Kaip išsirinkti kavos aparatą namams?


Šiandien neįsivaizduojame namų be aromatingą kavą ruošiančio kavos aparato. Galvodami apie naują būstą arba atnaujindami seną ruošiame karališką vietą kavą gaminančiam prietaisui. Kaip nepasimesti kavos aparatų įvairovėje ir pasirinkti tą, kuris labiausiai tinka? Apie skirtingus kavos aparatų tipus, jų veikimo būdą bei kokiam žmonių tipui jie labiausiai tinka, pasakoja kava ir kavos aparatais prekiaujančios įmonės Kavos Draugas atstovė Arijana.

Kavos aparatų įvairovė


Nors pastaruoju metu vis dažniau girdime apie negirdėtus ir itin madingus alternatyvius kavos ruošimo būdus (Chemex, Aeropress, V60, Cold brew ir taip toliau), populiariausi išlieka kavos aparatai. Jie yra skirstomi į keturias pagrindines kategorijas: automatinius kavos aparatus, pusiau automatinius espresso aparatus, kapsulinius ir filtrinius. Kuo šie aparatai yra ypatingi?


Automatiniai kavos aparatai


Pati populiariausia kavos aparatų kategorija. Tereikia paspausti mygtuką ir mėgstama kava, paruošta iš šviežiai sumaltų kavos pupelių, jau garuoja ant stalo! Kai kurie automatiniai kavos aparatai vieno mygtuko palietimu ruošia ne tik espresso ar juodą kavą, bet ir itin populiarius pieniškus gėrimus – flat white ar latte macchiato, bei siūlo net iki 30 skirtingų kavos gėrimų. Naudodamiesi moderniais ekranais arba netgi atsisiuntę išmaniąją programėlę į savo išmanųjį įrenginį, keiskite kavos gėrimų nustatymus, kurkite individualius receptus bei atlikite automatines priežiūros programas. Rinkitės skirtingų spalvų ir stiliaus kavos aparatus: nuo klasikinių iki itin modernių. Namams skirtų automatinių kavos aparatų kainos prasideda nuo 300 eurų ir siekia daugiau nei 3000 eurų. Pagrindiniai skirtumai gėrimų pasirinkime, kavos skonio reguliavimo galimybėse, programavimo bei prisitaikymo prie individualių poreikių galimybėse, valdyme, priežiūros paprastume bei apdailoje.Automatinis kavos aparatas
Automatinis kavos aparatas
Organizatorių archyvasPusiau automatiniai espresso kavos aparatai


Pusiau automatiniai kavos aparatai kviečia tapti baristomis namuose. Tai “sumažintos” kavininių kavos aparatų versijos. Čia kavos ruošimo procesas tampa tikru ritualu: šviežiai sumalate kavą tiesiai į kavos ruošimo rankeną, suspaudžiate ją (sutamperiuojate), įstatote rankeną į kavos aparatą ir stebite, kaip kava bėga į puodelį. Norėdami suplakti pieną, įmerkiate garų antgalį į pieną ir, stebėdami kylančią temperatūrą bei besikeičiančią pieno konsistenciją, plakate aksominę pieno putą. Įgudę galėsite išmokti piešti ant pieno putos (latte art). Be to, šie aparatai atrodo itin stilingai ir palieka įspūdį. Namams skirtų pusiau automatinių espresso kavos aparatų kainos prasideda nuo keliasdešimties eurų ir siekia kelis tūkstančius. Skirtumai slypi įdiegtose technologijose, kavos skonio reguliavimo, programavimo galimybėse bei apdailoje.Pusiau automatinis espresso kavos aparatas
Pusiau automatinis espresso kavos aparatas
Organizatorių archyvasKapsuliniai kavos aparatai


Šie kavos aparatai ruošia kavą iš maltos kavos kapsulių. Tereikia įdėti kapsulę, paspausti mygtuką ir kava paruošta. Kai kurių kapsulinių sistemų gamintojai siūlo itin platų kavos kapsulių asortimentą: nuo ristretto iki karamelinės latte macchiato (pastaroji yra ruošiamos naudojant pieno miltelius). Kapsuliniai kavos aparatai kainuoja nuo keliasdešimt iki poros šimtų eurų, todėl yra itin prieinami. Jų kompaktiškumas, naudojimo paprastumas bei itin lengva priežiūra vilioja pirkėjus. Kapsuliniai kavos aparatai skiriasi pagal naudojamą kapsulinę sistemą (skirtingo dydžio kapsules), valdymo būdą ir programavimo galimybes.Kapsulinis kavos aparatas
Kapsulinis kavos aparatas
Organizatorių archyvasFiltrinės kavavirės


Prieš tai minėti trijų tipų kavos aparatai ruošia kavą naudodami espresso technologiją (“su spaudimu”). Filtrinės kavavirės turi itin mažą spaudimą ir ruošia “arbatinės” konsistencijos kavą. Tereikia įdėti popierinį filtrą, įberti mėgstamos kavos, paspausti mygtuką ir maždaug per 10 minučių kavavirė paruoš visą kavinuką gardžios filtrinės kavos. Kai kurių gamintojų kavavirės turi netgi integruotą malūnėlį, todėl galima ruošti kavą ir iš šviežiai sumaltų kavos pupelių. Be to, įmanoma iš vakaro paruošti kavavirę ir užprogramuoti jos įsijungimo bei kavos paruošimo laiką – ryte pabusite nuo ruošiamos kavos aromato. Filtrinių kavavirių kainos, kaip ir kapsulinių aparatų, svyruoja nuo keliasdešimties iki kelių šimtų eurų. Šie aparatai taip pat yra itin kompaktiški.


Koks yra geriausias?


Anot Kavos Draugo ekspertės Arijanos, šis klausimas nėra teisingas, nes tobulo kavos aparato nėra. Klausimą reikėtų performuluoti į: koks kavos aparatas yra geriausias man? Kavos Draugo parduotuvėse konsultantai visuomet pradeda konsultaciją nuo kliento individualių poreikių išsiaiškinimo. Iš tiesų visi keturi kavos aparatų tipai tinka tam tikro tipo žmonėms.


Komforto ieškotojams


Įpratusiems gerti kavą kavinėse ir ypatingai mėgstantiems skanius kavos gėrimus su pienu, labiausiai patiks ir tiks automatiniai kavos aparatai. Juk jie – lyg baristos namuose. Užsisakai norimos kavos ekrane (paspaudi mygtuką) ir prašau – mėgaukis! Be to, kavos pasirinkimas yra neribotas. Juk šie aparatai naudoja pupeles ir netgi maltą kavą, todėl galite rinktis iš visos kavų įvairovės. Tik nepamirškite planuodami būstą, palikti jiems šiek tiek daugiau erdvės, nes šiems “gražuoliams” prireiks vietos.


Tikriems gurmanams ir ritualų mėgėjams


Turintiems laiko pasimėgauti kavos ruošimo procesu (anot Kavos Draugo atstovės, laimingiems žmonėms), tiems, kas nepasitiki “automatiniais baristomis” ir nori pasimatuoti “baristos rūbą”, siūlomi pusiau automatiniai espresso kavos aparatai. Jeigu jūsų neišgąsdino prie pusiau automatinių aparatų aprašytas kavos ruošimo procesas ir vis dar jaučiate aistringą norą pasigilinti į visas kavos ruošimo subtilybes, šie kavos aparatai jums. Reikia nepamiršti, kad paruoštos kavos skonis priklausys tik nuo jūsų pačių (kaip jūs suvaldysite visą procesą). Bet jeigu jūs viską atliksite gerai, būtent šie kavos aparatai žada geriausią kavos kokybę ir skonį.


Skubantiems ir vietos neturintiems


Greito gyvenimo būdo mėgėjams, ribotą erdvę turintiems arba tiesiog nenorintiems daug vietos skirti kavos aparatui, rekomenduojami kapsuliniai kavos aparatai. Jie iš tiesų yra labai nedideli. Be to, beveik visiškai nereikalauja priežiūros. Tereikia įmesti kapsulę ir paspausti mygtuką. Reikės tik susitaikyti su tuo, kad kapsulių pasirinkimas bus mažesnis nei renkantis kavos pupeles ar maltą kavą. Beje, šiuos kavos aparatus itin populiaru rinktis į antrą būstą (tą, kurį nuomojame, arba kuriame lankomės kartais, pvz., sodyboje) arba pasiimti su savimi keliaujant.


Paprastumą vertinantiems juodos kavos mėgėjams


Mėgstantiems gerti didelius juodos kavos kiekius rekomenduojami filtriniai kavos aparatai. Patogu tai, kad jie iš karto paruošia didesnį kiekį juodos kavos, kurią galite ilgai gurkšnoti. Dauguma jų turi šilumos palaikymo funkciją, todėl paruošta kava dar gali ilgai išlikti karšta. Minusas tas, kad šie aparatai neruošia kavų su pienu, bet klasikinės juodos filtrinės kavos mėgėjams jie puikiai tiks.


Visuomet skani kava


Iš tiesų nereikia prisirišti prie vieno kavos aparatų tipo. Anot Kavos Draugo atstovės Arijanos, dažnai klientai perka kelis kavos aparatus: “Vienas klientas kas rytą mėgaujausi vieno mygtuko paspaudimu gaminama kava iš automatinio kavos aparato, savaitgaliais atlieka ilgąjį ritualą gamindamas tobulą cappuccino kavą žmonai su pusiau automatiniu espresso kavos aparatu, o sodyboje turi kapsulinį kavos aparatą”. Linkime atrasti kavos aparatų ir kavos skonių įvairovę, o svarbiausia – kiekvieną dieną mėgautis skania kava.Užsakymo nr.: PT_63840

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis