10 patarimų, kaip vasarą apsaugoti namus nuo uodų

Uodai, kaip ir kiti vabzdžiai, jautriai reaguoja į kvapus. Tuo galima pasinaudoti, kovojant su šiais įkyruoliais.

1. Kad ir kaip neįtikėtinai skambėtų, uodams nemalonus švaros kvapas. Taigi norėdami apsisaugoti nuo ligas pernešančių kraugerių, palaikykite namuose švarą.


2. 100 g kamparo arba valerijono, pagarinti virš žvakelės, išbaidys muses ir uodus net iš gana didelės patalpos. Tiesa, pirmiausia pabandykite pagarinti 5–10 lašiukų.


3. Eterinių bazilikų, gvazdikėlių, anyžių, eukaliptų aliejų įlašinkite į židinį, į laužą, užlašinkite ant žvakės ar ant įkaitintos keptuvės. Arba užlašinkite minėtų eterinių aliejų ant vatos diskelio ir padėkite ant palangės. Dėmesio – pirmiausia įsitikinkite, kad minėti eteriniai aliejai nekelia jums alerginės reakcijos.


4. Kambaryje pamerkite šeivamedžio šakelių – jos, kaip ir švieži pomidorų lapai, baido uodus.


5. Kedro aliejaus kvapas atbaidys ne tik uodus, bet ir muses, tarakonus. Įlašinkite šio aliejaus į aromatinę lempelę.


Shutterstock


6. Sena liaudiška priemonė – skaisteniai. Džiovinti žiedai, lapeliai ir stiebai, sutrinti į miltelius, kenkia uodų nervų ląstelėms. Pakanka pamerkti bute ar namuose skaistenių, ir uodų nesimatys savaitę.


7. Arbatmedžio aliejus baido uodus ir padės ne tik numalšinti uždegimą, paburkimą, bet ir sušvelnins alerginę reakciją į uodų įkandimus.


8. Uodai bijo ir kai kurių kambarinių augalų. Vienas iš uodams nemaloniausių – pipirmėtės kvapas. Pipirmėtę galima auginti vazonėlyje ant palangės arba padėti kambariuose šviežių lapelių.


9. Kai baigsis skystis uodus baidančiam elektriniam fumigatoriui, įpilkite į tuščią indą 100 proc. eukalipto ekstrakto. Uodai pamirš kelią į jūsų namus.


10. Kininis citrinvytis, citrinžolė ir levanda taip pat padeda apsisaugoti nuo uodų. Auginkite šių kvapnių augalų sode arba balkone.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis