Ž. Mauricas: nereikia tankiai apstatyti Vilniaus, tai bus pranašumas prieš Niujorką ar Paryžių

 „Luminor“ banko vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas sako, kad darbas iš namų ir internetinė prekyba negrįžtamai pakeis nekilnojamo turto (NT) veidą.

„Čia (NT rinkoje – ELTA) pokyčiai bus pakankamai ilgalaikiai. Potencialas darbo iš namų – Naujoji Zelandija parodė rekordą – 60 proc. visų darbuotojų balandį dirbo iš namų. Švedai, kurie nebuvo įvedę visuotinio karantino, beveik trečdalis irgi dirbo iš namų.



Žygimantas Mauricas
Žygimantas Mauricas
ELTA


Internetinė prekyba, lyginant su kitomis šalimis, Lietuvoje dar nėra labai didelė. JAV 20 proc. siekė per pandemiją, pas mus – 10 proc. Bet, tikėtina, kad ji negrįš į prieškrizinį lygį, juolab metai iš metų ji auga. Jeigu nereikia į darbą važiuoti, prekės atvažiuoja į namus, tai namai tampa epicentru gyvenimu“, – forume „Lietuvos Davosas 2020“ sakė Ž. Mauricas.


Anot jo, jei Vilnius išsaugos žaliuosius plotus, jis turės pranašumą prieš pasaulio megapolius.


„Nereikia užtankinti jokiu būdu Vilniaus brutaliuoju būdu, reikia palikti dinamiką. Jei žmogus važiuoja į Vingio parką, tai jau blogai. Turi nueiti į parką. Jeigu žmonės gyvens darnoje su gamta, kita infrastruktūra, tai norės gyventi Vilniuje. Ir tai bus didžiulis pranašumas prieš Niujorką ar Paryžių“, – teigė ekonomistas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis