Ką daryti, kad namuose nebūtų vaisinių muselių

Vaisinės muselės į namus patenka kartu su atsineštais produktais, vaisinių muselių lervos ir kiaušinėliai gali slėptis ne tik vaisiuose ir daržovėse, bet ir grybuose, kruopose, gėlėse.

Vaisinės muselės gyvena neilgai – vos dieną, bet jei namuose joms yra maisto – vaisių ir daržovių, muselė per dieną sudeda didžiulį kiekį kiaušinėlių, ir muselių daugėja geometrine progresija. Žiemą drozdofilos dauginasi neaktyviai, bet nesiėmus priemonių, jos net per šalčius gali apnikti namus.


Vaisinėms muselėms patinka papuvę vaisiai, kambarinės gėlės, tiksliau drėgna žemė, kurioje jos auga, akvariume užsistovėjęs vanduo, santechninėse patalpose tvyranti drėgmė, nešvarumai naminių gyvūnų narvuose, varvantys kanalizacijos vamzdžiai, kelias dienas neplauti indai ir seniai neišneštos šiukšlės.


Taigi jei namuose atsirado muselių, pirmiausia likviduokite tai, kas joms patinka – nurinkite nuo stalo maisto likučius, išplaukite indus, atlikite šaldytuvo ir virtuvės spintelių reviziją. Papuvusius vaisius ir supelijusias kruopas iš karto išmeskite.


Sutvarkę virtuvę, išvėdinkite kambarius, išvalykite akvariumą, gėlių vazonuose išpurenkite žemę, išpilkite užsistovėjusį vandenį iš jų padėklų. Paskui išsiurbkite kilimus ir apsidairykite, ar niekur nėra užkritusio obuolio graužtuko.


Trys veiksmingiausi kovos su vaisinėmis muselėmis būdai


1 būdas – pramoniniai insekticidai


Jei generalinė tvarka nepadėjo ir muselės tebeskraido, galima išnaikinti jas kokiu nors vabzdžių naikinimo aerozoliu. Bet, pvz., dichlofosą galima naudoti tik tualete ir kambariuose, o virtuvėje šio toksiško skysčio negalima naudoti.

Tose patalpose, kuriose saugomas ar gaminamas maistas, geriau naudoti lipnias juostas – vabzdžių gaudykles.


Pakabinkite nuo virtuvės lubų porą tokių lipnių juostų ir jau kitą dieną pamatysite – vaisinių muselių žymiai sumažės.

Kovai su vaisinėmis muselėmis galite pasitelkti ir elektrinį fumigatorių. Įdėkite į jį specialią plokštelę nuo musių arba prijunkite specialų skystį nuo muselių, įjunkite prietaisą visai nakčiai, o ryte namuose nebebus nė vienos muselės.


2 būdas – savadarbės gaudyklės


Yra ir saugių, bet ne mažiau veiksmingų naminių priemonių, pavyzdžiui, savadarbių gaudyklių.


Obuolinė gaudyklė. Drozdofiloms patinka ir obuoliai. Paimkite pusės litro talpos stiklainį, ketvirtadalį jo pripilkite šilto vandens, įpilkite šaukštą natūralaus obuolių acto, – jo kvapas vilios museles, – įlašinkite pora lašų šampūno ar indų plovimo skysčio. Priviliotos mėgstamų vaisių aromato muselės sukrenta į vandenį, o paviršiuje susidariusi lipni muilina plėvelė neleidžia joms išskristi.


Shutterstock


3 būdas – baidančios priemonės


Pamėginkite atbaidyti nekviestas viešnias kokiu nors joms nemaloniu kvapu.


Kamparo kvapo nemėgsta visos muselės ir uodai. Į įkaitintą keptuvę įberkite žiupsnelį kamparo. Kai tik jo kristalai ims skleisti aromatą, paimkite keptuvę ir apeikite su ja visus namus. Muselės spruks nuo kamparo kvapo.


Česnako kvapas labai nemalonus gėlių muselėms. Kelias česnako skilteles supjaustykite griežinėliais, išdėliokite juos ant gėlių vazonų – muselės turėtų išskristi.


Gvazdikėlių kvapas kelia muselėms paniką. Arbatinį gvazdikėlių pumpurų šaukštelį suberkite į nedidelį puodą, užpilkite stikline vandens ir užkaiskite ant viryklės. Kai skystis užvirs, po namus pasklis prieskonių aromatas, kuris išbaidys museles.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis