Kaktusai pagal fengšui – kokius rinktis ir kur statyti namuose

Fengšui kaktusai vertinami nevienareikšmiškai. Kadangi kaktusai kaupia drėgmę, maistingas medžiagas, o paskui pamažu jas naudoja, Rytų meistrai linkę manyti, kad kaktusai pritraukia pinigus. Kita vertus, manoma, kad dėl spyglių kaktusai prišaukia į namus nesantaiką, barnius.

Pagal fengšui, kaktusus auginti galima, tik reikia žinoti, kur namuose juos laikyti.


Kokius kaktusus rinktis


Kaktusai, nors ir šiek tiek egzotinės išvaizdos, yra įprasti augalai. Pagal fengšui, juos valdo medžio stichija, todėl reikia talpinti rytinėje ar pietrytinėje namo, buto dalyje.


Augalai, kaip ir visi gyvi organizmai, sugeria ir skleidžia energiją. Ar kaktusas skleis sha (ša), ar chi (či) energiją, priklauso nuo kelių aplinkybių, pirmiausia – nuo lapų formos.


Iš tiesų kaktusai neturi lapų, jų funkciją atlieka spygliai. Pagal fengšui, bet kokie aštrūs daiktai skleidžia negatyvią sha energiją. Dėl šios priežasties kaktusai – netinkamai augalai namui.


Fengšui skelbia, kad namams netinkamiausi kaktusai su aštriais, į visas puses nukreiptais spygliais. Gamtoje šios kaktusų rūšys auga drėgnose vietose. Jų šaknys traukia vandenį, o spygliai saugo nuo žolėdžių gyvūnų.


Dykumose, sausose vietose auga kaktusai su daug mažų spygliukų, dėl kurių atrodo tarsi pūkuoti. Dykumoje beveik nėra žolėdžių, todėl kaktusams nereikalinga apsauga. Tankūs, minkšti spygliukai sugeria drėgmę, kuri atsiranda ore dėl dienos ir nakties temperatūrų kaitos.


Kaktusų mėgėjams patartina rinktis dykumų kaktusus – be spyglių arba su minkštomis, žemyn nulinkusiomis adatėlėms:


-mammillaria plumosa – apskritą pagrindą dengia balkšvi pūkai, panašūs į paukščių plunksnas, tad kaktusas atrodo tarsi apvyniotas baltu voratinkliu,


-lophophora – į moliūgą panašus kaktusas, jo paviršius švelnus, nedygliuotas,


-ariocarpus – nespygliuotas kaktusas su plačiu stiebu ir spirale aplink jį išsidėsčiusiomis trikampėmis ataugėlėmis,

-astrophytum – nespygliuotas augalas, kurio apskritimo ar cilindro pavidalo stiebas – su briaunomis,


-blossfeldia – vienas iš mažų kaktusų, jo stiebas – 2 cm skersmens, be spygliukų,


-lithops – žavūs augalai, primenantys skeltą kanopą, būna iki 3 cm aukščio.ShutterstockPasak fengšui, kaktusai skleidžia moterišką energiją. Šalia jų vyrai jaučiasi nejaukiai ir nori išeiti, todėl Rytų praktikų meistrai nepataria auginti namuose kaktusų netekėjusioms moterims, kurios nori sukurti šeimą.


Asmeniniams santykiams pavojingos didelės kaktusų kolekcijos, kokias neretai turi šių augalų mėgėjai.


Kur patartina statyti kaktusus


Jei turite kaktusą, geriausia jį pastatyti į turto sektorių pietryčių pusėje. Kaktusas kaupia drėgmę, o paskui po truputį ją naudoja. Dėl šio ypatumo augalas gali būti kaupimo, santaupų simboliu, gali padėti šeimininkams sukaupti pinigų ir materialinių gėrybių.


Rytų išminčiai pataria naudoti kaktusą tarsi apsaugą. Jei namams gresia pavojus, ant pietrytinės palangės stato dygliuotų augalų ir aklinai užtraukia naktines užuolaidas, kad iš kaktusų sklindanti sha energija nepatektų į patalpą. Spygliuotasis saugotojas atspindės bet kokią energetinę agresiją, iš išorės nukreiptą į namą.


Antra kaktusui tinkama vieta – kiemas. Sklype susodinti kaktusai saugos nuo neigiamos energijos, sklindančios iš statinių aštriais kampais ir nepalankių landšafto ypatumų.


Kaktusų negalima sodinti priešais lauko duris ar šalia jų, šiuos dygliuotus augalus reikia sodinti toliau nuo gyvenamojo namo.


Kur nepatartina laikyti kaktusų


Manoma, kad kaktusai sugeria kenksmingą televizorių ir kompiuterių skleidžiamą elektromagnetinį spinduliavimą, todėl juos augina biuruose, stato ant darbo stalų. Tačiau eksperimentiniai elektromagnetinio spinduliavimo matavimai parodė, kad kaktusai nesumažina kenksmingų spindulių kiekio.


Neverta laikyti kaktusų darbe – augalai ne tik neapsaugos nuo spinduliavimo, bet ir taps slaptais kolegų kiršintojais.

Nepatartina auginti kaktusų ir viešbutyje, miegamajame ar virtuvėje – jie kels barnius.


Jei namuose dažni konfliktai, galima patikrinti, ar ne kaktusas dėl to kaltas. Išneškite kaktusą iš namų 1–2 mėnesiams. Jei per tą laiką santykiai pagerės, vadinasi, tai kaktusas įnešė disharmonijos į namų energetinį lauką.


Fengšui meistrai įspėja – miegamajame apskritai neturi būti kambarinių gėlių, nebent vienas kitas augalas maksimaliai toli nuo lovos.


Shutterstock


Tiesa, ši universali taisyklė turi išimčių. Kalijos neutralizuoja prieštaravimus tarp sutuoktinų. Miegamajame tinka našlaitės, ciklamenai ir begonijos. Apskriti šių gėlių žiedlapiai ir lapai harmonizuoja energetiką ir sušvelnina poros pykčius, nesutarimus.


Miegamajame augalai su raudonais žiedais kursto aistrą, o su rožiniais – įkvepia teigiamų emocijų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis