5 būdai atnaujinti miegamojo interjerą be didelių pastangų

Namų jaukumas – nuolat galvą pasukti priverčianti užduotis. Net ir kruopščiausiai kurtas interjeras po kurio laiko nebeteikia tiek džiaugsmo, kiek pirmosiomis dienomis, o minčių kaip šį atnaujinti pernelyg neišlaidaujant dažnai pritrūksta. Vis dėlto, daug pastangų nereikalaujančių būdų yra – atnaujinus kelis akcentus, miegamojo interjeras gali sužibėti visiškai naujomis spalvomis. Ką ir kaip atnaujinti, kad miegamasis vėl teiktų džiaugsmą – pasakojame plačiau.

Atnaujinkite lovos užtiesalus


Jei pažvelgsite į miegamąjį iš skirtingų kampų, pastebėsite, kad pagrindiniu akcentu visada išlieka lova. Norint suteikti šiai namų zonai kitą atspalvį, bene lengviausias būdas tai padaryti – atnaujinti lovos užtiesalus. O tai padaryti galima net keliais skirtingais būdais. Štai keli iš jų:


Lovatiesė, dengianti visą lovą


Toks variantas puikiai tinka, nenorintiems apkrauti miegamojo ir iki šiol lovos užtiesalų nenaudojusiems. Pasirinkimo variantai – nuo vienspalvių satino užtiesalų, iki dekoruotų raštais bei ornamentais, suteikiančiais miegamajam daugiau žaismingumo. Tuo atveju, kai kambaryje vyrauja ornamentai, lovatiesę rinktis rekomenduojama vienspalvę.


Siauras lovos užtiesalas, dengiantis kojūgalį


Lovos užtiesalus lengva lankstyti ir sluoksniuoti, tad jų tiesti per visą lovos ilgį tikrai nebūtina. Nedideliam akcentui sukurti, puikiai tinka ir tas pats užtiesalas, perlenktas ir patiestas tik kojūgalyje. Siekiant, kad miegamojo interjeras išliktų vientisas, užtiesalo spalvą derinkite prie patalynės arba užuolaidų atspalvio.


Kelių skirtingų audinių sluoksniavimas


Tai vienas lengviausių ir pastaruoju metu populiariausių miegamojo dekoravimo būdų. Rinktis galima ne tik iš skirtingų spalvų, bet ir audinių raštų, storių bei tipų. Lengva lininė lovatiesė gali būti derinama su megztu pledu ar siauru medvilniniu užklotu. Tačiau neperspauskite su spalvomis. Optimaliausias variantas – atsikartojantys, miegamojo interjere dominuojantys atspalviai. Galima derinti prie kilimo, užuolaidų, minkštųjų baldų apmušalų spalvų.


Mažos pagalvėlės – didelis pokytis


Jei miegamojo lovą norite paversti kambario dėmesio centru – papuošti ją tiks ne tik stilingas lovos užtiesalas, bet ir pagalvėlės. Dekoratyvinių pagalvėlių atnaujinimas – vienas lengviausių ir paprasčiausių būdų atnaujinti pabodusį interjerą. Jos taip pat neturėtų per daug išsiskirti ir pasirinktos spalvų paletės – derinkite prie lovatiesės ar patalynės spalvų. Jei pasirinkta lovatiesė – vienspalvė, tegul kelios pagalvėlės būna raštuotos. Jei lovą puošia marga patalynė, pagalvėlių dairykitės vienspalvių, tačiau panašių atspalvių kaip ir kiti miegamojo elementai.


Kilimas


Kambarių interjere didžiausią darbą atlieka maži akcentai. Tad jei ne lovos užtiesalas ir pagalvėlės, miegamojo įvaizdį labai lengvai ir paprastai gali pakeisti kilimas. Minkštas, švelnus ir ypatingai malonus ką tik iš lovos išlipusioms basoms kojoms. Kartais tai viskas, ko reikia svajonių miegamajam.


Šviestuvai


Lemputės, toršerai ar tiesiog naujas pakabinamas šviestuvas – puikus sprendimas, norintiems tamsiai miegamojo erdvei suteikti daugiau jaukumo. Lemputes galima kabinti ant užuolaidų arba sienų, o jei kambaryje yra daugiau neišnaudotos erdvės, situaciją lengvai pakeičia stilingas pastatomas šviestuvas. Jį galima statyti tiek prie miegamojo staliuko, tiek kambario kampe.


Papuoškite sienas


Kai miegamojo interjeras net atnaujinus langų dengimus, lovatiesę ir šviestuvą, vis dar atrodo pernelyg nykus, sprendimu gali tapti sienų dekoravimas. Pakabinkite virš lovos tapybos paveikslą, atkartojantį miegamajame vyraujančias spalvas ar didesnio formato nuotrauką su akims maloniu vaizdu. Norint išlaikyti ramybę, miegamajame siūlome vengti ryškių spalvų – šios dažnai erzina, blaško ir neleidžia atsipalaiduoti.


Miegamojo interjero atnaujinimas ne visada reikalauja didelių pastangų, finansinių išlaidų ir kapitalinio atnaujinimo. Kartais užtenka skirti daugiau dėmesio mažoms detalėms ir šiek tiek fantazijos, tam, kad namų poilsio erdvė vėl taptų jauki ir mylima.

Užsakymo nr.: PT_64212

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis