28 m² butas: interjero idėja nusižiūrėta nuo Paryžiaus

(4)

Nedidelio naujos statybos buto plotas nesiekia ne 30 m², tačiau interjerą projektavusi dizainerė, nusižiūrėjusi idėją iš mažų paryžietiškų butų, čia rado vietos visoms būtinoms funkcinėms zonoms ir sukūrė erdvių, neperkrautų namų įspūdį.

Projekto autorė – dizainerė Aurelija Slapikaitė-Jurkonė


„Interjero dizaino koncepcija kilo iš nedidelių erdvių panaudojimo principo, taikomo Paryžiuje, nes reikėjo tokiame mažame plote sutalpinti miegamojo, svetainės, valgomojo, virtuvės ir drabužinės zonas, nekalbant apie labai jaukų ir patogų vonios kambarį. Funkcinės zonos išplanuotos nuosekliai ir kiek įmanoma išmaniau įrengtos pagal erdvės galimybes, transformuojama miegamojo lova atsiranda tik tada, kai jau laikas miegui, o pagrindinė erdvė yra skiriama valgomojo ir svetainės zonai bei prie jų dar tilpusiai stilingai darbo zonai su konsoliniu stalu“, – apie nediduko, jaunam vyrui skirto buto interjero koncepciją ir pagrindinius funkcinius sprendimus pasakoja projekto autorė dizainerė Aurelija Slapikaitė-Jurkonė.28 m² būsto interjeras
28 m² būsto interjeras
Benas ŠileikaKadangi virtuvė tapo bendrojo kambario dalimi, dizainerė stengėsi neužgožti erdvės – beveik visa virtuvė yra baltos spalvos su medžio raštu, ji lengva, šviesi, labai švelniai užsibaigia ir įsilieja į bendrą erdvę. Joje mėlyna linija nebuvo panaudota, o stalviršiui ir nugarėlėje dėl praktiškumo pritaikytas kvarcinis akmuo.28 m² būsto interjeras
28 m² būsto interjeras
Benas ŠileikaKad balkono duris būtų galima patogiai atidaryti, ties jomis sumontuota siauresnė virtuvės spinta, įrengtos spintelės, dekoratyvinė dalis skirta laikyti kolekcionuojamiems puodeliams.


Galinė pagrindinio kambario dalis labiausiai tiko virtuvės zonai. Čia buvo svarbu išnaudoti vietą visai virtuvės įrangai ir daiktams susidėti, todėl pakabinamosios spintelės aukštos, siekia lubas.


Iš keleto spalvinių sprendimų buvo pasirinktas mėlynos linijos akcentas, pasikartojantis visoje erdvėje.28 m² būsto interjeras
28 m² būsto interjeras
Benas ŠileikaPasinaudojus paryžietiška mažų butų planavimo patirtimi, pagal galimybes pritaikius ją ir šiai nedidelei erdvei, suprojektuota funkcionali lova-spinta, nes kaipgi kitaip būtų galima ir dirbti, ir miegoti, ir valgyti, gaminti maistą, vakaroti su draugais tokioje mažoje erdvėje?


Transformuojama miegamojo lova nusileidžia tik tada, kai jau laikas miegui, dieną pagrindinė erdvė yra skiriama valgomajam ir svetainei. Kai lova uždaryta spintoje ir jos nesimato, nedidelė erdvė tampa tikrai nemaža.28 m² būsto interjeras
28 m² būsto interjeras
Benas ŠileikaAudinio apdaila, einanti per galinę svetainės sieną, buvo pasirinkta dėl tam tikrų funkcijų ir patogumo, dizainerė siekė čia gyvenančiam žmogui suteikti kuo daugiau jaukumo, tad spinta-lovūgalis tapo minkštąja zona ir panaudojama dvejopai: ir atsiremti, kai pakeliama konstrukcija uždaroma, o audinio linija tampa atkalte kušetei, ir kaip lovos galvūgalis. Toks sprendimas leido išsaugoti tą patį įvaizdį svetainei virstant miegamuoju ir atvirkščiai.


Už medžio faktūros apdailos projekto autorė sumaniai paslėpė ne tik pakeliamąją lovą, bet ir spintas – jų durelės suprojektuotos be rankenėlių, tai suteikia vientisumo įspūdį ir užmaskuoja tikrąją paskirtį.


Darbo zonai pritaikytas konsolinis stalelis, pakabintas ant sienos. Toks sprendimas vizualiai didina erdvę, nes neužima grindų ploto.28 m² būsto interjeras
28 m² būsto interjeras
Benas ŠileikaMinkštas mėlynas audinys, kuriuo dekoruota siena, darbo zonoje atlieka ir dar vieną funkciją – jis tapo improvizuota priminimų lenta: lapelį su priminimu ar nuotraukas galima prismeigti prie sienos paprasčiausiais smeigtukais.


„Buvo projektuojamos naujos statybos name įrengto buto erdvės, tačiau viskas buvo perplanuota, kiekvienas kampelis ir centimetras panaudotas, apgalvotas“, – sako projekto autorė.


Prieškambario zona irgi mažytė, tad būtinybė išnaudoti visą šį plotą ir sukurti uždarų vietų daiktams pasidėti tapo asmeniniu dizainerės iššūkiu. Todėl prieškambaryje atsirado šampano spalvos permatoma stiklinė spintos dalis lauko drabužiams, o priešais ją suprojektuotas minkštas suolelis su paslėpta batų dėže.28 m² būsto interjeras
28 m² būsto interjeras
Benas ŠileikaPasirinktos stiklinės spintos durys, kad erdvė neatrodytų suspausta ir nebūtų vizualiai sumažinta.


Buto interjero vientisumui ir jaukumui sukurti visa siena prie suolelio dekoruota minkštu mėlynu audiniu.


Už veidrodinės sienos prieškambaryje slepiasi dar viena spintos dalis, skirta įvairiems rakandams ir drabužiams susidėti.


Vonios kambaryje rastas sprendimas kelioms dažnai erzinančioms detalėms: natūralios šviesos stoka ir skalbimo mašinos vieta vonioje. Dizainerė standartinio dydžio skalbimo mašinai vonios kambaryje suprojektavo nišą, o virš jos už veidrodžio paslėpė spintelę buities reikmenims, tad ši zona liko nematoma.28 m² būsto interjeras
28 m² būsto interjeras
Benas ŠileikaStoglangių principu įrengta apšvietimo sistema virš dušo sukuria natūralios šviesos įspūdį.


Spalvinį vonios kambario akcentą padiktavo visame bute pasikartojantis plačios mėlynos juostos motyvas, čia ji sukurta iš akmens masės plytelių. Tad tarp baltų plytelių dėl praktiškumo taip pat panaudotas mėlynos spalvos glaistas.


Didelis veidrodis praustuvo zonoje tiko siekiant sukurti didesnės erdvės įspūdį, o vertikalus, nusitęsiantis per sieną ir lubas šviestuvas taip pat vizualiai paplatina siaurą vonios kambarį. Parinktas netgi vertikalus gyvatukas, kad maža erdvė atrodytų aukšta, erdvi ir tarsi kreiptų žvilgsnį į viršų.


Visą interjerą išvyskite čia:
Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis