Marie Kondo patarimai, kurie akimirksniu pavers jūsų gyvenimą tvarkingesniu

Japonė Marie Kondo yra visame pasaulyje žinoma tvarkos karalienė, kūrybiškai žvelgianti į namų ruošą. Jei niekada apie ją negirdėjote, šie konkretūs patarimai taps jums puikiu įvadu į tvarkingesnį gyvenimą.

Turėkite tik tai, kas teikia džiaugsmo


Turbūt iš tėvų ir senelių paveldėjome polinkį viską kaupti, manydami, kad „kada nors pravers“. Marie Kondo klausia tiesiai šviesiai: ar valgytumėte maistą, kuris jums neskanus? Ar žiūrėtumėte neįdomų filmą? Jei ne, tai kodėl su daiktais elgiatės kitaip? Jos patarimas paprastas – pasilikite tik tai, kas teikia jums džiaugsmą, visa kita atiduokite kitiems ar išmeskite.


Marie Kondo
Marie Kondo
Tinseltown / Shutterstock


Susitvarkyti padės daiktų skirstymas į kategorijas


Namų tvarkymasis – didelis darbas, galintis užtrukti ne vieną valandą, todėl prieš jo imantis reikėtų turėti bent minimalų planą. Nors esame įpratę tvarkyti vieną kambarį po kito, Kondo siūlo verčiau susitelkti į daiktų kategorijas. Skamba neįprastai? Iš tiesų tai logiška – pavyzdžiui, namuose paprastai turime nemažai rankšluosčių. Juos naudojame virtuvėje, vonios kambariuose. Imdamiesi tos pačios kategorijos daiktų vienu ypu, lengviau nuspręsite, ko reikėtų atsikratyti, be to, nė vienas drabužis neliks neišskalbtas ar neišlygintas.


Neleiskite nostalgijai jums sutrukdyti


Taip, įvairūs mieli niekučiai sukelia brangius prisiminimus, bet tai nereiškia, kad reikia kaupti viską iš eilės. Galbūt paklausite: o kaip dėl pirmojo punkto? Kas, jei tas daiktas teikia man džiaugsmą? Tada galite pažvelgti į tai kūrybiškai ir panaudoti jį savo meninei idėjai įgyvendinti. Pavyzdžiui, užuot laikę senus atvirukus dėžėje, sukurkite iš jų iškarpų albumą.


Gerbkite savo daiktus


Jei jūsų spintoje suknelės vos laikosi ant pakabų, o batai mėtosi be jokios tvarkos – nieko gero. Nesvarbu, kiek kainavo jūsų drabužiai ar avalynė – rūpinkitės jais atsakingai. Juk nenorite pasirodyti viešumoje sulamdyta ar dėmėta apranga, sunešiotais batais.


Shutterstock


Išmokite tinkamai lankstyti drabužius


Marie Kondo pataria turėti spintoje kuo daugiau stalčių. Pasak jos, drabužiai jaučiasi „laimingesni“, kai juos sulankstome. Na, dėl šito nesame tikri, bet prie tvarkingesnio vaizdo tai tikrai prisideda. Kondo taip pat rekomenduoja sulankstytus šalikus, sukneles ir kelnes statyti vertikaliai – jos teigimu, į tokį patį plotą tilptų dešimt pakabintų ir nuo 20 iki 40 sulankstytų drabužių. Pranašumas akivaizdus.


Atsikratykite popierinių dokumentų


Šiame skaitmeniniame amžiuje popierių prigrūsti stalčiai atrodo šiokia tokia atgyvena. Beveik viskas dabar prieinama ir skaitmeniniu formatu. Žinoma, niekur nedingsite nuo tokių popierinių dokumentų kaip gimimo liudijimas ar svarbios sutartys. Juos suskirstykite į dvi kategorijas: „Saugomi dokumentai“ ir „Tvarkytini dokumentai“.


Jei jums kyla klausimas, kaip tinkamai surūšiuoti ir laikyti visus daiktus, ar poreikis įsigyti dar vieną spintą (lentyną, dėžę, krepšį), gali būti, kad paprasčiausiai turite per daug daiktų. Taigi, prieš eidami į parduotuvę, pirmiausia peržvelkite savo turtą ir atsikratykite nereikalingų daiktų.


Laikykite daiktus vertikaliai


Daugelis mūsų esame įpratę kojines, apatinį trikotažą dėti į krūvelę. Marie Kondo pataria juos statyti vieną šalia kito, tarsi knygas į lentyną. Jos teigimu, taip atvėrę spintos duris be vargo apžiūrėsite visą garderobą, taip pat aiškiai pamatysite, kiek tam tikros spalvos drabužių turite, ir galbūt išvengsite nereikalingo pirkinio.


Pradėkite nuo nulio


Jei perskaitę visa tai nusprendėte iš pagrindų atkurti tvarką savo spintoje, pradėkime nuo nelinksmos naujienos. Pirmiausia teks viską išimti. Nors tai užtruks nemažai laiko, taip lengviau pastebėsite turimus panašius daiktus ir tuos drabužius, kuriems metas keliauti lauk.


Shutterstock


Atsisveikinti su daiktais nėra lengva, tačiau kartais taip nutinka tik dėl to, kad kažkas mums trukdo tai padaryti. Kondo pataria nebijoti atsakyti sau į klausimą, kas būtent dėl to kaltas. Pagal ją, visi daiktai patenka į tris kategorijas: daiktai, pririšantys mus prie praeities, daiktai, susiję su ateities baime, ar abiejų derinys. Kuo geriau suprasite savo prisirišimo prie daiktų šaknis, tuo lengviau bus su jais išsiskirti ir pagaliau pradėti gyventi švariau bei tvarkingiau.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis