5 kambarinės gėlės, kurios ir toliau išliks lietuvių mėgstamiausios 2020 m.

Štai sąrašas pačių populiariausių kambarinių gėlių, kurias auginsime ir 2020 m. Ar bent viena iš šių kambarinių gėlių auga jūsų namuose?

1. Orchidėja


Orchidėja tikriausiai yra bene kiekvieno lietuvio namuose. Orchidėjos visada papuošia namus: jos ilgaamžiškesnės už daugelį kambarinių augalų, todėl yra mėgstamas dekoro elementas (žinoma, kol žydi, bet, laimei, tai trunka netrumpai). Jų populiarumo paslaptis ta, kad, nors gėlė egzotiška, bet tokio subtilaus grožio, jog pritampa įvairaus stiliaus interjeruose. Klasikiniame ji visada atrodo harmoningai, o šiuolaikiškame – steriliame minimalistiniame ar industriniame lofte – įdomiai išryškėja interjero stiliaus ir augalo kontrastas, nes orchidėjos spinduliuoja švelnumą, todėl tinka santūriai ir net griežtokai nuotaikai sušvelninti.


Shutterstock nuotr.


2. Alavijas


Turbūt jums visiems gerai pažįstamas kambarinis augalas – medėjantis alavijas, dar vadinamas alijošiumi, plačiausiai auginamas iš visų alavijų. Tai galingas imuninės sistemos ir audinių regeneracijos stimuliatorius. Alavijų galima vadinti stebuklingu augalu, nes jo lapuose esanti gelinės konsistencijos medžiaga yra stebuklinga priemonė – gydomosios savybės žinomos nuo seno. Jo lapuose yra gelinės konsistencijos medžiagos, kurios 99 procentus sudaro vanduo.


Fotolia nuotr.


3. Storalapis


Jeigu negalite augalo priežiūrai skirti daug dėmesio, nuolat pamirštate palaistyti gėles, o jūsų namuose trūksta šviesos, tinkamiausias augalas auginimui – storalapis. Augalas dar vadinamas laimės medeliu. Mėsingi lapai ant tariamai sumedėjusio kamieno. Kastuvėlio pavidalo lapai išauga ant šoninių atžalų. Smulkūs balti ar rožiniai žiedai išauga paprastai ant senesnių atžalų sausio ir vasario mėn. Šis augalas yra vertinamas, nes yra nereiklus. Jeigu jį pasodinsime plokščiame keramikos inde ir nupjausime apatines atžalas, galėsime suformuoti medelį, primenantį bonsai.


Fotolia nuotr.


4. Zamiokulkas (pinigų medis)


Zamiokulkas (geriau žinomas kaip pinigų medis) – aukštas, iki 80-100 cm aukščio krūmas (kartais užauga net iki 1,5 m) mėsingais storais lapkočiais ir elipsės formos tamsiai žaliais ir blizgančiais lapais nusmailėjusiomis viršūnėmis. Lapai auga vienas šalia kito.Pinigų medis pagal fengšui pritraukia gerovę, sėkmę, laimę, padeda sumažinti stresą, nerimą ir neigiamas mintis. Tai vijoklinis augalas, tad tikima, kad jei jo ūgliai stiebiasi į viršų, nestokosite sveikatos, turto ir gerovės.


Shutterstock nuotr.


5. Dracena


Draceną daug kas painioja su palme. Visgi, šie augalai skiriasi priežiūros ir auginimo ypatumais. Dracenos yra labai puošnūs auga­lai. Jais galima puošti dideles visuomenines patal­pas. Kvapioji dracena šviesos ir šilumos atžvilgiu ne tokia jautri, todėl tinka ir tamsesnėms bei kiek vėsesnėms patalpoms dekoruoti. Ji išauga didelė, net mediniuose kubiluose sodinama. Gali būti augi­nama pavieniui arba su kitais kambariniais auga­lais. Margalapę dracęną tinka derinti su žaliala­piais augalais.


Shutterstock nuotr.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis