10 dalykų, kurių nevalome, nors turėtume

Pats metas nustoti ignoruoti šias vietas, kur knibždėde knibžda mikrobai.

1. Virtuvės kempinės


Vienintelis darbas, kurį atlieka jūsų virtuvės kempinėlė – sugeria į save bakterijas. Taigi, jeigu nenorite „plauti“ indų su tokia kempinėle, privalote ją dezinfekuoti arba reguliariai keisti. Jeigu norite dezinfekuoti, pasigaminkite vandens ir baliklio mišinį. Taip pat kempinėlę galima išplauti indaplovėje ar pakaitinti mikrobangėje. Vis dėlto, jeigu nuspręsite pakaitinti ją mikrobangėje, prieš tai sušlapinkite, kad kempinėlė neužsidegtų.


2. Tarp prietaisų


Tarp jūsų šaldytuvo ir jūsų virtuvės baldų stalviršio gali būti vos matomas plyšelis, tačiau ten tūno labai daug nešvarumų. Visus kampus ir plyšius išvalyti galima panaudojus ilgą dulkėgaudį ar siaurą dulkių siurblio antgalį.


3. Daugkartiniai pirkinių maišai


Medžiaginiai pirkinių maišai – tikrai ekologiškas sprendimas, tačiau turint omenyje priežiūrą, jie niekuo nesiskiria nuo kitų audinių. Bet kokioms užsilikusioms maisto bakterijoms išplauti reguliariai šiuos maišus sumeskite į drabužių skalbyklę, prieš tai išverskite. Jeigu norite išdžiovinti džiovyklėje, atkreipkite dėmesį į audinį.


4. Šaldytuvo durelių lentynos ir stalčiai


Tikriausiai retkarčiais nuvalote vidines šaldytuvo lentynas, tačiau nepamirškite ir visų likusių paviršių. Reguliariai išimkite durų lentynėles ir visas dėžutes, nuplaukite jas šiltame muiluotame vandenyje – tai padės atsikratyti maisto bakterijų.


5. Ant daiktų viršaus


Nematote ir širdies neskauda? Taip elgtis nederėtų. Būtina valyti ne tik šaldytuvo viršų, bet ir daugybę kitų aukštai esančių paviršių. Štai dažniausiai užmirštamos vietos: šviestuvai, spintelės ir apvadai aplink duris ir langus.


6. Lubų ventiliatorius


Jeigu nematote ant lubų ventiliatoriaus menčių esančių dulkių, dar nereiškia, kad jų ten nėra. Kad tos dulkės neskraidytų ore, būtina lubų ventiliatorių nuvalyti dulkėgaudžiu.


7. Smulki elektronika


Ar žinote, kad jūsų televizoriaus pultelis yra vienas nešvariausių daiktų namuose. Ne mažiau bakterijų susikaupę ir ant jūsų mobilaus telefono ar ausinių. Todėl būtina šiuos ir kitus panašius daiktus reguliariai valyti dezinfekuojančia šluoste. Įsitikinkite, kad valiklis nekenkia jūsų mobiliam telefonui.


8. Grindų šepetys


Taip, daiktus, kuriais valote, taip pat būtina valyti. Šepečiai padeda atsikratyti dulkių ir šiukšlių, tačiau šluojant visa tai taip pat įstringa tarp šerių. Todėl būtina šepečio galvą išplauti šiltame muiliname vandenyje arba išsiurbti (paskui nepamirškite išvalyti siurblio antgalio).


9. Kepurės, šalikai ir pirštinės


Kaip ir bet kuris kitas drabužis, šilti viršutiniai drabužiai kaip pat surenka bakterijas ir negyvos odos daleles. Todėl kepures, šalikus ir pirštines būtina reguliariai plauti. Jeigu jūsų pirštinės odinės, tuomet nuvalykite specialia odai skirta šluoste.


10. Sporto drabužių krepšys


Po intensyvios treniruotės juk neleidžiate sau neplauti sporto drabužių, tai kodėl pamirštate pasirūpinti krepšiu, kuriame juos transportavote? Jeigu jį galima plauti skalbimo mašinoje, tai ir darykite reguliariai. Jeigu jūsų krepšys į skalbimo mašiną netelpa arba jo ten plauti negalima, išvalykite jo vidų ir išorę drėgna šluoste, paskui viduje šiek tiek pabarstykite sodos – ji sugers nemalonius kvapus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis