7 dalykai, kurių negalima laikyti garaže

Mėgstate garaže laikyti įvairiausius daiktus? Šie patarimai padės jums sutvarkyti garažą ir išsaugoti daiktus sveikus.

Dažai


Garaže sudėtinga reguliuoti mikroklimatą, o labai aukštos ir labai žemos temperatūros gali sugadinti atidarytus ir net nepradarytus dažus. Todėl dažus geriausia laikyti vėsioje vietoje, kur temperatūra niekada nenukrenta labai žemai. Tai ypač aktualu vandens pagrindu pagamintiems lateksiniams dažams. Jeigu dažų dėžę jau pradarėte, ją gerai uždarykite ir laikykite apverstą, kad vidun nepatektų oras.


Sezoniniai drabužiai


Vilnoniai švarkai, guminiai batai, apsiaustai nuo lietaus, šalikai – iš esmės viskas, ką norite sudėti saugojimui ir vilkėti tik esant tam tikroms oro sąlygoms, turi būti laikoma hermetiškuose konteineriuose. Jeigu šie daiktai bus laikomi garaže, taro jų pateks dūmai ir smulkios dulkės ir jie gali prasmirsti.


Knygos


Jeigu garažas nėra gerai vėdinamas, apsaugotas nuo kenkėjų ir drėgmės, tuomet knygas vertėtų laikyti kitoje patalpoje. Tas pats galioja žurnalams, nuotraukų albumams ir visiems popieriniams daiktams. Dėl drėgmės svyravimų popieriaus pluoštas išbrinks ir susitrauks, puslapiai susibanguos. Jeigu garaže drėgna, atsiras pelėsio dėmės. Garaže paliktoms knygoms gresia tokie kenkėjai kaip cukrinis žvyninukas, vorai ar graužikai, tad jas reikėtų laikyti gyvenamosiose patalpose, sustatytas vertikaliai.


Panašiai kaip knygos, nuotraukos ar žurnalai, laikui bėgant dėl drėgmės tvirtumą praras ir kartoninės dėžės. Todėl viską, ką laikote garaže, sudėkite į vandeniui atsparius plastikinius konteinerius.


Propano balionai


Šaltuoju metų laiku dujinę kepsninę galite laikyti garaže, tačiau propano balioną reiktų atjungti ir laikyti lauke. Dujų nuotėkis gali sukelti sprogimą. Pagal reikalavimus balioną reikėtų laikyti mažiausiai pusantro metro atstumu nuo namo.


Mediniai baldai


Jeigu medinius baldus laikote garaže ir norite išsaugoti juos geros būklės, tikrai nepakaks užmesti ant jų kokį nors audinį. Mediniai baldai yra labiau pažeidžiami ir ypač jautrūs drėgmės svyravimams. Kaip ir iš popieriaus pagamintų daiktų atveju, medienos pluoštas brinksta ir traukiasi, veikiamas ore esančios drėgmės. Bėgant laikui, atsiranda įtrūkimai, kuriuos sutvarkyti sudėtinga, o kartais ir visai neįmanoma.


Maistas


Maistas garaže tik pritrauks graužikus ir kitus kenkėjus. Ši taisyklė galioja ne vien sausam maistui maišeliuose ar dėžutėse, bet ir konservuotiems produktams. Dėl aukštos temperatūros padidėja konservuoto maisto gedimo tikimybė. Maistą gali sugadinti ir šaltas ar drėgnas garažas. Nenorėdami, kad produktai sugestų greičiau nei įprastai, verčiau laikykite juos vėsioje ir sausoje vietoje.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis