Originali idėja: šunų mylėtoja savo namuose įrengė kambarį šunims

Lietuvoje žmonių, auginančių šunis namuose, vis daugėja, tačiau ne kiekvienas ryžtasi įkurdinti augintinį ne gulte bendroje namų aplinkoje, o individualiame kambaryje. Tokiam sprendimui ryžosi Augustė Sakalauskienė, kuri nuosavame name savo dviems šunims - Stafordšyro terjerui ir taksui įrengė šunų kambarį“.

Idėja gimė naršant Pinterest 


Augustė pasakoja, jog idėja įrengti šunų kambarį gimė klaidžiojant po internetinės nuotraukų platformos Pinterest“ platybes. Mėgstu panaršyti Pinterest“, ten besilankant mano akis užkliuvo už šunims skirtų kambario tipo erdvių. Nuo mažiausių trobelių, priderintų prie bendro namų interjero iki nemažos kvadratūros kambario, skirto vien tik šunims. Dažniausiai tokių kambarių šeimininkai - amerikiečiai, kurie turi didelius, erdvius namus. Europoje namai dažniausiai yra mažesni, lyginant su namais JAV, galbūt todėl šunų kambario idėja europiečių namuose dar nėra sparčiai taikoma“ , - pasakoja Augustė. Šios nuotraukos inspiravo Augustę su vyru savo namuose įrengti šunų kambarį, kuriame šunys galės ne tik miegoti, valgyti, žaisti, bet ir namų erdvėje rasi saugiausią, jaukiausią prieglobstį.


Ilgaamžis sprendimas


Anot moters, ilgą laiką su šeima ji gyveno nuomojame name, todėl investuoti į nuomojamą būstą nebuvo noro. Įsigiję nuosavą namą, Augustė ir šeima jį atnaujino ir remonto metu nusprendė, jog vieta po laiptais (buvęs sandėliukas) galėtų būtų puiki vieta apsigyventi augintiniui. Šiam žingsniui Augustę pastūmėjo ir tai, jog vieno iš augintinių, Stafordšyro terjero, guolio gabaritai nemaži - nesinorėjo, jog guolis voliotųsi erdvėje, kurioje nuolatos leidžiamas laikas ir užimtų vietą. Aš ir mano vyras esame užkietėję šunininkai“.  Žinojome, jog mus visą gyvenimą lydės šunys, todėl ši įrengta vieta nebus laikina. Tikime, jog ir pačiam šuniui yra maloniau turėti savą, saugų namų kampą", - teigia moteris. Tokio tipo kambariukas atstoja šuns būdą - yra vienas įėjimas ir išėjimas, taip pat stogas virš galvos, kuris šuniui suteikia saugumo pojūtį.


Augustės augintiniai
Augustės augintiniai
Asm. archyvasBuvęs sandėliukas virto prieglobsčiu šunims


Augustės teigimu, šunims labai svarbu būti namų centre ir regėti visus namų kampus, todėl vieta, skirta keturkojams, namuose yra labai svarbi. Šuo trokšta būti arčiau šeimininkų, todėl jei bus ištremtas į namų galą, nesijaus šeimos narys, be to, vistiek atsidurs ten, kur verda gyvenimas. Šuns kambario įrengimas užtruko, tačiau nebuvo labai sudėtingas. Buvęs sandėliukas tarp virtuvės ir svetainės pamažu virto šunų guoliu.Erdvėje teko pašalinti senas grindis, iškloti naujas, ištiesinti sienas. Buvo paliktas originalus sandėliuko apšvietimas, tačiau padaryti apvadai tarpduryje tam, jog patalpa atsiskirtų. Sandėliuko sienos buvo nudažytos, taip pat pritaikytos interjero detalės - kilimas su šuns atvaizdu, patogus, minkštas šuns guolis, žaislai. Projektas buvo baigtas tuomet, kai Augustė su šeima įsigijo antrąjį augintinį, taksų veislės šunį. Moteris tikisi šunų kambarį patobulinti, kuomet vėl aplankys įkvėpimas. Artimiausiuose planuose yra papuošti šunims skirtą erdvę kokia nors vazonine gėle.


Įvertinkite originalųjį šunų kambarį“ :
Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis