6 patarimai, kaip profesionaliai atnaujinti namų erdves

Kambario pertvarkymas ‒ kur kas atsakingesnis darbas nei paprasčiausias baldų perstumdymas. Jis gali kainuoti nemažai jėgų, bet niekas negarantuoja, kad rezultatas pateisins lūkesčius. Kad taip nenutiktų, turite išmanyti kelis esminius dizainerių taikomus principus, kuriuos toliau jums ir pristatysime.  

Raskite centrinį objektą


Identifikavę centrinį objektą, t. y. erdvės traukos centrą, gerokai palengvinsite sau užduotį. Likusius baldus teliks sudėlioti aplink šį objektą. Centrinis objektas ‒ tai pirmas dalykas, į kurį atkreipiame dėmesį, užėję į kambarį. Todėl tai turėtų būti kažkas, kas traukia akį ir prikausto dėmesį.


Apžvelkite kambarį ir atraskite tokį dalyką. Tai gali būti langas su gražiu vaizdu, židinys ar knygų lentyna. Jei tokio objekto kambaryje nerandate, galite jį sukurti ‒ pavyzdžiui, pakabinkite įdomų paveikslą ar įsigykite įdomesnį baldą.


Shutterstock


Galiausiai, taip išdėliokite likusius baldus, kad jie išryškintų pagrindinę kambario „žvaigždę“. Sofas, kėdes ir krėslus statykite taip, kad jie būtų atsukti į centrinį objektą. Kiti kambario baldai neturi užstoti vaizdo į jį.


Panaudokite kilimą


Centriniu kambario objektu gali tapti kilimas, tik jis turi būti pakankamai didelis, kad ant jo sutilptų baldai. Pavyzdžiui, galite nesunkiai sukurti bendroje erdvėje valgomojo ar poilsio zoną, paprasčiausiai patiesę kilimą po baldais. Geriausia, kad sėdimųjų baldų kojelės neišeitų už kilimo kraštų.


Shutterstock


Išnaudokite visą erdvę


Žmonės klysta, kai sustato visus sėdimuosius baldus palei sienas. Dažniausiai tai daroma su tikslu paversti kambarį erdvesniu. Bet rezultatas išeina ne visai toks, kokio tikimės. Paprasčiausiai kambario centre susidaro tuščia erdvė, o dėl to patalpa atrodo nejauki, lyg ne iki galo įrengta.


Shutterstock


Strategija turėtų būti priešinga ‒ atitraukite baldus nuo sienų. Tarp baldų neturi būti didelių tarpų, kur kas geriau juos sustumti arčiau vienas kito. Tai padės sukurti jaukumo ir intymumo jausmą, o kambarys atrodys erdvesnis.


Raskite formų ir dydžių balansą


Balansas yra svarbus visose gyvenimo srityje, taip pat ir kalbant apie interjero dizainą. Dekoruodami savo erdvę, atsižvelkite į daiktų ir baldų dydį bei padėtį. Įsitikinkite, kad vienoje vietoje ar vienoje kambario pusėje nebūtų vien maži ar vien tik stambūs daiktai. Na, nebent norite sukurti iliuzijų kambario įspūdį. Taip pat neužsifiksuokite ties viena forma ‒ jei sofa kampuota, rinkitės apvalų kavos staliuką ir panašiai.


Shutterstock


Beje, kavos staliuką verčiau rinktis didesnį. Tai naudingiau tiek estetiniu, tiek funkciniu požiūriu. Kavos staliukas gali tapti savotišku kambario „inkaru“, be to, ant jo bus patogu susidėti gėrimus, užkandžius ir aksesuarus (ir gal net susikelti kojas žiūrint mėgstamą serialą). Tačiau, žinoma, ne mažiau svarbu ir tai, kad tarp sofos ir staliuko būtų pakankamai vietos praeiti.


Shutterstock


Proporcijų klausimas svarbus kalbant apie sienų dekoravimą. Paveikslai, veidrodžiai ar kiti ant sienų kabinami objektai turi būti tinkamo dydžio. Pavyzdžiui, nekabinkite virš sofos mažytės nuotraukos. Rinkitės tokį darbą, kuris atitiktų maždaug du trečdalius sofos ilgio, o mažesnius kūrinius kabinkite grupėmis. Dar viena išeitis – nedidelio formato drobę įrėminti didesniame rėmelyje su plačiu pasportu.


Shutterstock


Nepamirškite patogumo


Net ir gražiausias baldų išdėstymas bus bevertis, jei kiekvieną kartą, norėdami pereiti kambarį, už jų kliūsite. Baldai neturi trukdyti laisvai apeiti visą kambarį ar pasiekti tam tikrų jo vietų.


Shutterstock


Pabandykite languotame popieriuje nusibraižyti schemą, naudodami rodykles, iš kurių matytųsi, kaip judėsite po kambarį ‒ pavyzdžiui, nuo vieno kambario galo į kitą, nuo įėjimo prie sofos, darbo stalo ar spintos. Paskui nupieškite šalia šių trajektorijų turimus baldus. Taip pat galite pasinaudoti įvairiomis internetinėmis planavimo programėlėmis. Laikykitės šios schemos įrengdami kambarį.


Planuokite naujus pirkinius


Jei prireikė įsigyti naują baldą, nedarykite to paskubomis. Gerai apsvarstykite, ar jis tikrai tinka ir be vargo tilps jūsų erdvėje.


Shutterstock


Pagalvokite, kaip reikės perstumdyti kitus baldus, kad tilptų naujasis pirkinys. Kruopščiai išmatuokite erdvę, kurią jis užims. Ir įsitikinkite, kad baldą galėsite laisvai apeiti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis