6 didžiausios klaidos įrengiant vonią

Remontas bute dažnai primena „Tetris“ žaidimą: minimaliame plote reikia sutalpinti maksimalų reikalingų daiktų kiekį. Kalbant apie vonią, reikia sugebėti ją įrengti kompaktiškai, bet tuo pačiu užtikrinti visus patogumus. Pateikiame pagrindines klaidas, kurios gali apsunkinti gyvenimą ir trukdyti džiaugtis užbaigtu remontu.

1. Nekokybiškos medžiagos


Remontuojant vonią galima atsisakyti nepagrįstai brangios furnitūros, rinktis vietinius gamintojus arba ne patį naujausią, bet nesenstantį dizainą. Visa tai padeda sumažinti remonto išlaidas. Vienintelis dalykas, kuris visada turėtų išlikti prioritetiniu – medžiagų kokybė.


Shutterstock


Ypatingą dėmesį reikėtų skirti apdailos būdams. Pavyzdžiui, vonios sandarinimo juostos ne visada yra idealus sprendimas: jei meistras jas priklijuos netvarkingai, po poros metų ant jų gali atsirasti dėmių.


Shutterstock


2. Visi paviršiai išklijuoti plytelėmis


Jei bute tualetas nesujungtas su vonia, tualetas dažniausiai atrodo kaip šulinys – aukštas ir siauras. Tokiu atveju nereikėtų plytelėmis apklijuoti ir grindų, ir sienų, nes vaizdas bus nekoks. Geriau sieną išklijuoti plytelėmis iki pusės, po viršutinę dalį nudažyti. Jei toks variantas atrodo nepraktiškas, galima derinti dviejų atspalvių plyteles – tamsaus ir šviesaus.


Shutterstock


3. Noras viską maksimaliai sutalpinti. Jei vonios kambaryje norisi sutalpinti visko kuo daugiau, geriausia būtų sujungti vonią su tualetu. Jei kategoriškai šito nenorite, bent jau iškelkite skalbyklę į virtuvę, kad vonioje atsilaisvintų daugiau vietos. Spintelę, kriauklę ir unitazą rinkitės nedidelių išmatavimų, kompaktiškus. Nepamirškite, kad tarp spintelės ir kriauklės turi būti bent pusės metro atstumas.


Shutterstock


4. Nenumatytos spintelės higienos priemonėms ir buitinei chemijai


Daug kas laiko buteliukus ir tūbeles ant vonios krašto ar kampuose. Iš tiesų daug geriau įsirengti spintą arba bent jau nedideles pakabinamas lentynas su durelėmis. Taip stilingiau, be to, tamsoje laikomos priemonės ilgiau negenda.


5. Silpnas vonios apšvietimas


Kuo daugiau vonios kambaryje šviesos, tuo geriau. Idealiausia, jei yra galimybė įrengti pakabinamas lubas su integruotu apšvietimu – lempučių turi būti ne mažiau nei trys. Pasirūpinkite ir papildomu šviestuvu prie veidrodžio – taip bus patogiau ir praustis, ir šukuotis, ir dažytis (ko gero tai aktualiausia moterims).


Shutterstock


6. Ne pagal fengšui


Žinoma, šis punktas greičiau juokaujamojo pobūdžio. Kiekvienas yra laisvas pasirinkti, ar atsižvelgti į patarimą, ar ne. Taigi, jei namuose turite katę, ir jos tualetas stovi vonioje, gyvūnas visada turi turėti galimybę į jį patekti. Tai ir yra didžiausia problema: fengšui principai teigia, kad atviros sanitarinio mazgo durys neišvengiamai skatina materialinius nuostolius.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis