Mažos erdvės sprendimai: daiktų „slėpynės“ spintoje

Net nepajuntame, kaip namai „apauga“ daiktais – naujas kavos aparatas, knygos, rūbai, batai, vaikų žaislai. Namai juk ne guminiai – juose vietos nedaugėja. Tačiau viską galima paslėpti spintoje. Ne, nereikia visko sumesti į rūbų spintą – siūlome kelias erdvės taupymo ir papildomo panaudojimo išeitis, kurios leis tinkamai išnaudoti ir rasti daugiau erdvės negriaunant sienų.

1. Ištraukiamas stalviršis


Kaip matome pagrindinėje nuotraukoje, regis, erdvioje virtuvėje jau ir nebeturėtume sukti galvos, kur sudėlioti reikalingiausią maisto gaminimo amuniciją. Tačiau kodėl nepabuvus sumaniems ir nesukūrus daugiau neretai taip reikalingų patogių darbastalių? Po virtuvės stalviršium galima įrengti ištraukiamą papildomą pagrindą. Taip galite net padvigubinti darbo zoną. Toks ištraukiamas paviršius gali būti įmontuojamas ir prie sienų įrengtose spintelėse. Ištraukiamoms plokštumoms nereikia papildomos atramos, bet ir jo per daug neapkrauti. Jei jos dalies spalva bus kontrastinga, virtuvės koloritas įgaus žaismingumo. Šio stalviršio panaudojimo galimybės plačios – papildomas darbastalis, pjaustymo lenta, mini baras.


2. Paslėpta darbo zona


Iš vaikystės prisimename, kaip viską slėpdavome stalčiuose – nebaigtus namų darbus, knygas, pieštukus ar meilės laiškelius. Suaugę norime paslėpti ne tik kanceliarines smulkmenas, bet ir pačią darbo vietą. Įvairūs aplankai, mini darbastalis, kompiuteris gali būti lengvai paslepiami už spintos durų: sienoje įmontuotoje darbo zonoje pritaikykite slankiojančių durų sistemą, ir lengvu judesiu užstumus durys darbastalio – kaip nebūta. Praktiška ir patogu.


Vida Press


Patarimas


Tokios paslepiamos darbo vietos ypač tinka studijos tipo gyvenamosiose patalpose, kur miegama, valgoma, dirbama vienoje erdvėje ar tiesiog nėra galimybės įrengti atskiro kambario darbui.


3. Lentynėlė ant durų


Šeimininkės puikiai žino, kaip geriausiai išnaudoti visus virtuvės kampelius. Juk čia reikia įvairių prieskonių, pagardų, indų ir indelių. Lentynėlė duryse sutaupo nemažai erdvės, kartu pagyvina lygaus durų paviršiaus monotoniją. Lentynas galite montuoti tiek vidinėje, tiek išorinėje durų pusėje. Jose galima išrikiuot spalvotus indelius su prieskoniais, ir vos ne kasdien turėsite vis kitokį spalvų „paveikslą“ virtuvėje, dėliosite tarsi mozaiką. Ir nereikės gręžti sienų, rinkti papildomų lentynų, derinti. Taip patogiai ir greitai pasieksite reikiamus prieskonius nedarinėdami spintelių.


Vida Press


4. Spinta-chameleonas


Kam nors pasirodys, kad tai tiesiog siena, juk nesimato jokių rankenėlių, tačiau tai – sumaniai dizainerio sukonstruota ir paslėpta spinta sienoje. „Armonikos“ principu atsiveriančios durelės, patogios lentynėlės ir įrengtas apšvietimas – erdvė po laiptais išnaudojama itin efektyviai. Tai spinta – chameleonas, susiliejanti su aplinka ir tarsi nematoma.


Vida Press


5. Atsargiai – virtuvė užsidaro


Kai mažoje erdvėje reikia sutalpinti kelias funkcines zonas – ir valgomąjį, ir virtuvę, ir dar svetainę, tarsi už širmos paslepiama virtuvės įranga su lentynomis tampa išsigelbėjimu. Esame įpratę prie įmontuojamos technikos virtuvėje, dažniausiai už spintelės durelių paslepiami šaldytuvai ir indaplovės. Tačiau kodėl to nepadarius su prie sienos išrikiuotomis lentynomis ir visa technika? Svečiams užsukus, lyg širmą užtrauksite „sieną“ ir iš virtuvės „persikelsite“ į jaukią svetainę. Tik būkite atsargūs ir nepamirškite kepamos vištos orkaitėje, kai užsklęsite tokią virtuvę.


Vida Press


6. Sena ir nauja


Išsaugota senovinė indaujoje vietos atsiras ir naujam kavos aparatui. Taip neapkrausite stalviršių, išlaikysite vientisą senovinį stilių. Seniems baldams pritaikius šiuolaikines furnitūros detales, jie tampa ergonomiški ir funkcionalūs, todėl nebijokite rinktis naujovių ir senos močiutės spintos pritaikyti šiuolaikiniams poreikiams – patogumas taip pat svarbus, kaip ir estetika ar istorija.


Vida Press


7. Stilistinis vientisumas


Kai virtuvei pasirenkamas senove dvelkiantis stilius, dažnai galvos skausmu tampa tai, kaip prie bendro įvaizdžio priderinti buitinę techniką. Išeitis gali būti paprasta – sumontuokite įrangą į senovinius baldus. Nors tai ir yra viena geresnių stilistinio vientisumo išlaikymo idėjų (už uždarų durų), tačiau nepersistenkite, kitaip gyvensite durų karalystėje. Jei baldai labai seni, vertėtų pasirūpinti jų sutvirtinimu ir gal net impregnavimu.


Vida Press


8. Lova sienoje


Kasnakt miegoti ant sulankstomos lovelės nepatogu. Sofa su miegamuoju mechanizmu – irgi ne patogumo viršūnė. Bet sienoje įmontuota ir lengvai nuleidžiama lova – išeitis, jei neturite atskiro kambario poilsiui, miegate ir valgote vienoje erdvėje. Tokios sienos-lovos spalvą derinkite prie bendro kambario kolorito. Rinkdamiesi tokį baldą, atkreipkite dėmesį į mechanizmą – patogiausia, jei nuleidžiant lovą prie jos stovinti sofa patogiai susilankstytų ir netektų kas vakarą stumdyti baldų.


Vida Press


9. Praktiškas lyginimo lentos sprendimas


Lyginimo lentą rasime daugelio namuose. Tačiau nors ir labai reikalinga, ji dažnai kaip našlaitė – be vietos, kur nors pastatyta už durų, vonioje ar paslėpta spintoje po paltais. Kur kas praktiškiau toks variantas – už įprastos spintos durų įrengta stalčių eilė, o viename jų – lyginimo lenta. Naudojamas tik lyginimui skirtas paviršius, atsisakoma įprastų „kojų“. Įrengus tokį lyginimo lentos variantą įvedama tvarka – lygintuvas bus visada toje pačioje vietoje, lenta taip pat. Ištraukiamos lyginimo lentos variantas puikiai tiks ir erdvioje drabužinėje.


Vida Press


10. Pakopa po pakopos


O po pakopa – stalčius su turtais. Taip taupoma vieta, išnaudojama dažnai tuščia ertmė. Tvarkingos ir gerai apgalvotos lentynos, gal net apšvietimas – ir daiktų sudėjimo bėda išspręsta. Lentynas po laiptais galima palikti ir atviras. Tačiau tuomet reikėtų atsižvelgti ir į laiptų konstrukciją, nes per atviras ertmes kris daug dulkių. Galima įrengti dailias duris – taip bus paslėptas ten laikomas turinys.


Vida Press


Gera idėja


Laiptuose taip pat galima įrengti pakopas, kurių viršinė dalis atsidaro. Kodėl ten nesukrovus batų priežiūros reikmenų ar žurnalų kolekcijos? Tokie sprendimai ypač aktualūs mažuose būstuose.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis