Į naujus namus be streso: svarbiausios pakavimo medžiagos saugiam daiktų transportavimui

Persikraustymas – nemenkas iššūkis net tiems, kurie tai darė jau daugybę kartų. Vis tik namuose sukauptus daiktus reikia ne tik sutvarkyti ir atrinkti, bet ir tinkamai paruošti transportavimui, kad kelionės tikslą pasiektų nepažeisti. 

Šiam procesui dažnai reikalinga ne tik disciplina, bet ir geri strateginiai įgūdžiai, tačiau visų svarbiausia – tinkamai pasirinktos pakavimo medžiagos. Kada ir kokias pakavimo priemones rinktis bei kaip supakuoti namų apyvokos daiktus, kad kelionė į naujus namus būtų kuo lengvesnė, pasakojame plačiau.


Nepriklausomai nuo kurios namų dalies planuojate pradėti kraustymą, gerai apgalvokite, peržiūrėkite bendrą turimą turtą. Atrinkite daiktus, kurių naujuose namuose nenorite. Paskirkite jiems atskirą dėžę ir atskirkite juos nuo bendro, į naujus namus keliausiančio turto. Mažai naudojami daiktai, iki šiol gulėję spintoje ar aukščiausioje lentynoje, tikrai ir toliau gulės bei užims vietą naujuose namuose. Geriau juos išdalinkite, atiduokite labdarai arba išmeskite. Kokias priemones naudoti likusiems daiktams pakuoti – pasakojame žemiau.


Bendriems namų apyvokos daiktams – kartoninės dėžės


Jokios kitos pakavimo medžiagos kraustantis neturi tiek reikšmės, kiek tinkamai pasirinktos dėžės. Geriausia visada turėti bent kelias skirtingų dydžių. Į jas patogu sudėti sulankstytus, nesiglamžančius drabužius, taip pat indus, virtuvės ir vonios reikmenis, smulkius namų apyvokos daiktus. Sumaišties kraustantis padės išvengti praktiška kraustymosi strategija – vienu metu iškraustykite tik vieną namų zoną. Jei pradėjote nuo svetainės, nešokite prie virtuvės ar miegamojo. Pereikite į kitą namų kambarį tik tuomet, kai baigsite su pirmuoju.


Rekomenduojama kiekvienam kambariui paskirti po kelias dėžes, o kiekvieną dėžę supakavus, markeriu pažymėti, ką į ją sudėjote. Pavyzdžiui, „Vaiko drabužiai. Miegamasis“; „Vonios reikmenys“, „Stiklinės. Virtuvė“. Vos pažvelgus į dėžę jau žinosite, kas joje ir galėsite perkelti į tinkamą patalpą naujuose namuose.


Pūsto polietileno kampai – saugiai baldų transportacijai


Viena yra smulkūs daiktai, lengvai telpantys į skirtingo dydžio kartonines dėžes, ir visai kas kita – baldai, keliausiantys į naujus namus. Nepriklausomai nuo to, ar daiktus persivešite patys, ar samdysite pervežimo įmonę, tikimybė atvykus rasti aptrintus ir apdaužytus baldų kampus visada išlieka. Būtent todėl pravartu pasirūpinti apsauginiais kampais ir profiliais. Šios pakavimo medžiagos gali būti kartoninės, plastikinės arba pūsto polietileno. Baldų kampams ir briaunoms apsaugoti, optimaliausias pasirinkimas – pūsto polietileno, minkšti apsauginiai profiliai. Apdengus jais kampus, išliksite ramūs, kad baldai vietą pasieks nepažeisti.


Lipni juosta – ne tik dėžėms užklijuoti


Ar iki šiol galvojote, kad lipnios juostos jums prireiks tik užklijuojant jau pripildytas dėžes? Patikėkite, kraustantis ji praverčia ne tik šioje situacijoje. Vienas iš pavyzdžių – laidai. Menkas malonumas atsikrausčius į namus raizgyti susipainiojusius kompiuterio, televizoriaus ir kitos namų technikos laidus. Lipni pakavimo juosta gali padėti išvengti šio galvosūkio. Pakaks susukti laidus ir centrinėje dalyje apsukti lipnia juosta. Taip šie išsilaikys susukti ir nesusipainios tarpusavyje.


Kitas lipnios pakavimo juostos panaudojimo būdas – veidrodžių ir stiklų apsauga. Apklijuokite juos lipnia juosta. Nuo dūžio tai neapsaugos, tačiau jei tai nutiktų, stiklas bus sulaikytas po lipnia juosta ir neišsibarstys po visą automobilį.


Apsauginės plėvelės buitinei technikai apsaugoti


Tokios pakavimo medžiagos kaip burbulinės plėvelės gelbsti transportuojant dužius daiktus, tačiau taip pat praverčia ir transportuojant masyvią buitinę techniką. Bene dažniausiai kraustantis nukenčia ne kas kita, o šaldytuvai, viryklės ir skalbimo mašinos, manant, kad kraustantis stambiagabaritę buitinę techniką užteks sutvirtinti apsaugine juosta. Norint išvengti nemalonių situacijų ir išsaugoti technikos prietaisus nepažeistus, rekomenduojama kiekvieną prietaisą pirmiausia padengti apsaugine burbuline plėvele ir apklijuoti lipnia juosta. Burbulinė plėvelė apsaugos paviršių nuo braižymosi, o lipni juosta sutvirtins ją, kad transportuojant ši nenusimautų.


Maišeliai smulkiems daiktams


Nepamirškite smulkmenų. Varžtai, vaikų lego rinkiniai, siuvimo priemonės ir visi smulkūs daiktai, neturintys konkrečios vietos, tegul nugula į užspaudžiamus maišelius. Taip būsite tikri, kad jie neišsibarstys kelionės metu, o sudėjus į juos į vieną dėžę, lengvai juos rasite, pasiekus tikslą.


Kraustymasis bus daug lengvesnis uždavinys, jeigu jį planuosite ir jam ruoštis pradėsite iš anksto. Atrinkite ir atiduokite nenaudojamus daiktus, taip sumažinsite reikalingų dėžių sąrašą, o naujuose namuose turėsite tik tai, kas iš tiesų reikalinga. Susidarykite sąrašą, kokios pakavimo medžiagos bus reikalingos, o pakuoti pradėkite nuo mažiausiai naudojamų daiktų, pavyzdžiui, sezonui netinkamų daiktų – drabužių, laisvalaikio atributų. Paskutinius pakuokite kasdien naudojamus daiktus ir drabužius. Geriausia, kai reikalingiausių daiktų dėžės būna kuo lengviau pasiekiamos ir neapkrautos. Kai visi daiktai saugiai supakuoti, keliaukite į naujus namus ramia širdimi. 

Užsakymo nr.: PT_64320

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis