Trumpas gidas, kaip plauti ir blizginti indus

Tam, kad reikėtų kuo mažiau galvoti apie buities darbus, tokius kaip seniai nenaudotų indų blizginimas, geriau tai padaryti kuo anksčiau, kad prieš ateinant svečiams teliktų tik valgio gaminimas, stalo serviravimas ir galiausiai atsipalaidavimas draugų ar giminaičių rate. Kadangi iškilmingesnėmis progomis ant stalo dedame puošniausius indus, kuriuos paprastomis dienomis laikome indaujoje, reikia žinoti, kaip juos reikia plauti ir blizginti.

Kaip plauti krištolinius indus

Krištoliniai indai kiekvienuose namuose yra didelė vertybė, tačiau ne visi žino, kad šių indų sudėtyje yra švino oksido, nuo kurio krištolo indai ir skleidžia tą ausiai malonų garsą, kai, pavyzdžiui, susidaužiame taurėmis. Būtent dėl šios medžiagos krištolinės taurės ir kiti krištoliniai indai turi būti ypatingai prižiūrimi. Kad krištolas su laiku neišbluktų, krištolinių indų negalima plauti karštu vandeniu, taip pat, be abejo, jų negalima plauti indaplovėje. Trapius indus reikia plauti tik rankomis, šiltame ar vėsiame vandenyje. Plovimo priemonės tinka visos, bet geriausia naudoti specialias, skirtas būtent krištoliniams indams.


Kaip plauti ir blizginti trapias taures ir kitus indus

Prieš šventes ar apsilankant svečiams ir vyno, ir šampano taures, ištrauktas iš spintelių ar indaujos, būtina išplauti ir išblizginti. Taures geriausia plauti rankomis – visi indų gamintojai pritaria, kad trapių taurių ar kitų indų į indaplovę dėti nepatariama. Tarp kitko, ypač atsargiai reikia plauti ne tik plono stiklo ar krištolo taures, bet ir stiklines iš storesnio stiklo.


Šiuos indus reikia plauti rankomis, šiltame vandenyje (jokiu būdu ne karštame) – tik taip jos išliks spindinčios.

Indų gamintojai stiklinių indų plovimui pataria naudoti naują, švarią ir minkštą kempinėlę, nes sena kempinėlė net ir naudojama su plovimo skysčiu gali at paviršiaus palikti riebalų dėmes, ir taurės neatrodys tobulai švarios. Tiesiog atsiminkite, kad vanduo turi būti šiltas, ne karštas, o siauras taures, į kurių apačią netelpa ranka, plaukite plonu skudurėliu ir mediniu pagaliuku ar šakutės galu – taip pasieksite visus ant dugno susikaupusius nešvarumus.


Visiems indams spindesį sugrąžinti veiksmingai padeda citrina. Jei indai ilgą laiką stovėjo blausūs ir nenublizginti, juos išplaukite ir iš abiejų pusių įtrinkite sultingos citrinos skiltele, kuriam laikui palikite, o po to nuskalaukite.


• Kaip šluostyti indus

Kalbant apie krištolinius indus, jų šluostymui būtinos pirštinės, kad ant paviršiaus neliktų riebaluotų pirštų atspaudų. Visų indų šluostymui geriausia naudoti antistatines servetėles, mikropluošto šluostes ar lininius rankšluosčius. Svarbiausia pasirinkti tokį audinį, kurio plaušeliai nuo drėgmės neatsiskiria. Daug kas renkasi popierinius rankšluosčius ar servetėles, bet tai nėra geriausias pasirinkimas indų šluostymui, nes nuo popieriaus atsiskyrusios atplaišėlės prilimpa prie indų paviršiaus.


Atminkite, kad rankšluostis turi būti švarus ir sausas, nes šlapias rankšluostis paliks dryžius ant ką tik išplautų indų. Geriausia ką tik išplautus indus palikti džiūti ant kokio rankšluosčio ar džiovyklės, ir šluostyti juos tada, kai vanduo bus nuvarvėjęs ir didžioji jo dalis nudžiūvusi. Taip galėsite ilgiau naudoti rankšluostį, jis taip greit neperšlaps.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis