Populiarios fasadų spalvos  

Spalvų derinimo programa „Color up“

Fasado spalvos pasirinkimas – nemenkas iššūkis. Rinkdamiesi fasado spalvą negailėkite laiko ir pastangų, kad rezultatas Jus džiugintų ilgus metus. Taip pat galite pasinaudoti nemokama „Tikkurila“ spalvų derinimo programa „ColorUp“ ir virtualiai išbandyti įvairius spalvų derinius. Programa leidžia naudoti ir savo nuotraukas.


Kaip išsirinkti fasado spalvą


Atsižvelkite į aplinką


Renkantis fasado spalvą būtina atsižvelgti į tai, kur stovi pastatas: mieste, kaimo vietovėje, plyname lauke, miške ar ežero pakrantėje. Atminkite, kad žiūrint iš arti ir iš toli spalvos atrodo nevienodai. Tamsios spalvos, nepriklausomai nuo atspalvio, labiau susilieja su gamta žiūrint iš toli, o šviesios spalvos išsiskiria iš aplinkos. Erdvioje ir šviesioje vietoje stovinčiam pastatui galima rinktis šviesesnę spalvą, o esančiam miško pakraštyje labiau tiks tamsesnė spalva.

Skirtingu paros bei metų laiku ir skirtingu oru fasado spalva taip pat atrodo skirtingai. Rudens lapų spalvos, žiemos sniegas, pavasario žaluma ir ryški vasaros spalvų paletė sukuria skirtingą foną Jūsų pasirinktai spalvai. Gyvenvietėse siekiant išlaikyti vienodą pastatų išvaizdą spalvų pasirinkimas gali būti ribojamas, todėl prieš radikaliai keičiant fasado spalvą reikėtų išsiaiškinti, ar nebus pažeisti galiojantys reikalavimai. Jei apribojimų nėra, atsižvelkite į pastatą supančią aplinką, ieškokite įkvėpimo gamtoje ir semkitės idėjų iš kompanijos „Tikkurila“ spalvų ekspertų siūlomų spalvų derinių.


Didelių paviršių spalvos atrodo šviesesnės


Ryškių gamtos spalvų fone esančio didelio paviršiaus spalva atrodo šviesesnės ir ryškesnės nei baltame fone esančio mažo paviršiaus spalva. Namo fasadui patartina rinktis šiek tiek tamsesnį atspalvį nei norėtųsi – bus didesnė tikimybė, kad rezultatas bus toks, kokio geidžiate.


Peržiūrėkite spalvų pavyzdžius realioje aplinkoje


Rinkdamiesi fasado dažų spalvą peržiūrėkite spalvų pavyzdžius lauke natūralioje šviesoje laikydami juos vertikaliai. Taip pat pravartu atlikti bandomąjį dažymą nedideliame plotelyje. Lauke spalvos paprastai atrodo šviesesnės nei patalpose, o baltame fone – žymiai tamsesnės nei realioje aplinkoje. Metų laikas ir paros metas taip pat turi įtakos spalvos suvokimui, tad vakaro prieblandoje ir ryškioje ryto šviesoje fasado spalva atrodys skirtingai.


Atlikite bandomąjį dažymą


Kad būtų lengviau išsirinkti spalvą, nudažykite atskirą lentą ir pasižiūrėkite, kaip spalva atrodo natūralioje šviesoje ir realioje aplinkoje. Naudodami skaidrias apdailos priemones - dažyves - turėkite omenyje, kad spalvai įtakos turi dažomos medienos atspalvis ir būklė. 


Populiarios fasadų spalvos


Tamsios spalvos


Pastaraisiais metais mediniai fasadai vis dažniau dažomi tamsiomis spalvomis. Tamsios spalvos harmoningai susilieja su kraštovaizdžiu ir leidžia lengvai priderinti pastatą prie jį supančios gamtos. Kintant natūraliam apšvietimui tamsaus fasado atspalvis mainosi suteikdamas pastatui ypatingo žavesio.


Tamsios spalvos
Tamsios spalvos
Tikkurila nuotr.


Balti atspalviai


Baltos spalvos fasadas išsiskiria iš aplinkos ir yra matomas net iš toli. Balti fasadai buvo populiarūs visais laikais, be to, balta spalva seniau buvo dažomi svarbūs pastatai. O kas gali būti svarbiau už namus? Visiškai baltas fasadas ryškiai išsiskirs gamtos fone, tad, jei norite subtilesnio efekto, rinkitės įvairius baltos spalvos atspalvius, nes jie labiau susilieja su gamtos spalvomis.


Balti atspalviai
Balti atspalviai
Tikkurila nuotr.


Pilkas fasadas


Pilkas fasadas anaiptol neatrodo nuobodžiai ir blankiai, tačiau renkantis pilką atspalvį paprastai tenka sugaišti šiek tiek daugiau laiko, nes mūsų suvokimą veikia aplinkoje esanti pilkų atspalvių įvairovė. Jei norite sukurti harmoningą vaizdą, pilką fasado spalvą derinkite prie aplinkos. Augmenijoje skendinčiam pastatui puikiai tiks šiltą rusvą arba žalsvą atspalvį turinti pilka spalva. Jei kraštovaizdyje vyrauja smėlis, akmenys ir dangus, tinkamiausias pasirinkimas – šalta melsvai pilka spalva.


Pilkas fasadas
Pilkas fasadas
Tikkurila nuotr.


Nepamirškite atnaujinti savo terasos


Atnaujinti terasą bus itin paprasta, jei naudosite terasų aliejų „Tikkurila Valtti Plus Terassiöljy“, kurio yra iš anksto paruoštų spalvų: juodos, pilkos ir rudos. Taip išryškinsite natūralią medienos spalvą ir suteiksite jai apsaugą nuo žalingo aplinkos poveikio. 


Terasa
Terasa
Tikkurila nuotr.


Išbandykite įvairias spalvas naudodami spalvų derinimo programą


Naudodamiesi kompanijos „Tikkurila“ programa „ColorUP“ galite išbandyti įvairias spalvas ir nuspręsti, ar jos tinka Jūsų namų interjerui arba namo fasadui.


Ši programa leidžia:

• Išmėginti populiarias kompanijos „Tikkurila“ spalvynų spalvas naudojantis iš anksto paruoštomis arba Jūsų įkeltomis nuotraukomis.

• Išsaugoti norimus variantus savo paskyroje ir pasidalyti Jums patikusiomis spalvomis bei jų deriniais su draugais.


 Spalvų eksperto parinktos spalvos:


Spalvos
Spalvos
Tikkurila nuotr.


Naudotis programa „ColorUp


Apdailos bei apsaugos priemonės namo fasadui ir terasai


Pusiau matiniai dažai „Tikkurila Ultra Classic”
Pusiau matiniai dažai „Tikkurila Ultra Classic”
Tikkurila nuotr.


Terasų ir lauko baldų aliejus „Tikkurila Valtti Plus Terassiöljy“
Terasų ir lauko baldų aliejus „Tikkurila Valtti Plus Terassiöljy“
Tikkurila nuotr.


"Anza" įrankiai dažymui
Tikkurila nuotr.


Dažai ir dažymo įrankiai el. parduotuvėje>>

Naujos dažų vonelės ANZA „Fill & Carry” pristatymas

Užsakymo nr.: PT_64640

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis