Šeimininkių gudrybės: kaip plauti įvairius virtuvės reikmenis?

Šeimininkės turi savų gudrybių, kaip greitai išplauti įvairius indus – puodus, keptuves, arbatinius ir lėkštes.

Priemonės iš virtuvės, kuriomis galima plauti indus:

soda, druska, garstyčios, actas, ūkinis muilas, aliejus, citrinos rūgštis, amonio hidroksidas, vandenilio peroksidas, aktyvuotoji anglis, dantų pasta, obuoliai ir bulvės.


Kuo plauti riebius indus


Kol dar nebuvo cheminių indų ploviklių, šeimininkės plaudavo indus garstyčiomis. Garstyčių milteliai veiksmingai šalina riebalus – ištrinkite jais riebaluotus indus, paskui nuskalaukite karštu vandeniu.


Po riebios mėsos malimo perleiskite per mėsmalę žalią bulvę, tada išplaukite.


Riebaluotą puodą galima išvalyti net be vandens. Paimkite kelis sausus arbatos pakelius (jų medžiaga puikiai sugeria riebalus) ir ištrinkite jais puodo sieneles.


Kuo valyti nuosėdas


Arbatinyje ar puode su viduje patamsėjusiomis sienelėmis pavirkite obuolį ar rabarbarą – nuosėdų neliks, indai vėl ims blizgėti.


Kavinukas greitai išsiplaus, jame pavirus vandens su citrinos rūgštimi arba skiltele citrinos.


Kaip išvalyti priskretusį puodą


Soda – veiksmingai švarinanti priemonė, o kartu su krakmolu, kurio yra bulvėse, bus tiesiog ideali valomoji priemonė.


Vietoje kempinėlės paimkite perpus perpjautą bulvę, pavoliokite puseles sodos inde ir patrinkite jomis puodus ir keptuves. Teks įdėti pastangų, bet jos atsipirks.


Kaip plauti įvairius indus


Aliuminiai indai


Pasigaminkite pastą iš nedidelio kiekio ūkinio muilo ir amonio hidroksido. Amonio hidroksidas puikiai šalina riebalus. Su šia pasta ir karštu vandeniu pašveiskite aliuminį indą ir iškarto nuplaukite karštu vandeniu.


Nerūdijančio plieno indai


Storu sluoksniu užtepkite ant indo dantų pastos ir palikite 2 min. Nuplaukite pastą – nešvarumų neliks nė ženklo.

Patrinkite puodą aliejumi, paskui – actu suvilgyta kempine. Nuplaukite – nešvarumų kaip nebūta.


Emaliuoti indai


Kalcinuotos sodos įberkite į kibirą, užpilkite vandeniu ir pamerkite į šį vandenį nešvarų puodą. Kibirą užkaiskite ant viryklės ir virinkite 30 min. ar daugiau – priklausomai nuo nešvarumo. Išjunkite viryklę, o kibirą su jame pamerktu puodu palikite pastovėti, kol atvės vanduo. Neprireiks nė šveisti – visi pridžiūvę nešvarumai atšoks ir atitirps. Nuskalaukite puodą po tekančiu vandeniu. Šis būdas tinka ir nerūdijančio plieno, ketaus puodams.


Stikliniai indai


Stiklą lengva nuvalyti žalia bulve. Bulvės pusele galite patrinti stiklines lėkštes. Į nešvarius butelius deda smulkintą bulvę su visomis lupenomis, stipriai pakrato ir išskalauja butelį.


Kaip išvalyti pridegusį puodą


Įberkite į puodą sodos, druskos, įpilkite vandens ir pavirkite 30 min. Palikite pastovėti, kol atvės vanduo, tada pašveiskite šiūruokle.


Kaip išvalyti seną ketaus keptuvę


Indų plovikliu ištepkite ketaus keptuvę, įdėkite į maišelį, kad neišdžiūtų, ir palikite pabūti dvi dienas. Po poros dienų išplaukite keptuvę, vėl aptepkite plovikliu ir vėl į maišelį. Cheminės medžiagos atitirpins visus nešvarumus ir nuosėdas.


Išplaukite keptuvę po karštu vandeniu, valandai pamerkite į vandenį su actu (vandens ir acto pilama lygiomis dalimis). Paskui dar pašveiskite keptuvę metaline šiūruokle ir nuskalaukite.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis