8 didelės vonios kambaryje daromos klaidos

Tikriausiai negalvojate, kaip elgtis vonios kambaryje. Ir visgi paskaitykite žemiau pateikiamą klaidų vonios kambaryje sąrašą, galbūt ir jūs jų darote.

1. Nuleidžiate vandenį, neuždarę klozeto dangčio.


Neseniai atlikto tyrimo duomenimis, 60 proc. respondentų teigė, kad neuždaro klozeto dangčio prieš nuleidžiant vandenį. O tai svarbu – jei neuždarote dangčio, vandens purslai su bakterijomis gali ištikšti po vonios kambarį net 2 metrų atstumu nuo klozeto. Taigi prieš nuleisdami vandenį uždarykite klozeto dangtį.


2. Laikote dantų šepetėlius vaistų spintelėje.


Galbūt jums atrodo, kad taip saugote dantų šepetėlius nuo bakterijų, tačiau spintelėje šepetėliai neišdžiūsta ir taip susidaro palanku terpė bakterijoms. Odontologai pataria laikyti šepetėlius stiklinėje, atviroje erdvėje, galvutėmis į viršų.


3. Paliekate kosmetiką ir kosmetinius šepetėlius vonioje ant lentynėlės.


Viskas, kuo liečiate ar tepate veidą turi būti laikoma uždarai nuo tualeto bakterijų. Be to, jei laikysite kosmetiką vonioje, nuo drėgmės joje gali įsiveisti bakterijų. Laikykite kosmetiką spintelėje ar dėžutėje.


4. Per ilgai naudojate plaušinę.


Bakterijoms labai patinka drėgmė ir senos plaušinės. Taigi keiskite plaušinę kas tris – keturias savaites.


5. Kabinate drėgnus rankšluosčius ant kabliukų.


Rankšluosčius geriausia kabinti ant specialių volelių, kad jie gerai išdžiūtų. Pakabinus ant kabliukų jie neišskleidžiami, tad tarp klosčių lieka drėgmės, kurią, kaip minėjome, labai mėgsta bakterijos.


6. Niekada nejungiate ventiliatoriaus ar net nebandote išvėdinti vonios kambario.


Kaip supratote, drėgname vonios kambaryje klesti bakterijos. Išsimaudę įjunkite ventiliatorių arba atidarykite langą.


7. Niekada neplaunate dušo užuolaidos.


Tingite, ar ne? Džiugi žinia – galite įmesti vonios užuolaidą į skalbimo mašiną. O išsimaudę palikite užuolaidą atitrauktą, kad ji išdžiūtų.


8. Vonios kambaryje kalbate mobiliuoju telefonu.


Tikrai nepatartina naršyti po internetą mobiliajame, sėdint ant klozeto – ant mobiliojo gali patekti bakterijų. Pasinaudoję tualetu veikiausiai nusiplaunate rankas, tačiau mobiliojo telefono tikriausiai nenuplaunate? O kai vėliau paskambina mama, glaudžiate mobilųjį prie veido.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis