PRIEŠ ir PO: sumaniai atnaujintos darbo erdvės

Daliai verslų pristabdžius veiklą karantino metu, ieškoma būdų, kaip efektyviai išnaudoti susidariusią pertrauką. IKEA interjero dizaineriai pataria laiką skirti pavasariniam tvarkymuisi ir ilgai atidėliotam atsinaujinimui. Pasak jų, tvarkingai surūšiavus turimus dokumentus, gamybos įrankius, atlikus kosmetinį remontą, nebereikės tam laiko gaišti vėliau.

Interjero dizainerė Justina Koskauskė, teikianti individualiais interjero konsultacijas, atnaujino šeimos verslo dirbtuves. Nedidelė šeimos įmonė, gaminanti ir pardavinėjanti tautine simbolika dekoruojamus drabužius, yra įsikūrusi miegamajame Vilniaus mikrorajone, pusrūsyje, buvusiose teatro studijos patalpose.


Verslininkai Asta ir Karolis pasakojo, jog šioje studijoje jie priima pirkėjus, kuria, dekoruoja drabužius. Tačiau į patalpas investuota nebuvo – iki šiol jos atrodė lygiai taip pat, kaip tą dieną, kai verslininkai čia įsikėlė.


„Studija buvo nereprezentatyvi. Tačiau tai nebuvo didžiausia problema. Patalpose, kuriose vyksta gamyba, planavimas, tvarkomi dokumentai, priimami klientai, trūko šviesos, daiktų laikymo sprendimų produktams ir pavyzdžiams“, – esmines problemas vardija dizainerė. 


Studija prieš pokyčius
Studija prieš pokyčius
IKEA
Pasitelkdama šį studijos atnaujinimą kaip pavyzdį, dizainerė pataria, nuo ko pradėti verslo patalpų sutvarkymą. Juo labiau, kad skyrus laiko planavimui, pasitelkus nuotolines konsultacijas, kurias IKEA šiuo metu teikia, išlaidos bus mažesnės.Studija prieš pokyčius
Studija prieš pokyčius
IKEA nuotr.


Atskirti zonas pagal funkcijas


Kai patalpa nedidelė, o joje atliekamos kelios skirtingos funkcijos, kaip šiuo atveju, gamyba, prekyba, dokumentų tvarkymas, svečių priėmimas, produkcijos eksponavimas – erdvę reikia suskirstyti atskiromis zonomis ir pagal tai rinktis reikalingus baldų, daiktų laikymo sprendimus.
„Pastatomomis lentynomis, darbastaliu atribojau skirtingas studijos zonas. Atsirado atskira erdvė, skirta prekybai: produktų ekspozicijai, klientų priėmimui, susitikimams. Į gamybai skirtą zoną nukeliavo darbiniai įrankiai, staklės. Reprezentacinėje poilsio, susitikimų erdvėje dabar galima išgerti kavos su svečiais“, – vardija interjero dizainerė. 

Pasak jos, taip patalpos atrodo tvarkingesnės, o specifiniai darbai atliekami tam skirtose vietose. Atskirti zonas galima ne tik lentynomis, tačiau ir pakabinamomis užuolaidomis, kilimais, skirtingos spalvos sienomis ir pan.


Daugiau apšvietimo iš vieno elektros laido


Sename pusrūsyje įkurtose patalpose itin trūko šviesos. Tinkamas apšvietimas svarbus ne tik kruopštumo reikalaujantiems gamybos darbams, bet ir jaukumui patalpose sukurti. Kadangi čia atvestas tik vienas elektros laidas, dizainerė pasiūlė sumanų sprendimą.


„Ant lubų išvedžiojau specialius bėgelius, kurie leidžia į juos primontuoti lengvai judančių šviestuvų tiek, kiek reikia. Juos lengva perstumti į tas zonas, kuriose šviesos trūksta. Be to, nereikia pertvarkyti visų elektros instaliacijų, taigi taip sutaupoma pinigų ir laiko“, - sako J. Koskauskė.Studija po pokyčių
Studija po pokyčių
IKEAAnot interjero specialistės, kiekvienai zonai būtinas atskiras apšvietimas, tad lubinius šviestuvus turi papildyti funkciniai šviesos šaltiniai, pavyzdžiui, stalinės lempos, pastatomi šviestuvai. Papildomi prožektoriai bus reikalingi siekiant išryškinti eksponuojamus daiktus.


Sutvarkyti daiktus


Šeimos dirbtuvėse, nors vietos netrūko, daiktai, atrodė, vis tiek netelpa. Dokumentų segtuvai buvo laikomi ant palangės, ant grindų išdėliotos dėžės su produkcijos pavyzdžiais, jau paruoštais drabužiais. Verslininkai skundėsi, jog taip laikant prekes, būdavo sunku greitai ir patogiai surasti reikiamus daiktus.


„Prekybinėms, gamybinėms įmonėms reikalingi įvairūs daiktų laikymo sprendimai. Todėl atnaujinant savo verslo erdves siūlau įvertinti, kokių atvirų spintų, medžio ar metalinių stelažų, modulinių baldų, dėžių ar lentynų reikės. Lentynų, kurias naudojau šioje studijoje, galima įsigyti skyrus vos kelias dešimtis eurų“, - vardija interjero dizainerė. Pasak jos, renkantis vienos sistemos baldus, verslo patalpas galima įrenginėti po truputį: įsigijus bazinius elementus, vėliau juos pildyti aksesuarais. 
Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis