Koronaviruso pasekmė – nauja mada: SPA zona namuose

Vilniuje prasidėjo jau penktąjį kartą vykstanti masažinių baseinų paroda „Hot Tub Expo“. „Domus Galerijos“ aikštelėje galima gyvai išvysti burbuliuojančius net 15 skirtingų masažinių baseinų, o kai kuriuos jų net ir išbandyti. Masažinių baseinų nauda sveikatai jau niekas abejoja, o turėti tokį baseiną namuose – darosi įprasta. Koronaviruso pandemijos fone vis daugiau žmonių ieško, kaip galėtų saugiai atsipalaiduoti, nebijodami susidurti su viruso grėsme.

Nauja mada - SPA zona namuose


„VIPZONE“ vadovas Vidmantas Bacys pastebi, kad šias metais stipriai pasikeitė požiūris į SPA paslaugas. „Žmonės daug sunkiau atsipalaiduoja būdami uždarose erdvėse, vis neapleidžia jausmas, kad gali susidurti su koronavirusu. Todėl ieško sprendimų ir vienas iš jų – privati SPA zona namuose. Jau pusę metų žmonės beveik nekeliauja, todėl ši namų erdvė tapo ypač svarbia, o rudenį orui vėstant ir virusui nesitraukiant – sveikatingumo procedūrų poreikis namuose tik didės“, – įsitikinęs pašnekovas.


Iš Amerikos atkeliavęs požiūris, kad baseinas – būtinas namo atributas, tampa madingas ir Lietuvoje. Tiesa, žmonės linkę investuoti ne tik į tradicinius baseinus, kurie pritaikyti sportui, bet į masažinius, kurie labiau susieję su sveikatinimusi ir atsipalaidavimu. „Šiandien masažinių baseinų rinka yra labai išsiplėtusi. Didėjant poreikiui – didėja ir pasiūla. SPA baseinai gaminami įvairiausių spalvų, formų, iš skirtingų medžiagų ir funkcionalumo. Galima įsigyti ir sportinį, ir masažinį baseiną viename, kuriam nebus reikalingos nei sudėtingos statybos, nei didelis plotas“, – teigia V.Bacys.


Spalio mėnesį vyksiančioje masažinių baseinų parodoje „Hot tub expo“ galima išvysti 15 skirtingų modelių, techninių parametrų, dizaino ir dydžio kategorijų masažinių baseinų.


Ir malonumui, ir kūnui


Masažinis baseinas – kubilo palikuonis, kuris per daug metų evoliucionavo beveik neatpažįstamai, bet sveikatingumo bei paprastumo jį naudojant principus ženkliai pranoko. Tai modernus kubilas, kuris pritaikytas stovėti lauke, todėl jam nei vietos, nei priežiūros daug skirti nereikia.


SPA baseino šilto vandens terapinė nauda jau žinoma daug metų – ji plečia kraujagysles, gerina kraujo apytaką, nuramina kvėpavimą ir leidžia deguoniui bei maistinėms medžiagoms greičiau pasiekti raumenis. O masažinių purkštukų sukuriamas vandens spaudimas atlieka atpalaiduojamąją funkciją. Nukreiptas į reikiamas raumenų grupes, padeda mažinti patinimą, atpalaiduoti įsitempusias vietas, o vos panirus į vandenį yra sumažinamas sąnariams bei raumenims tenkantis krūvis.SPA baseinas
SPA baseinas
Organizatorių archyvas„Esminis dalykas teisingai išdėlioti purkštukus ir nukreipti juos į tinkamus žmogaus kūno taškus. Jei tinkamai atliekamas vandens masažo poveikis yra ne mažiau efektyvus nei kaip tradicinio masažo. Kai kuriose pasaulio valstybėse randamos natūralios karštosios srovės ir tose vietose įrengiami gydomieji baseinai. Mes tokių Lietuvoje neturime, bet masažinės vonios yra sukurtos būtent tokiu principu, todėl kartais vadinamos „Japoniškomis pirtimis“, – pasakoja minėto prekinio ženklo vadovas.


Smarkiai didėjantį populiarumą V. Bacys pastebi tarp plaukimui skirtų SPA baseinų „Endless pool“. Juose galima ne tik atsipalaiduoti, bet ir profesionaliai sportuoti – plaukti visais plaukimo stiliais prieš dirbtinę vandens srovę.„Endless pool“
„Endless pool“
Organizatorių archyvas„Baseine įmontuotas srovės įrenginys, kurio veikimo greitį ir stiprumą galima pilnai kontroliuoti. Telefonu galima susiprogramuoti kokį atstumą, kokiu greičiu nori plaukti, kada daryti pertraukas. Kai kuriuose modeliuose yra ir povandeninis bėgimo takas – gali bėgti arba eiti kaip sporto klube tik po vandeniu. Povandeninis ėjimas labai pagreitina reabilitaciją po sunkių traumų“, - pasakoja V. Bacys.


Dvylikos - penkiolikos metrų ilgio baseino įrengimo sąlygos gana sudėtingos, o išlaikymas reikalauja daugiau laiko ir piniginių išteklių (vandens šildymas, valymas), o ką jau kalbėti apie ribotą jo naudojimo laiką. Naujosios kartos plaukimo baseinai vis dažniau pakeičia tradicinius ilguosius baseinus namų ūkiuose.


„Įrengti naujos kartos „Endless pool“ baseiną gali kainuoti netgi mažiau, nei tradicinį, o kur dar privalumas, kad galėsite naudoti juo visus metus, ne tik šiltuoju periodu. Kitas masažinio/sportinio baseino privalumas – nereikia apsisukinėti, o tai ilgų distancijų plaukikams tampa tikru iššūkiu“, – teigia Vidmantas Bacys.


Išskirtinė galimybė ne tik pamatyti, bet ir išbandyti


Masažinių baseinų paroda vyks visą spalio mėnesį prie „Domus galerijos“. Joje bus galima pamatyti net 15 baseinų, o kai kuriuos jų net ir išbandyti.


„Žmonių susidomėjimui didėjant, įmonės kuria ir pasiūlo vis daugiau inovacijų ir baseinų modelių. Paroda – itin reta galimybė vienoje vietoje pamatyti ne tik naujausius modelius, bet ir su konsultantų pagalba išsirinkti labiausiai jums tinkantį variantą“, – pasakoja parodos organizatorius.


Parodoje galima išvysti vos 39 kg sveriantį mobilų masažinį baseiną „Softub“, kurį dėl mažo svorio iš vienos kiemo vietos į kitą, galima tiesiog perridenti. Jis išsiskiria ir tuo, kad sunaudoja išskirtinai mažai elektros energijos, bet visas masažo funkcijas atlieka.


Kol pandeminė situacija leidžia, organizatoriai visus norinčius kviečia išbandyti minėtąjį naujos

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis