Lengvai įgyvendinami patarimai, kaip namų sąlygomis išvalyti užuolaidas

Užuolaidos yra labai svarbi interjero dizaino detalė. Deja, laikui bėgant jos netenka dalies žavesio – audinys blunka, papilkėja ir nebe taip gražiai krenta. Besikaupiančios dulkės ir alergenai taip pat ne pats maloniausias aspektas. Tad kaip prižiūrėti užuolaidas, kad jos būtų švarios ir kuo ilgiau išliktų tarsi naujos?

Prevencinės priemonės


Visų pirma, kad užuolaidų audinys ilgiau išliktų kokybiškas ir gražus, būtina reguliariai nubraukti nuo jų dulkes. Tam naudokite švarią sausą ar drėgną šluostę. Būna pirkti ir specialių užuolaidoms skirtų šluosčių. Kitas variantas – dulkes nupurtyti ar nusiurbti naudojant specialų dulkių siurblio antgalį su šepetėliu. Tik darykite tai švelniai, kad nesugadintumėte pačių užuolaidų ar jų papuošimų.


Shutterstock


Kad pašalintumėte nemalonų į užuolaidas įsigėrusį kvapą, purkškite jas specialiais oro gaivikliais.


Užuolaidų skalbimas


Ne visas užuolaidas galima skalbti – kai kurias rekomenduojama atiduoti į valyklą. Pavyzdžiui, namie nepatariama skalbti aksomo, damasto, brokato, batisto, muslino, atlaso užuolaidų. Visais kitais atvejais taip pat reikia būti itin atsargiems. Būtina skaityti gamintojų etiketes, o jei jų nėra – prieš skalbiant atlikti testą. Skalbiant užuolaidas būtina laikytis gamintojo nurodymų, parinkti tinkamą skalbimo režimą bei priemones.


Populiariausių medžiagų užuolaidų skalbimas


Šilkas, tiulis

Šilkines ir tiulio užuolaidas geriausia skalbti rankomis, ne karštesniame nei 30 laipsnių vandenyje. Džiovinti – tik natūraliai, negręžti, bet leisti vandeniui nubėgti pačiam.


Medvilnė

Medvilnines užuolaidas galima skalbti skalbimo mašinoje, tačiau reikia parinkti tinkamą temperatūrą – spalvotas skalbti ne aukštesnėje nei 60 laipsnių temperatūroje. Šviesias užuolaidas galima skalbti ir 90 laipsnių, o tamsias – kuo vėsesniame vandenyje. Norint, kad medvilninis audinys kuo ilgiau nesusidėvėtų, nereikia persistengti su įvairiomis balinimo ir valymo priemonėmis.


Linas

Lininių užuolaidų nepatariama skalbti aukštesnėje nei 60 laipsnių temperatūroje. Svarbu neperdžiovinti, kad audinys netaptų kietas.


Poliesteris

Audiniai iš poliesterio gerai išlaiko formą, nesugeria drėgmės, todėl juos lengva išdžiovinti. Skalbti tokias užuolaidas reikia ne aukštesnėje nei 60 laipsnių temperatūroje.


Viskozė, akrilas

Viskozinius ir akrilinius audinius galima skalbti skalbimo mašinoje gležnų skalbinių režimu, 30–40 laipsnių temperatūroje. Nenaudoti automatinio gręžimo.


Skalbiant bet kokio tipo užuolaidas svarbu žinoti dar keletą dalykų:


Pirmiausia, prieš skalbiant užuolaidas reikia išpurtyti, kad išbyrėtų dulkės. Itin susitepusias užuolaidas galima prieš skalbiant užmerkti į šaltą vandenį. Išskalbus, užuolaidas reikia labai gerai išskalauti, kad ant audinio neliktų cheminių priemonių dalelių, kurios džiovinant saulėje gali jį išblukinti.


Skalbiant automatiniu būdu, nereikia užpildyti viso skalbimo mašinos būgno, taip pat geriau naudoti skystas skalbimo priemones ir prireikus nustatyti papildomą skalavimą.


Shutterstock


Užuolaidų negalima lyginti, tad išskalbus jas reikia gerai išpurtyti. Išskalbtas užuolaidas reikia kuo greičiau išimti iš skalbimo mašinos būgno. Baltas dienines užuolaidas galima džiovinti lauke. Su spalvotomis taip elgtis nepatartina, mat saulė gali jas išblukinti. Tokias užuolaidas geriau džiovinti patalpoje ar ten, kur nepatenka tiesioginiai saulės spinduliai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis