Paprasti patarimai, kaip susitvarkyti namus po Velykų

Visi sutiktume, kad ruoštis šventėms ‒ kur kas maloniau, nei tvarkytis namus joms pasibaigus. Velykos – ne išimtis. Išlydėję paskutinius svečius, liekame akis į akį su maisto ir puošmenų likučiais, kiaušinių lukštais, neplautų indų krūva ir taip toliau. Pasidalysime patarimais, ką daryti, kad šventinės nuotaikos nenustelbtų buitiniai rūpesčiai.

Sutvarkyti namus šventei pasibaigus bus ne taip sunku, jei tam nusiteiksite iš anksto ir žinosite keletą gudrybių, padėsiančių lengviau atlikti šį nemalonų darbą. 


Žvakių dėmės


Po Velykų ant staltiesės, kilimo ar drabužių galite rasti nemalonių staigmenėlių ‒ tokių kaip pyrago ar žvakių vaško dėmės. Norint nesunkiai pašalinti šias dėmes, svarbiausia kuo greičiau sušlapinti dėmę muilinu vandeniu ar valikliu ir tik tada imtis šveitimo. Šokolado ir saldumynų dėmes efektyviai pašalina ir paprasčiausias karštas vanduo.


Shutterstock


Maisto ir gėrimų dėmės


Kovai su riebalų dėmėmis pasitelkite dirbtinį saldiklį ‒ prieš valydami dėmę tiesiog užbarstykite jo ant paviršiaus. Riebaus padažo dėmes valykite šviesinamųjų miltelių ir šilto vandens tirpalu. Ryškesnių atspalvių gėrimų dėmes galite nesunkiai pašalinti actu ir vandeniu.Shutterstock


Virtuvės sutvarkymas


Natūralu, kad po Velykų didžiausia netvarka jūsų lauks virtuvėje. Žinoma, indų iškart išplauti negalėsite, bet bent pamerkite juos į vandenį – svečiams išėjus, nereikės gremžti pridžiūvusio maisto. Bendro pobūdžio patarimas būtų toks: stenkitės niekada neatidėlioti tvarkymosi, nes tai reikalus tik pablogina.


Margučių marginimo padariniai


Dažant velykinius kiaušinius natūraliomis ar cheminėmis priemonėmis beveik neįmanoma išvengti dėmių ant drabužių, grindų ar baldų. Pastebėję jas, iškart nuplaukite plovikliu. Pašalinti dėmes nuo rankų ir audinių padeda actas. O jei bemarginant vienas kitas kiaušinis sudužo ir ištepė grindis ar drabužius, pirmiausia nešvarią vietą apibarstykite druska – bus lengviau nuvalyti.


Shutterstock


Neišmeskite – rūšiuokite


Neskubėkite išmesti velykinių dekoracijų – galbūt galėsite jas dar kartą panaudoti. Tvarkant namus patogu po ranka turėti dvi kartonines dėžes. Į vieną dėžę dėkite daiktus, kuriuos ketinate dar kartą panaudoti ‒ galbūt per kitas Velykas, o į kitą ‒ išmesti skirtus daiktus. Tai leis jums sutaupyti nemažai laiko ir palengvins darbą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis