Sužinokite, kokią reikšmę turi raudonos spalvos gėlės

Gėlių spalvos gali būti strategiškai naudojamos siekiant formuoti kraštovaizdžio suvokimą. Raudonos spalvos gėlės – šiltos ir dėmesį koncentruojančios puošmenos. Tad norėdami patraukti svečių akį į konkrečią sklypo vietą arba atvirkščiai – norėdami ją atitraukti, puoškite sklypą raudonais žiedais.

Raudonos spalvos galia kraštovaizdžio dizaine


Augalų spalva, kaip ir forma, tekstūra bei dydis, yra vienas iš svarbiausių kraštovaizdžio dizaino sudedamųjų elementų. Raudona spalva, laikantis spalvų teorijos principų, priklauso šiltų spalvų grupei. Šiltos spalvos žmogų veikia energizuojančiai, jos asocijuojasi su pozityvia energija.


Shutterstock


Kalbant apie raudoną spalvą, šios spalvos gėlės be jokios abejonės yra dėmesį patraukiančios, todėl jas tinka pasirinkti kaip centrinį kraštovaizdžio dizaino elementą. Dideliame sklype jos išryškėja ir atrodo arčiau nei iš tiesų yra, tai gali padėti sukurti intymesnės aplinkos įspūdį.


Keletas įdomesnių raudonos spalvos augalų


Bijūnai


Shutterstock


Ieškantiems centrinės, masyvios ir akį patraukiančios gėlės, gali patrauklūs pasirodyti raudonos spalvos bijūnai „Red Charm“. Apskritai bijūnai išsiskiria savo nuostabaus grožio žiedais ir lengva priežiūra. Teisingai pasodinti bijūnai yra visai nereiklūs augalai. Itin populiarūs yra baltos bei rožinės spalvos bijūnai. Nors raudoni jų žiedai yra mažiau populiarūs, tačiau jie gali atrodyti tikrai pribloškiančiai.


Aguonos


Shutterstock


Trumpalaikės, bet itin žavios aguonos yra puikus pasirinkimas norint papuošti sodybą. Jos puikiai dera su lietuviška gamta, todėl prisideda prie natūraliai atrodančio kraštovaizdžio dizaino kūrimo. Jos geriausiai auga lengvai drėgnoje dirvožemio vietoje, kurią pasiekia daug saulės spindulių.


Chrizantemos


Shutterstock


Įvairiaspalvės rudeninės gėlės, kurios gražiai dera su kitomis gėlėmis. Galima rasti labai gražių raudonos spalvos chrizantemų. Šios gėlės išsiskiria tuo, kad jos yra valgomos ir naudojamos tradicinėje kinų medicinoje. Chrizantemos yra sodinamos pavasarį, kad galėtų išgyventi žiemą.


Snapučiai


Shutterstock


Snapučiai yra populiarus pasirinkimas. Jie dažnai yra auginami eksterjere stovinčiuose vazonuose (prie namo, ant palangių ir panašiai). Jų populiarumo priežastis labai paprasta – snapučiai yra atsparūs augalai, kuriems reikia minimalios priežiūros.


Margenis


Shutterstock


Nors margenis nėra žydintis augalas, tačiau jis irgi išsiskiria savo ypatingomis spalvomis. Raudonos spalvos margenis gražiai dera su geltonomis gėlėmis. Tai augalas, kuris gali praturtinti įvairias kraštovaizdžio dizaino kompozicijas, tinka alpinariumams. Šiems augalams patinka šešėlis, tačiau yra rūšių, kurioms tinka ir saulėtos vietos.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis