodos sienos fone ne tik tarnauja kaip vieta daiktams laikyti, bet ir vizualiai sutrumpina siaurą aukštą darbo zonos nišą.Raktas į sėkmę
Raktas į sėkmę
Greg Cox, Warren Heath („Bureaux“)Blizgus stalviršis pritvirtintas prie šoninių sienų, todėl prie jo patogu sėdėti.


Patarimas


Jei savo darbo erdvėje jums tenka praleisti valandas, investuokite į geriausią kėdę, kokią galite sau leisti – čia svarbu ne tik estetika, bet ir ergonominiai aspektai.


Nusižiūrėk idėją


Galerija


Darbo vieta namie neturi būti nuobodi – ji puikiai tiks jūsų pomėgiams eksponuoti. Šiame retro stiliaus namų biure sukaupta mėgstamų meno parodų plakatų ir muziejų atvirukų kolekcija išaugo iki galerijos ir pati savaime tapo meno kūriniu. Eksponuojant panašią kolekciją, svarbu išsaugoti pusiausvyrą: čia darnos pojūtis kuriamas plakatus įrėminus paprasčiausiuose mediniuose rėmuose.Galerija
Galerija
Greg Cox, Warren Heath („Bureaux“)Vientisas stilius


Specialistai dažnai pataria nedirbti miegamajame – tai vieta, skirta poilsiui. Tačiau patarti lengviau, nei įgyvendinti. Jei kitos galimybės nėra, stenkitės, kad miegamajame suformuota darbo zona įsilietų į bendrą stilistinį kontekstą.


Rinkitės kompaktišką stalą su keliais stalčiais, kur būtų galima paslėpti darbo reikmenis. Ant lentynų sudėliokite dekoratyvius akcentus, kad darbo reikalai būtų nepastebimi.Vientisas stilius
Vientisas stilius
Greg Cox, Warren Heath („Bureaux“)Toks staliukas ne darbo metu puikiai tarnaus ir kaip miegamojo kosmetinis kampelis.


Šiuolaikiška klasika


Anglies pilkumo siena ir antikvarinė indauja yra svarbiausi taškai šiame nestandartiniame namų biure, kuris tobulai pabrėžia ir klasikinį, ir šiuolaikišką stilių.


Stiklinis stalviršis ir masyvios medinės stalo kojos pabrėžia modernumo estetiką, o sendintas „patchwok“ stiliaus persiškas kilimas bei originali antikvarinė kėdė suteikia klasikai būdingos elegancijos.Šiuolaikiška klasika
Šiuolaikiška klasika
Greg Cox, Warren Heath („Bureaux“)Komponuojant stalą ant kilimo kambario centre iš karto formuojamas ryškus, dramatiškas interjero vaizdas, funkcionaliai išnaudojamas kambario plotas, pabrėžiama klasikinė schema.


Geras sprendimas


Interjere komponuojami masyvūs baldai, tačiau stiklinis stalviršis leidžia išsaugoti atviros, neperkrautos erdvės pojūtį.


Džentelmenų klubas


Išskirtinė namų biuro erdvė primena privataus džentelmenų klubo atmosferą – stilingą, bet be jokio snobiškumo.


Ryškios faktūros medienos grindys, stilizuoto rašto ryškių spalvų kilimas ir ekspozicija su įvairaus stiliaus peizažais kuria istoriją apie namų šeimininkus, turinčius savitas interjero taisykles.Džentelmenų klubas
Džentelmenų klubas
Greg Cox, Warren Heath („Bureaux“)Paprastomis knygų lentynomis siekta sukurti solidų bibliotekos įvaizdį – lentynose sudėliotos knygos ir krūvos žurnalų tobulai išryškina šios erdvės stilistinę koncepciją ir suteikia dinamikos.


Interjere derinami skirtingų stilių ir laikotarpių dizaino objektai, tačiau bendras vaizdas išlieka traukiantis akį, eklektiškas, bet ne chaotiškas, o kompozicijos ašimi tampa akcentuojami ikoniški vintažiniai stiliaus akcentai.


Darbas ir pomėgiai


Tokia smagi darbo vieta galėtų tikti kiekvienam: nuo paauglio iki gitarą besinešiojančio tėčio. Šiuolaikiška, lakoniška ir praktiška. Visi darbo zonos elementai susieti į darnią visumą. Svarbiausiais akcentais čia tampa lentynų konstrukcija ir stalas, o fanerinė plokštė tarp jų – ne tik suteikianti modernumo, bet ir praktiška detalė, naudojama kaip priminimų lenta.Darbas ir pomėgiai
Darbas ir pomėgiai
Greg Cox, Warren Heath („Bureaux“)Stiliaus akcentas


Ant sienos pakabintos gitaros pabrėžia jaunatvišką darbo vietos pobūdį, susieja darbo ir pomėgių sferas, tampa akį traukiančiu elementu.


Permatoma


Panašios nišos neretai suformuojamos daugiabučiuose prie bendrosios erdvės prijungus balkono plotą. Išnaudokite ją darbo zonai įrengti, kur bus pakankamai vietos nešiojamam kompiuteriui, darbo reikmenims ir kitiems būtiniems dalykams.


Lakoniška spalvinė gama, kuriai jaukumo suteikia medžio faktūros elementai, yra tobulas mažos erdvės sprendimas nedidelei vietai.Permatoma
Permatoma
Greg Cox, Warren Heath („Bureaux“)Darbo vieta išlaikoma neapkrauta naudojantis praktiškomis dėžėmis dokumentams ir kitiems svarbiems daiktams, sudėliotomis nedidelėje lentynoje virš stalo.


Pintas krėslas, uždengtas minkštu kailiniu apklotu, kontrastuoja su šaltais steriliais paviršiais ir sukuria jaukumo pojūtį.


Praktiškas sprendimas


Prie sienos tvirtinamas skaidraus stiklo stalviršis tarsi išnyksta erdvėje, todėl ji atrodo neperkrauta.


Transformeris


Puikus sprendimas labai mažoms erdvėms ar studentiškiems bendrabučiams. Šioje kompaktiškoje kompozicijoje yra viskas, ko reikia, ir viskas turi savo vietą.


Spintelė su atlenkiamomis durelėmis gali virsti stalviršiu nešiojamam kompiuteriui, o uždarius viduje lieka visi darbo reikmenys. Ji sumontuota ant vertikalių laikiklių, tad nesunku prireikus keisti jos aukštį.Transformeris
Transformeris
Greg Cox, Warren Heath („Bureaux“)Net ir tokioje kompaktiškoje darbo zonoje svarbu nepamiršti apšvietimo. Kad neužimtų vietos ant stalviršio, pritaikykite praktišką sieninį šviestuvą su reguliuojama šviesos srauto kryptimi.


Ant vertikalių laikiklių sumontuota spalvinga magnetinė lentelė – puiki priminimų lenta ir originali dizaino detalė.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis