4 patarimai, padėsiantys namuose gyventi paprasčiau

Paroje per mažai valandų, kad spėtumėte atlikti visus suplanuotus darbus? O gal tiesiog nežinote, kaip tinkamai organizuoti savo kasdienį gyvenimą? Šie paprasti patarimai padės jums lengviau susidoroti su rutina, kad daugiau laiko liktų malonesniems dalykams. 

Tvarkykitės „čia ir dabar“


Jei turite mažų vaikų, tvarkytis greičiausiai tenka kasdien. Laimei, yra būdų, kaip šį procesą paversti malonesniu. Vienas svarbiausių patarimų ‒ nebandykite visko atlikti išsyk, geriau ne pirmo būtinumo darbus atidėkite ir padarykite juos tada, kai turėsite kelias laisvas minutes. Taip pat naudinga būti pasiruošus valymo priemones ir laikyti jas ten, kur dažniausiai gali prireikti panaudoti.


Norint gyventi paprastesnį ir tvarkingesnį gyvenimą rekomenduojama neapsikrauti daiktais. Kartkartėmis reikėtų peržiūrėti visą turimą turtą ir pasilikti tik tai, kas išties svarbu. Žinoma, daiktų priklaupiame greitai, ypač jei šeima didelė. Tokiu atveju išvengti chaoso padės viena taisyklė: pasinaudoję daiktu, nenumeskite jo bet kur, o iškart padėkite į vietą. Kai kiekvienas daiktas turės savo vietą, prireikus ko nors, visada žinosite, kur tai rasti, ir negaišite laiko paieškoms. Jei reikia sutvarkyti visus namus, geriausia paimti krepšį, surinkti visus daiktus ir tada sudėti juos į vietą.


Taip pat naudinga kiekvieną vakarą, prieš einant miegoti, nurinkti nuo visų paviršių per dieną susikaupusius daiktus. Kad įtrauktumėte į tvarkymosi procesą mažuosius, paverskite jį žaidimu. Pavyzdžiui, surenkite ant grindų gulinčių daiktų mėtymo į krepšį varžybas.


Palaikykite tvarką virtuvėje, vonioje ir drabužių spintoje


Drabužių spinta tikrai nėra pati tvarkingiausia namų vieta ‒ nebent esate išties organizuotas žmogus ir prieš dėdami drabužį į spintą jį kaskart tvarkingai sulankstote, o kojines po kiekvieno skalbimo tvarkingai surūšiuojate. Tačiau net jei toks ir esate, gali būti, kad kiti šeimos nariai per daug nesuka sau dėl to galvos. Tokiu atveju puiki išeitis ‒ įvairūs spintų priedai bei lentynų sistemos ar tiesiog daiktadėžės ir krepšiai.


Daiktų laikymas dėžėse pasiteisina ne tik drabužių spintoje, bet ir virtuvėje, sandėlyje ar vonios kambaryje. Krepšiai ar dėžės taip pat labai praverčia, jei jūsų šeimos nariai linkę daiktus numesti tiesiog bet kur. Čia galima laikyti viską ‒ nuo raktų ir nuotolinio valdymo pulto iki popierinių sąskaitų ar pledų. Kad būtų lengviau susigaudyti, galite panaudoti ryškias korteles su laikomų daiktų pavadinimais.


Shutterstock


Neapkraukite paviršių


Norėdami gyventi gražesniuose namuose neapkraukite paviršių daugybe nereikalingų niekučių. Be to, mūsų protas geriausiai pailsi tada, kai aplinka nepasižymi vizualiniu triukšmu – ne veltui SPA centruose, kurie skirti poilsiui ir atsipalaidavimui, daiktų kiekis visada minimalus.


Nukrausčius lentynas, stalviršius ir palanges, erdvė kaipmat atrodys didesnė, švaresnė ir šviesesnė. O kad būtų paprasčiau atsikratyti tam tikrų daiktų, pabandykite atsakyti sau į klausimus: ar šis daiktas man tikrai gražus? Ar žiūrėdamas (-a) į jį juntu pasimėgavimą? Ar jis naudingas ir atlieka kokią nors funkciją? Jei į visus tris klausimu atsakėte neigiamai, metas atsisveikinti su tuo daiktu.


Susikurkite poilsio kampelį


Namai turėtų būti ta vieta, kurioje pailsime, atgauname jėgas, tačiau, pripažinkime, tai pavyksta toli gražu ne visada. Kad būtų paprasčiau, susikurkite konkrečią erdvę, kuri būtų skirta vien tik jūsų poilsiui. Pripildykite šią erdvę mylimų daiktų, kurie geriausiai padeda užsimiršti ir tiesiog būti. Tai gali būti žvakės, jaukus pledas, jogos kilimėlis, knygos, piešimo priemonės ir t. t. Tinka bet kas, kas skatina kūrybiškumą ir padeda atgauti pusiausvyrą. Beje, labai svarbu, kad ši vietelė būtų toliau nuo įvairių blaškančių dalykų, kuo ramesnėje ir tylesnėje aplinkoje.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis