PRIEŠ ir PO: senas šeimos miegamasis virto jaukia poilsio zona


(1)

Per maži baldai, spalvų bei raštų gausa ir tuščios sienos – tai dažniausios miegamajame daromos interjero klaidos. Ir nors lietuviai pripažįsta, kad miegamasis yra kone svarbiausias namų kambarys, jam dėmesio skiriama bene mažiausiai. Dažniausiai remonto pinigai atitenka gyvenamajam kambariui, kuriame priimami svečiai. Būtent tokią situaciją vilniečių namuose sprendė „Ikea“ interjero dizainerė Eglė Čyvė. 

Vyro drabužiams vietos nebeužteko


Nebeapsikentusi 15 metų neremontuotais namais, vilniečių pora ryžosi kapitaliniam remontui. Vis tik lėšų viskam neužteko – neremontuotas liko miegamasis.



Miegamasis prieš pokyčius
Miegamasis prieš pokyčius
IKEA nuotr.



Dukrytę auginantys vyras su žmona namais dalijasi su dviem augintiniais – šuniu bei papūga. Pastaroji smarkiai prisidėjo, kad miegamasis atrodytų kaip po karo: sudraskyti tapetai, skylėtos žaliuzės.


„Šis kambarys, palyginti su visu butu, atrodė kaip užstrigęs laike. Labiausiai jo gyventojus erzino netvarka, kurios niekaip nesisekė suvaldyti. Į kampinę spintą netilpo visi daiktai, tad vyro drabužiai buvo laikomi sekcijoje, kur jam atiteko vos kelios lentynos“, – įspūdžiais dalijasi interjero dizainerė Eglė Čyvė.


Tokia situacija gana tipiška Lietuvos gyventojų namuose. „Ikea“ tyrimas „Miego kokybė“* parodė, kad iš tiesų kas ketvirtas apklaustasis Lietuvoje svečių į savo miegamąjį eilinę dieną nekviestų – tai nėra pati reprezentatyviausia namų erdvė. Nors dauguma respondentų pripažįsta, kad būtent miegamasis yra svarbiausias kambarys (87 %).


Dažna interjero klaida – per maži baldai


Pertvarkydama šį miegamąjį, dizainerė įvardijo vieną dažną lietuvių daromą klaidą – renkamasi per mažus baldus.

„Kampinė spinta yra geras pasirinkimas tik tam tikrose erdvėse. Tačiau esant ilgai kambario sienai, jos plotą vertėtų išnaudoti vientisam daiktų laikymo sprendimui. Jame tvarkingai telpa daugiau daiktų ir drabužių, kambarys tampa erdvesnis“, – atkreipia dėmesį specialistė.


Ji pastebi, kad žmonės baiminasi pirkti pakankamo dydžio baldus, manydami, kad jie gali „užgriozdinti“ kambarius. Vietoje jų atsiranda daug mažesnių baldų, o to pasekmė – po truputį ant jų paviršių besikaupiantys daiktai. Tai vizualiai sumažina erdvę, kuria netvarkos įspūdį. Tuo tarpu tinkamai parinkti, dideli ir talpūs baldai sukuria priešingą efektą – daiktai suranda savo vietas, atlaisvina grindų plotą.


„Vietoje buvusios kampinės, suprojektavau didelę spintą. Spintas pagal konkrečią erdvę galima susiprojektuoti iš skirtingo dydžio ir aukščio „Ikea“ spintų rėmų. Baldą planavau taip, kad vietos būtų tiek trumpiems, tiek ilgiems drabužiams kabinti. Viršutinės spintos lentynos atiteko sezoniniams ir rečiau naudojamiems daiktams“, – vardija dizainerė.


Šeimos miegamasis PRIEŠ interjero pokyčius:





Gudrybės tvarkai namuose palaikyti


Prie netvarkos vilniečių kambaryje smarkiai prisidėjo sekcijoje su stiklinėmis durimis laikomi vyro drabužiai. „Kiekvienam šeimos nariui reikia patogios erdvės susidėti daiktams, kur būtų paprasta rasti drabužius ir juos tvarkyti. Todėl sekciją iškeičiau į prie spintos derančią baltą komodą su stalčiais. Juose šeima galės laikyti sulankstytus drabužius, rankšluosčius, patalynę“, – sako E. Čyvė. Ji atkreipia dėmesį, kad komodos, siekiant užtikrinti saugumą, privalo būti tvirtinamos prie sienos, naudojant rinkinyje esančius laikiklius.



Miegamasis po pokyčių
Miegamasis po pokyčių
IKEA nuotr.



Specialistė išduoda ir gudrybę, kuri padės palaikyti tvarką namuose – sulankstytus drabužius stalčiuose laikyti vertikaliai. „Tai leidžia patogiai matyti kiekvieną daiktą, o vieną išėmus – visi kiti nesusijaukia. Smulkesniems drabužiams stalčiuose laikyti pasitarnauja specialios, vos kelis eurus kainuojančios dėžės su skyriais ar dėžučių komplektai“, – atkreipia dėmesį E. Čyvė.


Mažiau laiko tvarkymuisi skirti teks ir pasirūpinus spintos priedais. Pavyzdžiui, keliolika eurų kainuojanti ištraukiamoji kelnių kabykla leidžia patogiai kabinti ir pasiekti kelnes. Ištraukiami padėklai su skirtukais spintose – nepamainomas sprendimas tvarkingai ir matomai laikyti aksesuarus, papuošalus. Na, o kabyklos ar kabamosios dėtuvės ir dėklai efektyviai išnaudoja spintos erdvę bei tinka tvarkingai sudėti mažmožiams.


Šeimos miegamasis PO interjero pokyčių:





Lengvumo įspūdžiui sukurti


Dar viena interjero klaida – skirtingų spalvų baldų pasirinkimas kambaryje. Interjero specialistė pademonstravo, kaip tarpusavy suderinti baldai ir vientisas koloritas kambaryje gali pakeisti bendrą vaizdą.


„Vientisą kambario spalvinę išraišką sukurti galima naudojant atsikartojančias spalvas interjere. Jų gamą padiktavo pakankamai nauja šeimininkų lova, bei televizorius, kuriuos jie norėjo pasilikti. Tad prie išraiškingos lovos spalvos priderinau šviesą temdančias užuolaidas, o prie televizoriaus – keletą juodų detalių“, – pasakojo „Ikea“ interjero dizainerė.


Šeimininkus nustebino ir dizainerės sumanymas išnaudoti sieną virš komodos. „Kabančios ore“ – taip jie apibūdino uždarų ir atvirų spintelių derinį. Šie žodžiai įvardija, kokį jausmą interjero specialistei pavyko sukurti seną, tamsią sekciją iškeitus į šį sprendimą. Erdvė atrodo mažiau apkrauta, sukurtas lengvumo įspūdis, o daiktų telpa daugiau.


Nuo ko pradėti pokyčius?


Tiems, kurie nori pokyčių namuose, bet nežino, nuo ko pradėti, E. Čyvė pataria pirmiausia išsirinkti geriausiai kambario dydžiui ir formai skirtus pagrindinius baldus – spintą ir lovą, tada prie jų derinti smulkesnius baldus ir daiktus.


„Svarbu reguliariai peržiūrėti turimus drabužius ir daiktus bei įvertinti, ar jie vis dar reikalingi. Nebenaudojamus galima atiduoti ar paaukoti. Tuomet taps aiškiau, kokių daiktų laikymo sprendimų jūsų namams reikia“, – apibendrina E. Čyvė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis