Kodėl „metro“ stiliaus plytelės niekada neišeis iš mados?

„Metro“ stiliaus plytelės šiandien išgyvena tikrą savo aukso amžių, tačiau reikia pastebėti, kad šiomis keramikinėmis plytelėmis virtuvės bei vonios kambariai dekoruojami yra jau gana seniai. Tad kodėl tokio stiliaus plytelės niekada neišeis iš mados?

Šių paprastų plytelių dizainas erdvei suteikia niekada iš mados neišeinančios elegancijos jausmo. O dėl didelio spalvų, glaistų, klijavimo būdų pasirinkimo, tinkamą variantą savo interjerui gali atrasti kiekvienas.


Shutterstock


Trumpa „Metro“ plytelių istorija


Jeigu jūsų virtuvėje arba vonios kambaryje yra suklijuotos klasikinės „metro“ stiliaus plytelės, žinokite, kad savo namuose turite užkonservavę dalelę istorijos.


Tikriausiai nenustebsite sužinoję, kad šios keramikinės plytelės buvo sukurtus metro stotims. Klasikinę stačiakampio formos „Metro“ plytelę, kurios išmatavimai – 15 x 7,5 cm, 1904 metais sukūrė dizainerių duetas – George C. Heins bei Christopher Grant La Farge. Tokio dizaino plytelėmis buvo papuošta pirmoji metro stotis Niujorke.


To meto Niujorko gyventojai buvo pakvaišę dėl higienos, todėl „metro“ plytelių pasirinkimas buvo gana logiškas sprendimas. Juk vienas didžiausių jų privalumų yra lengva priežiūra (į jas neįsigeria dėmės, taip pat jos yra nesudėtingai nuvalomos). Žinoma, dabar ši mintis gali nuskambėti kiek ironiškai, nes šiandien įprasta manyti, kad Niujorko metro stotys yra ganėtinai purvinos. Kita svarbi priežastis, kodėl jos buvo naudojamos stotyse, – šviesus, blizgus paviršius, kuris pašviesindavo tamsią jų erdvę.


Shutterstock


Metro“ plytelių estetikos subtilybės šiandien


Į namus „metro“ plytelė persikėlė labai greitai, iš karto po pirmojo debiuto metro stotyse. Jos buvo naudojamos ten, kur norėjosi ypatingos švaros – virtuvėse bei vonios kambariuose.


Shutterstock


Kalbant apie jų estetiką, šiandien šis plytelių dizainas yra vertinamas ne tik dėl niekada iš mados neišeinančios stačiakampio formos, bet ir dėl galimybės rinktis iš įvairių plytelės spalvų, dydžių, bei klijavimo būdų. Taip pat tokias plyteles labai tinka derinti su skirtingomis glaisto spalvomis, taip sukuriant papildomą kontrastą interjere (pavyzdžiui, baltos „metro“ plytelės derinamos su pilku glaistu).


Shutterstock


Nors anksčiau šias plyteles buvo įprasta klijuoti horizontaliai, šiandien jos yra klijuojamos įvairiais būdais: horizontaliai, vertikaliai, eglutės forma ir pan.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis