PRIEŠ IR PO: pažvelkite, kaip pasikeitė atnaujinimo reikalavusi virtuvė

Ar galite įsivaizduoti virtuvę balkone? Vasarą čia taip plieskia saulė, kad gaminti yra per karšta, o žiemą nejauku būti dėl žemos temperatūros. Tokia virtuve, įrengta balkone, jauna šeima naudojosi net trejus metus. Šiandien ji džiaugiasi nauja erdve ir su šypsena prisimena ankstesnę kasdienybę.

„Virtuvė buvo tokia maža, kad vienam norint atsidaryti šaldytuvo dureles, kitas turėdavo išeiti. Tačiau didžiausias trūkumas buvo tas, kad vasarą virtuvėje būdavo labai karšta. Pusryčiauti galėdavome arba 6 ryto, arba jau belikdavo laukti pietų, kai saulė nusisuks. Žiemą dėl didelių langų būdavo vėsoka ir virtuvėje leisti daug laiko bei pasinerti į maisto gamybos eksperimentus nesinorėdavo”, - sako buto šeimininkė Inesa.


Šeima pasakojo, kad butą jau įsigijo su tokiu virtuvės sprendimu. Tik atsikrausčius minčių keisti virtuvę buvo, bet nesiėmus to iškart, planai taip ir nusikėlė. Viską apvertė į šeimą atėjęs naujas narys – dukrelė Kotryna. Išaugo poreikis patogiai šeimos virtuvei.



Virtuvė prieš pokyčius
Virtuvė prieš pokyčius
Organizatorių archyvas



Virtuvė prieš pokyčius
Virtuvė prieš pokyčius
Organizatorių archyvas




Vietoje stalo – virtuvė ir valgomasis


Laimei, šeimos namuose buvo neišnaudota valgomojo erdvė. Būtent čia, kur stovėjo stalas su kėdėmis, IKEA interjero dizainerė Ingrida Briedė įrengė naują šeimos virtuvę. Tai dar ne viskas – čia ji sutalpino ir valgomojo stalą su kėdėmis, ir vaiko žaidimų kampelį, ir net apgalvojo, kaip reikalui esant, valgomąjį galima paversti darbo vieta. Kaip jai tai pavyko?


„Buvusio valgomojo zonoje suprojektavau kampinę, L formos virtuvę. Rėmiausi trikampio taisykle, kai šaldytuvas, plautuvė ir kaitlentė yra trikampio viršūnėse ir sudaro trikampio formą. Kai tarp jų atstumas yra 1,5-2,4 m, virtuvėje patogu judėti, pakanka darbastalio ploto maistui ruošti. Be to, tokios formos virtuvėje atsiranda daugiau laisvo grindų ploto, taip pakanka vietos ir valgomojo stalui“, - sako interjero specialistė.



Virtuvė po pokyčių
Virtuvė po pokyčių
Organizatorių archyvas



Apvalų valgomojo stalą ji pasirinko dėl to, kad jis užima palyginti nedaug vietos, o atėjus svečiams gali susisėsti daugiau žmonių, nei prie tokio paties dydžio keturkampio formos stalo. Taip pat, augant vaikui ir žengiant pirmuosius žingsnius, sprendimas be aštrių kampų bus saugesnis. 



Virtuvė po pokyčių
Virtuvė po pokyčių
Organizatorių archyvas



Tuo tarpu buvusios virtuvės patalpos – balkonas – tapo poilsio oaze, kur pro didelius langus galima grožėtis besikeičiančiais metų laikais ir mėgautis kava. Pokyčiais neatsidžiaugianti namų šeimininkė Inesa sako, kad dabar balkonas dienomis tarnauja kaip darbo vieta, o vakarais – poilsio erdve.



Balkonas po pokyčių
Balkonas po pokyčių
Organizatorių archyvas



Klaidos, kurias daugelis daro


Po pokyčių naujoji virtuvė tapo erdvesnė ir patogesnė: patogiau gaminti, daugiau vietos susidėti daiktams. Visos virtuvės spintelės yra uždaros. Toks pasirinkimas leidžia sukurti „švaresnį“ interjerą bei palengvinti daiktų priežiūrą – nuo jų nereikia dažnai valyti dulkių ar riebalų.


„Neretai žmonės, visai to nenorėdami, dar labiau sumažina nedidelį virtuvės darbinį paviršių vien dėl netinkamo įrangos išdėstymo. Reikia stengtis, kiek įmanoma, palikti „švaresnio“ darbastalio. Dėl šios priežasties viską „uždariau“ spintelėse, net šeimos mikrobangų krosnelei vietą radau pakabinamoje spintelėje už uždarų durų. Tuo tarpu spintelėse ir stalčiuose vietos sutaupo tvarkingas daiktų laikymas. Reikėtų viską grupuoti segmentais: kas bus laikoma vienoje stalčių eilėje ar spintelėje, o kas – kitoje. Verta atskirti ir funkcijas – serviravimo indai, gaminimo indai, kavos/arbatos indai ir pan. Visus šiuos daiktus galime tvarkingai laikyti dėžutėse, naudoti stalčių skirtukus ir kitus vietą taupančius pagalbininkus“, - praktiniais patarimais dalijasi I. Briedė.


Žaidimų kampas vaikui ir darbo vieta


Pasitelkus interjero gudrybes, padedančias taupyti vietą, IKEA interjero dizainerė naujoje šeimos virtuvėje sutalpino net vaiko žaidimų kampelį. „Mažylei paaugus, gamindami tėvai galės viena akimi stebėti, ką veikia vaikas ir taip visi kartu leisti laiką. Šį kampelį nesunkiai galima pernešti į kitą vietą, o pasikeitus vaiko poreikiams – pakeisti kitais daiktais“, - sako specialistė.


Tuo tarpu valgomojo stalas prireikus pasitarnaus ir kaip darbo vieta namuose. Apšvietimo virš jo tam pakaks, o mobilus vežimėlis daiktams laikyti gali būti skirtas darbo priemonėms susidėti.


Šiandien buto savininkai džiaugiasi pokyčiais. „Dabar namai tokie, kokie ir turėtų būti“, - šypsosi namų šeimininkė Inesa. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis