Muji stiliaus kodai: namai turi netrukdyti gyventojui atrasti laiko sau

Kai gyvenimo ritmas kasdien greitėja ir amžinai trūksta laiko, sumanieji japonai vėl randa išeitį. Būtent iš Japonijos kilusi Muji filosofija remiasi minimalizmo estetika ir kokybišku gyvenimu, o viena svarbiausių šios krypties idėjų – namai turi netrukdyti gyventojui atrasti laiko sau.

Namai, kuriuos galėtume sutvarkyti mažiau nei per pusvalandį, – ne vieno svajonė, o jei kliaujatės Muji stiliaus filosofija, ilgiau tvarkydami namus ir neturėtumėte užtrukti. Namai yra jūsų patogumui sukurta oazė, svarbu ją sukurti tokią, kurioje jaustumėtės jaukiai ir maloniai, akis ilsintų nekaprizinga estetika, o namų ruoša neatimtų laisvų savaitgalių.



Muji tendencija
Muji tendencija
Gamintojo „Wood Note“ nuotrauka



Didelis dėmesys skiriamas natūralioms medžiagoms, suteikiančioms šilumos tokiems gana asketiškiems namams: Muji interjeruose vyrauja natūrali mediena (ypač šviesių atspalvių), akmuo, pintos detalės, natūralaus pluošto kilimai ir kita namų tekstilė. Pirmenybė teikiama ne gausai, o kokybei, nuo baldų, buitinės technikos iki interjero detalių. Jaukumu namus užpildo ne daiktai, o jų medžiagos, rami spalvinė paletė, faktūros ir harmoninga aplinka.


Muji interjerai išsiskiria natūraliomis medžiagomis, tai ne tik medinės grindys, baldai, bet ir puošyba natūraliais augalais ir natūralių pluoštų interjero detalėmis, nuo pintų krepšių iki kilimų. Tiesa, dekoruojant namus persistengti nereikėtų, laikomasi minimalistinės stilistikos.


Pagal Muji stilių įrengtuose namuose visuomet atsiras poilsio zonų, kur malonu prisėsti su puodeliu arbatos ar knyga. Tinkamai sudėlioję erdvių išdėstymą pastebėsite, kad sėdimųjų zonų galima suprojektuoti ne vieną. Pavyzdžiui, ne tik standartinę svetainėje, bet ir jaukią ant platesnės palangės, gilesnėje nišoje ar prie knygų lentynos.


Spalvų svarba


Remiantis japoniška Muji stilistika, svarbu išlaikyti spalvinį lengvumą, vengti erzinančių ir intensyvių derinių, atkreipti dėmesį į šviesesnius atspalvius ir kurti jais švaros pojūtį. Būtent dėl to patariama rinktis itin šviesią virtuvę, kurioje vyrautų balta, smėlio, pilkšvi ar švelnūs rusvi atspalviai. Baltas virtuvės komplektas ne tik atrodys estetiškai gaiviai, bet ir kurs erdvesnių namų efektą, o baltos spalvos sterilumą galite sušildyti medžio intarpais, stalviršiu, mediniu baru, valgomojo stalu, kėdėmis.


Labai svarbu apgalvoti virtuvės funkciškumą – matomose vietose daiktų turėtų būti minimaliai, tik reikalingiausi, o visa kita tvarkingai integruota ir paslėpta. Šviesias spalvas taikykite ir kitose namų erdvėse, tačiau neprisiriškite tik prie baltos, galbūt tiks pilkšvi, pasteliniai persikų, koralų ar rausvi tonai.


Dažniausiai Muji stiliaus interjeruose išvysite virtuvę, kurioje dominuoja balta spalva. Toks sprendimas suteikia „darbinei“ zonai švarią ir modernią estetiką, atveria erdvę ir pabrėžia jos lengvumą.



Muji tendencija
Muji tendencija
Gamintojo „Wood Note“ nuotrauka



Nors japoniško minimalistinio stiliaus interjerams būdingos tuštesnės erdvės, tai nereiškia, kad turite atsisakyti namų dekoro, tiesiog jis turėtų būti subtilesnis, daiktų formos skulptūriškesnės. Papuošti gali ir vienas elementas, pavyzdžiui, ne gėlių puokštė, o viena ar pora šakelių.



Muji tendencija
Muji tendencija
Gamintojo „Wood Note“ nuotrauka



Jeigu baiminatės, kad šviesių atspalvių interjeras atrodys pernelyg šaltas, žaiskite audinių ir paviršių faktūromis, ant grindų paklokite ilgesnio plauko kilimą, odinę sofą pakeiskite jaukesne, traukta audiniu. Taip pat šilumos efektą padės sukurti prie balto ar pilkšvo kolorito pritaikyta žemės atspalvių paletė.


Nusižiūrėk idėją


Estetika ir funkcija Muji stiliaus interjeruose – lygiaverčiai partneriai, todėl toks sprendimas puikiai atitinka šią filosofiją. Didelis langas ir paplatintas angokraštis prieškambario zonoje išnaudojamas ir kaip praktiškas suolelis, ant kurio prisėdus patogu persiauti batus arba tiesiog jaukiai įsitaisius ant pagalvėlių stebėti lauko vaizdus.



Muji tendencija interjere
Muji tendencija interjere
Gamintojo „Hubsch“ nuotrauka



Muji stilius interjere
Muji stilius interjere
Gamintojo „Hubsch“ nuotrauka


Estetinė harmonija


Svarbu, kad pagal Muji stilistiką įrengtame interjere vyrautų harmonijos pojūtis, teigiama energija, kad galėtumėte visiškai atsipalaiduoti ir akys nekliūtų už erzinančių detalių, pavyzdžiui, savo vietos neradusios lyginimo lentos, netvarkingo darbo stalo ar daikteliais nukrautos koridoriaus komodos. Stenkitės subalansuoti erdvę neapkraudami jos nereikalingais daiktais ir menkavertėmis interjero puošmenomis, geriau pagalvokite, kaip dalį kasdien naudojamų daiktų būtų galima tvarkingai paslėpti. Kartais interjero puošmena gali tapti ir lentynoje estetiškai suguldytos knygos, dėliokite jas grupuodami pagal spalvas arba paverstas ne stačiai, o kompozicijomis. Jeigu namuose vyrauja viena spalvinė gama, galite žaisti skirtingais baldų ir daiktų dizainais, o jei spalvos skirtingos, išlaikyti estetinę harmoniją padės pasikartojančios formos.


Šviesios sienos ir natūralaus medžio grindys taps puikia drobe subtiliems interjero akcentams, tai gali būti spalvotas baldas, atskira kompozicija tapusi komoda ar lentyna. Atkreipkite dėmesį, kad kiekviena zona namuose būtų vientisa, o bendroje erdvėse visos atrodytų harmoningai.




Muji tendencija
Muji tendencija
Gamintojo „E15“ nuotrauka, salonas „4 Urban Soul“


Jeigu jūsų interjere dominuoja tos pačios spalvos ar medžiagiškumas, nevenkite paieškoti skirtingų baldų ir interjero detalių formų. Išlaikykite bendrą stilistinę kryptį, tačiau varijuokite derindami skirtingo dizaino detales.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis