Patikrinti ir nesudėtingai pritaikomi tvarkos guru iš Japonijos patarimai

Namų tvarkymasis nebūtinai turi būti sunki ir nemalonius jausmus kelianti užduotis. Turint tinkamą tvarkymosi planą, šis darbas gali tapti netgi itin pozityvia patirtimi. Ieškantiems įkvėpimo, prieš imantis šios veiklos, verta pasisemti idėjų iš tvarkos ekspertės Marie Kondo.

Marie Kondo – vardas, kurį šiandien žino visas pasaulis. Ši moteris iš pagrindų pakeitė ne vieno žmogaus požiūrį į tvarkymąsi. Ji skleidžia sąmoningo požiūrio į savo turimą turtą žinutę ir moko paleisti tuos daiktus, kurie neteikia džiaugsmo. Toks tvarkymosi metodas pirmiausia išvalo ne žmogaus namus, o jo galvą ir pakeičia nuostatų rutiną.


2014 metais išleista ekspertės knyga „Tvarkingų namų stebuklas: japonų menas tvarkytis“ (angl. The Life-Changing Magic of Tidying Up: The Japanese Art of Decluttering and Organizing) tapo bestseleriu. O šiais metais išėjusi jos laida „Tvarkymasis su Marie Kondo“ (angl. Tidying Up with Marie Kondo) sulaukė neregėto pasisekimo. Tiek knyga, tiek laida motyvuoja daugybę žmonių visame pasaulyje keisti savo tvarkymosi įpročius.


Marie Kondo
Marie Kondo
Shutterstock


TOP 5 jau patikrinti Marie Kondo patarimai, kurie pakeis jūsų požiūrį į tvarkymąsi


1. Ar turimi daiktai jums teikia džiaugsmą? Atsisveikinti su savo turimais daiktais nėra lengva. Tad kaip nuspręsti, ką pasilikti, o kuo atsikratyti. Marie Kondo pataria paimti kiekvieną savo daiktą į rankas ir užduoti klausimą – „Ar šis daiktas man teikia džiaugsmą?“. Jeigu daiktas nebeteikia jums laimės ir džiaugsmo, atėjo metas jam nuoširdžiai padėkoti, o tuomet atsikratyti (padovanoti, parduoti arba išmesti).


Shutterstock


2. Tvarkykite ne atskirus kambarius, o kategorijas. Kapitalinis namų tvarkymas bei nereikalingų daiktų pašalinimas yra didžiulis iššūkis, todėl jo imtis reikia tik turint aiškų planą. Dauguma iš mūsų yra įpratę namus tvarkyti kambarys po kambario, bet Marie Kondo siūlo išbandyti kitą metodą – tvarkyti atskiras daiktų kategorijas (pavyzdžiui, rankšluosčiai, patalynė, rūbai, knygos ir pan.).


3. Nostalgija nėra jūsų draugė. Dažnai namuose galime atrasti daug daiktų, kurie mums nebeteikia džiaugsmo, bet kelia tam tikrus sentimentus. Pavyzdžiui, ne viena iš mūsų dėžutėje kaupiam bilietus iš įsimintinų kelionių, atvirutes nuo mylimo žmogaus ir pan. Jei šie daiktai jums teikia džiaugsmą, tada verta juos kaip nors įprasminti, pavyzdžiui, suklijuoti į albumą. Kitu atveju, su jais atėjo metas atsisveikinti.


Dar viena daiktų kategorija, kuria sunku atsikratyti yra dovanos. Tačiau jeigu dovana jums neteikia laimės, Marie Kondo rekomenduoja mintyse padėkoti už ją, o tuomet perleisti (kitam žmogui, labdarai ar pan.).


4. Vertikalus lankstymo būdas. Marie Kondo rekomenduoja rūbus lankstyti, o ne kabinti, nes pakabinti drabužiai užima kur kas daugiau vietos. Taip pat sulankstytus drabužius ji siūlo dėti vertikaliai, o ne guldyti, tuomet bus lengviau surasti tai, ko ieškote.


5. Čia ir dabar. Viena didžiausių pamokų, kurias skelbia Marie kondo yra ta, kad tvarkymuisi laiko skirti reikia kasdien, tuomet niekada nebereikės valandų valandas švarintis savaitgaliais.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis