10 klaidų, kurias dažniausiai daro įsikuriantys naujuose namuose

Visi norime gražių namų, tačiau ką daryti, jog nuolat kartojame tas pačias klaidas? Visų pirma, jas apsibrėžti ir pagaliau nustoti daryti niekad nesibaigiantį Sizifo darbą.

Gražiai atrodo, bet nepraktiška


Kartais įsigytus batus galima lyginti su naujais aukštakulniais – gražūs, bet labai nepraktiški. Per mažas ar per didelis stalas gali tapti net ginčų objektu. Tad nesvarbu, kaip jūs žavėtų naujo dizaino baldas, bet jei negalite ant jo sėdėti, juo naudojantis atsipalaiduoti ar pritaikyti dabar esančiame interjere – geriau to venkite.



Interjeras
Interjeras
Shutterstock nuotr.



Mados tendencijų įtaka


Naujas pirkinys žavingai atrodo parduotuvės vitrinoje, žurnalo puslapiuose ar portalo galerijoje? Tačiau nepamirškite svarbiausio – ar galėsite jį įkomponuoti savo interjere, ar neteks keisti viso kambario, o gal net buto ar namo interjero?



Sofa
Sofa
Shutterstock nuotr.



Neteisingai pasirinkta sienų spalva


Jeigu norite kambarį nudažyti ypač ryškia ar tamsia spalva, tuomet nepamirškite, koks apšvietimas jūsų kambaryje – galbūt reikės sumažinti ar kaip tik padidinti šviesos šaltinių skaičių, o gal apskritai pasirinkti ramesnę spalvą.




Interjeras
Interjeras
Shutterstock nuotr.


Namų kūrimas ne pagal įprastinį gyvenimo būdą


Didžiulis stalas, kuriuo nesinaudojate, ant sienos kabantis televizorius miegamajame, nors jame tenorite skaityti ar sienų dažymas ryškiomis spalvomis, kurios jus vargina. Tai leidžia daryti išvadą, jog jūs kuriate namus ne pagal tai, kaip gyvenate, o kaip norėtumėte gyventi.


Vienkartiniai baldai


Ne vienam pasitaiko tokių situacijų, kai labiau norisi investuoti į artėjančią kelionę, o ne į kokybišką kėdę. Tačiau ką daryti, jei tas įsigytas baldas sulūžta jau po pusmečio? Tuomet belieka atsiminti patarlę, jog taupantis moka du kartus ir pagaliau padaryti išvadas, jog į namus, kuriuose gyvenate nuolat, verta investuoti, nes jose gyvenate būtent jūs.



Vienkartiniai baldai
Vienkartiniai baldai
Shutterstock nuotr.



Neorganizuota tvarka


Sąskaitos laikomos žaliame segtuve, neatidaryti laiškai mėlynoje spintelėje, o reikalingi dokumentai rudoje spintelėje ar atvirkščiai? Susikurkite tokią tvarką namuose, kuri tarnautų jums, o ne būtumėte jos vergas.



Neorganizuota tvarka
Neorganizuota tvarka
Shutterstock nuotr.



Nereikalingi augalai


Įsigyta didžiulė gėlė puikiai atrodė draugo namuose, tačiau jūsų namuose – ji tarsi svetimkūnis. Augalui neatsiranda vietos, kur būtų saulėta erdvė arba palangės jau apkrautos seniai turimomis gėlėmis. Tad prieš pirkdami naują augalą, apgalvokite, ar jam bus vietos šalia dešimties jau turimų.


Shutterstock nuotr.


Nekaip atrodantys „pasidaryk pats“ sprendimai


Tam tikri sprendimai, pavyzdžiui, augalai, augantys vyno kamščiuose, taip gražiai atrodė portaluose ar kitose internetinėse platformose, bet namuose – jie primena nekokybišką šlamštą. Tad nebijokite ir išmeskite nepavykusius sprendimus, kad ir koks brangus rankų darbas tai bebūtų.


Shutterstock nuotr.


Bėkite nuo kičo


Venkite meno kūrinių, kurie dvelkia kiču. Pagalvokite apie tai, kad jūsų sienos būtų ne tik pilkos ir tuščios, tačiau ir siųstų reikšmingą žinutę.


Shutterstock nuotr.


Pernelyg daug baltos spalvos


Žinoma, namų negalite apkrauti ryškiomis ar tamsiomis spalvomis, kad ir kaip mėgtumėte raudonus ar rudus atspalvius... Tačiau, jei norite, kad būtų labai daug baltos spalvos, tuomet teks arba nebegyventi juose, arba atsiversti į pedantą vergaujantį namams.



Pernelyg daug baltos spalvos
Pernelyg daug baltos spalvos
Shutterstock nuotr.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis