7 gudrybės, kurios padės vonią paversti švaros šventove

Tam, kad namų tvarkymo procesas būtų lengvesnis ir greitesnis, sugalvota paprastų, bet labai reikalingų gudrybių. Geriausia tai, kad vonios kambarį galima nuodugniai sutvarkyti praktiškai be jokių cheminių priemonių. Nes su griežinėliu citrinos, žiupsneliu sodos ir dar pora patikrintų komponentų galėsite nuvalyti visus paviršius vonios kambaryje, nekenkdami savo sveikatai.

Pateiksime 7 puikias gudrybes, kurios padės daug paprasčiau ir veiksmingiau išvalyti vonios kambarį. Tobula švara vos per 60 minučių!


Kaip išvalyti vonią namų sąlygomis


Sniego baltumo vonia


Norėdami iššveisti pageltusią vonią, sugrąžinti jai pirminį baltumą, sunaikinti bakterijas ir purvą, jums tiesiog būtina ši puiki priemonė.


4 l šilto vandens sumaišykite su puse stiklinės acto, stikline spirito ir ketvirtadaliu stiklinės sodos. Ištepkite gautu mišiniu paviršių ir palikite 15 min. Po to nuplaukite šaltu vandeniu. Nustebsite pamatę, kad dingo visi nešvarumai ir pageltimai.


Švarus dušas


Jei gyvenate vietovėje su labai kietu vandeniu, greičiausiai pastebėjote, kad dėl nuosėdų, susikaupusių ant dušo galvutės, vanduo prateka vis sunkiau. Nereikia pirkti naujos dušo įrangos – nuosėdų padės atsikratyti actas.


Jei dušo galvutė nenusiima ir nuosėdų labai daug, acto tirpalą supilkite į plastikinį maišelį ir užriškite taip, kad galvutė būtų visa panardinta į actą. Palikite šią priemonę dviem valandoms, tada nuplaukite šiltu vandeniu.


Skaidrus veidrodis


Nuplauti veidrodžius visai nesunku, net jei po ranka neturite stiklui skirtų priemonių! Tereikia užpurkšti vandenilio peroksido ir valgomosios sodos mišinio, tada nuplauti kempinėle.


Dar galima naudoti skutimosi kremą – po jo veidrodžiai ne tik ims spindėti, bet ir nerasos.


Švarus unitazas


Sumaišykite 10 ml šilto vandens, 3 g sodos ir 2 g citrinos sulčių (sultis po truputį maišykite). Šiuo tirpalu plaukite unitazą. Ištrynę unitazą šia priemone, palikite 2 val., tada nuplaukite tualeto šepečiu. Ši procedūra ypač veiksmingai valo kalkių nuosėdas, kurių dažnai atsiranda vandens lygyje unitaze.


Unitazo šepetys


Tai veiksminga priemonė, kurią pritaikius senas unitazo šepetys vėl spindės baltumu ir švara.


Įdėkite šepetį į indą (kurio po to nebus gaila išmesti) su koncentruota valymo priemone. Suberkite pusę stiklinės sodos, 2 valgomuosius šaukštus druskos, ketvirtadalį stiklinės acto ir užpilkite viską verdančiu vandeniu. Po valandos šepetys bus kaip naujas.


Spindintys maišytuvai


Pašalinti rūdis daug lengviau, nei jums gali atrodyti. Reikia ant rūdžių dėmių užberti druskos, o ant jos užpilti citrinos sulčių. Citrinos sultys rūdis ištirpins, o druska jas sugers. Palikite šį tirpalą nakčiai, ryte nuplaukite vandeniu. Rezultatas maloniai nustebins!


Švarios lubos


Pašalinti dėmes ir dulkes nuo lubų be vargo galima tokia priemone: į kibirą įpilkite vandens ir acto 1:1 santykiu. Paprastu grindų šepečiu išplaukite šiuo tirpalu vonios lubas. Patarimas: kad plaunant lubas į akis nepakliūtų acto tirpalo, užsidėkite apsauginius akinius.


Dabar jūs jau žinote, kaip ilgai negaištant iššveisti vonios kambarį ir be didelio vargo palaikyti jame švarą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis