Ryškiausios šios vasaros interjero tendencijos

Greičiausiai namuose dar niekada nepraleidome tiek laiko, kiek dabar. Kai galime apsižvalgyti aplink ir pagalvoti apie namų atsinaujinimą, IKEA interjero dizainerė atkleidė, kaip atrodys 2020-ųjų vasara namuose. Pokyčiams užteks vos kelių eurų, nes dabar sena kaip niekada dera su nauja.

Neutralūs tonai vietą užleidžia spalvoms


Pasak specialistės, šiemet neutralūs tonai vietą užleis šiltiems atspalviams, sodrioms, brangakmenius primenančioms spalvoms. Plytelių, spintelių ir sienų spalvos gali būti keičiamos šiltais ir žemiškais persikine-koralų bei terakotos atspalviais. Atsiras ir daugiau geltonos aukso spalvos sunkių, kaip, pavyzdžiui, velvetas audinių, o odinius aksesuarus nuspalvins sviesto ir karamelės tonai.


„Rožinė išlieka prie šių metų šiltojo sezono madingiausių spalvų. Tačiau čia yra keletas taisyklių, kuriomis reikėtų vadovautis, norint skoningai suvaldyti šią saldainį primenančią spalvą. Pirmiausia, interjere vertėtų rinktis prislopintus, tarsi pablukusius jos tonus. Antra – rinkitės matinius šios spalvos paviršius“, - pataria IKEA interjero dizainerių vadovė Eglė Čyvė.Neutralūs tonai vietą užleidžia spalvoms
Neutralūs tonai vietą užleidžia spalvoms
IKEA nuotr.Raštų per daug nebus


Interjero dizaino pasaulis gana ilgą laiką buvo užvaldytas minimalizmo. Tačiau dabar visi ženklai rodo, kad nuo švaraus ir gryno interjero atsisuksime į gyvesnį su daugybe raštų, sodrių spalvų ir derinamų skirtingų baldų. Raštai vyraus ir tekstilės dizainuose. Šios tendencijos taisyklė viena – nėra jokių taisyklių.


„Vis tik 2020-ųjų tendencijos nėra tik apie spalvas – kuriant įdomią erdvę, daug dėmesio skiriama ir tekstūroms. Galima tarpusavyje derinti skirtingas tekstūras, išlaikant tą pačią ar labai panašias spalvas. Net ir tie, kas mėgsta neutralius tonus, galės savaip dekoruoti namus”, - sako IKEA interjero dizainerė.


Žaisti pagalvėlių, kilimų, užuolaidų ir užtiesalų raštais ji rekomenduoja svetainėje. Tuo tarpu kituose kambariuose verčiau įnešti daugiau skirtingų tekstūrų augalais, pavyzdžiui, džiovintomis gėlėmis – jų šiemet bus visur.Raštų per daug nebus
Raštų per daug nebus
IKEA nuotr.Nostalgija 1970-iesiems


Akivaizdu, kad tokios šiltos spalvos, kaip oranžinė, geltona ir net rūdies raudona dabar yra kylančios kaip ir smėlio atspalviai, leopardo kailio raštai, kutai, kambariniai augalai. Visa tai primena 1970-iesiems būdingą stilių.


„Greičiausiai kol kas nepradėsime marginti vonios sienų oranžinės ir rudos spalvų gėlių raštais, tačiau užuominos apie nostalgiją retro stiliui pastebimos spalvose, formose ir tekstūrose, kurias drąsiai galime grąžinti ir derinti savo interjeruose“, - sako IKEA interjero dizainerė.Nostalgija 1970-iesiems
Nostalgija 1970-iesiems
IKEA nuotr.Užmiesčio sodybos dvelksmas


Toks stilius apima modernaus interjero dizaino derinimą su retro stiliaus elementais. Moderniame interjere vietą atranda senoviniai atributai, paveldėtos vertybės, vintažiniai daiktai, atrestauruoti baldai.


„Ši tendencija turėtų patikti lietuviams, nes dar 2018 m. IKEA užsakymu atliktas tyrimas parodė, kad kas antras šalies gyventojas simpatizuoja praėjusio amžiaus baldams ir interjero detalėms. Praėjusių dešimtmečių interjeru labiau žavisi jaunesnė auditorijos dalis, kuri atsigręžia į savo senelių ir tėvų laikus. Tyrimas rodo, kad dviejuose iš trijų lietuvių namų bus bent vienas praėjusių dešimtmečių daiktas ar baldas“, - sako E. Čyvė.


Šiltuoju metų laiku gyvenimas kai kam persikels į sodybas ir kitas arčiau gamtos esančias vietas. Ši tendencija kvies retro stiliaus elementų atsinešti ir į savo namus miestuose ir jais „sušildyti“ modernaus gyvenimo kasdienybę. Tad 2020-ųjų pavasario-vasaros kolekcijose matysime iš vytelių, cukranendrių ir rotango pagamintų baldų bei aksesuarų.Užmiesčio sodybos dvelksmas
Užmiesčio sodybos dvelksmas
IKEA nuotr.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis