Kaip plauti dušo užuolaidą

Užuolaida saugo, kad stovint po dušu ant grindų netikštų vanduo. Per mėnesį ant jos prisikaupia nešvarumų, neretai atsiranda pelėsių, todėl užuolaidą būtina reguliariai plauti.

Ne visas dušo užuolaidas galima skalbti skalbimo mašinoje. Toms, kurias galima, reikia parinkti švelnią programą, o saugiausias būdas – užmerkti užuolaidą vonioje ar vonelėje ir nuplauti šepečiu.


Citrinos rūgšties tirpalas


Įvairūs cheminiai valikliai neretai sukelia alergiją, jų reikėtų ypač saugotis besilaukiančioms moterims. O šeimininkės visada turi po ranka citrinos rūgšties, sodos, acto – patikimų pagalbininkų tvarkantis virtuvėje ir visuose namuose.

Citrinos rūgštis veiksmingai pašalins pelėsį vonioje, ji turi ir dezinfekuojamųjų ypatybių. Tiesa, valydami su citrinos rūgštimi būtinai mūvėkite pirštines ir netgi užsidėkite apsauginius akinius.


Namuose galite pasigaminti universalią valomąją priemonę, su kuria puikiai nuvalysite ne tik dušo užuolaidą, bet ir keramikinius paviršius. Citrinos rūgšties tirpalas gerai valo ir tarpelius tarp plytelių vonioje.


Jums reikės:

2 šaukštų skysto muilo, 2 šaukštelių sodos, 1 šaukštelio citrinos rūgšties, 1 l vandens, buteliuko su purkštuku.

Sumaišykite visus komponentus ir užtepkite ant užuolaidos. Jei ant jos yra įsisenėjusių dėmių, palikite apteptą valomuoju mišiniu 15 min.


Tada nušveiskite užuolaidą su šepečiu.


Galiausiai nuskalaukite po tekančiu vandeniu ir pakabinkite, kad išdžiūtų.


Dušo užuolaida atrodys kaip nauja. Šiuo valomuoju mišiniu galite iššveisti ir vonią.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis