Individualus nuotekų tvarkymas: dažniausios problemos

Individualiai rūpinantis buitinių nuotekų tvarkymu gali būti neišvengiama įvairių problemų. Dažniausiai jos iškyla tada, kai nenaudojami valymo įrenginiai. Jie žymiai palengvina nuotekų tvarkymą. Taigi, su kokiais sunkumais susiduria individualių sklypų savininkai, neturintys galimybės naudotis centralizuota kanalizacijos sistema?

Greitai prisipildantis nuotekų rezervuaras


Nepaisant to, kad buitinių nuotekų tvarkymo situacija šalyje laikui bėgant gerėja, vis dar yra nemažai gyventojų, kurie nuotekas leidžia į rezervuarus. Dauguma iš jų būna įrengti pakankamai seniai, todėl nepasižymi geru sandarumu. Dėl šios priežasties nuotekos gali patekti į aplinką ir ją teršti. Be to, pasikeitus šeimos narių skaičiui ar poreikiams, turimos talpos tūrio vėliau gali nebeužtekti. Todėl nuotekas siurbti reikia itin dažnai. Tai lemia papildomas laiko sąnaudas ir išlaidas, nes nuotekų siurbimo asenizacine mašina paslauga yra mokama.


Biologiniai valymo įrenginiai gali padėti išvengti tokių problemų. Jų eksploatacija labai paprasta ir įprastai nereikalaujanti papildomų investicijų. Susidarantį perteklinį dumblą išsiurbti reikia tik kartą per metus ar net rečiau (individualiais atvejais šis dažnis gali skirtis). Vienas iš aspektų, kodėl neįsigyjami biologiniai nuotekų valymo įrenginiai kaina. Tačiau iš tiesų tai greitai atsiperkanti investicija, vėliau leidžianti sutaupyti.


Nustatyti, ar jau laikas šalinti dumblą, galima atlikus nesudėtingą bandymą. Tam reikia skaidraus indo, pavyzdžiui, stiklinės ar stiklainio, mišinio mėginiui iš bioreaktoriaus paimti. Palaukus maždaug 30 min., kol dumblas nusės ant dugno, galima įvertinti situaciją. Jei dumblas užima daugiau nei 60–70 % indo tūrio, metas jį šalinti. Prieš tai darant rekomenduojama 2–3 val. išjungti orapūtę.


Nemalonus kvapas


Bene dažniausiai pasitaikanti problema, kurios nepavyksta išvengti savarankiškai tvarkantiems buitines nuotekas, yra nemalonus kvapas. Jis gali sukelti daug nepatogumų. Tokiais atvejais vienas iš veiksmingiausių sprendimo būdų yra biologiniai nuotekų valymo įrenginiai. Jie efektyviai pašalina teršalus, todėl ištekantis vanduo neskleidžia jokio kvapo ir gali būti naudojamas laukų laistymui ar kitoms panašioms reikmėms.


Neigiamas poveikis aplinkai


Buitinėse nuotekose gausu teršalų, kurie patekę į aplinką gali turėti neigiamą poveikį tiek gyvajai, tiek negyvajai gamtai. Azoto ir fosforo junginių perteklius skatina ekosistemos kitimą – eutrofikaciją. Ilgainiui gali pradėti nykti tam tikri augalai ir nuo jų priklausančios gyvūnų rūšys. Biologiniai nuotekų valymo įrenginiai garantuoja itin aukštą teršalų pašalinimo efektyvumą. Todėl iš jų ištekantis vanduo gali būti tiesiogiai išleidžiamas į netoliese esantį upelį ar melioracijos griovį.


Nusibodo dažnas nuotekų siurbimas iš rezervuaro ar nemalonus jų kvapas? Įsigijus biologinius valymo įrenginius, galima pamiršti tokias problemas. Tuo įsitikinti galite ir patys. Nesudėtingai montuojamos ir eksploatuojamos individualios nuotekų valyklos sulaukia vis didesnio populiarumo. Nieko nuostabaus: juk tai itin patogus sprendimas, pasižymintis įvairiais privalumais, leidžiančiais džiaugtis patogesne kasdienybe.


Užsakymo nr.: PT_64609

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis