Ekspertai atsako: ką geriau rinktis – skalbyklę su džiovinimo funkcija ar džiovyklę?

Tikriausiai esate pastebėję, kad vis daugiau ir daugiau jūsų pažįstamų yra įsigiję arba planuoja netolimoje ateityje pirkti džiovyklę. O gal ja domitės arba jau esate nusipirkę ir Jūs? Tiems, kurie dar svarsto, pateikiame ekspertų nuomonę džiovyklės bei skalbyklės su džiovinimo funkcija tema.

Džiovyklių populiarumo šuolis


„Džiovyklių poreikis yra ženkliai padidėjęs, nes apie jų teikiamą naudą sužino vis daugiau žmonių, tai jau nebe prabangos prekė, o nepakeičiama buities dalis“, – su nuomone, kad paskutiniu metu džiovyklių poreikis yra smarkiai išaugęs, sutinka buitinės technikos „Buitis.lt“ parduotuvės konsultantas Jonas Tolvaišas.


Konsultantas sako, kad mūsų šalyje, dominuojant šaltam ir drėgnam klimatui, standartinis rūbų džiovinimas tampa iššūkiu, trunkančiu ilgai ir sukeliančiu daug nepatogumų neturint tam daug erdvės. Modernios kondensacinės džiovyklės su šilumos siurbliu šią problemą išsprendžia. Džiovinimas trunka apie 2 val., į aplinką neskleidžiama šiluma ir drėgmė, o skalbiniai tampa minkštesni, nuo jų pašalinamos kietosios dalelės, gyvūnų plaukai ir pan. J. Tolvaišas pastabi, jog ypatingo susidomėjimo jomis sulaukia iš jaunų šeimų su vaikais, taip pat klientų, kurių butuose nėra daug vietos rūbams džiovinti.


Su džiovyklių poreikio išaugimu sutinka ir „Electrolux“ buitinės technikos ekspertas Petras Gendvilis. „Taip, galima teigti, kad paskutinius metus džiovyklės yra labiausiai auganti kategorija, lyginant su kita buitine technika. Jeigu anksčiau džiovyklės buvo priskiriamos prie nebūtinų prietaisų, dabar – vis daugiau vartotojų įsitikina jų nauda bei lygina jas su itin naudingais buitiniais prietaisas, net su skalbimo mašinomis, kurios yra laikomos populiariausia buitine technika namų ūkyje“, – teigia ekspertas.


Jis priduria, kad toks populiarumo šuolis taip pat yra susijęs ir su tobulėjančiomis technologijomis, pavyzdžiui, šiuolaikines džiovykles galima statyti ir prastai vėdinamose patalpose – ko nebuvo galima daryti su senesnio tipo džiovyklėmis.


Shutterstock


Pagrindiniai skalbyklės su džiovinimo funkcija bei džiovyklės pliusai ir minusai


Buitinės technikos ekspertas P. Gendvilis teigia, kad pagrindinis skalbimo mašinų su džiovinimo funkcija privalumas yra sutaupoma vieta. Patogu naudoti, galima išskalbti ir išdžiovinti skalbinius vienu kartu, tačiau reikėtų nepamiršti apie mažesnę džiovinamų skalbinių įkrovą. Nors dauguma skalbimo mašinų su džiovinimo funkcija nepasižymi taupumu, tačiau parduotuvėse šiandien jau galima rasti šiuolaikiškų įrenginių su šilumos siurblio džiovinimo technologija, taupančių elektros energijos bei vandens sąnaudas bei kruopščiai džiovinančių žemesnėje temperatūroje.


Džiovyklės, pasak eksperto, turi kitus privalumus: didesnį būgną (galima greičiau išdžiovinti net iki 8 kg skalbinių įkrovas), efektyvius pūkų filtrus bei įvairesnį programų pasirinkimą. Šiuolaikinėse džiovyklėse praktiškai galima džiovinti viską, net tokius jautrius audinius kaip vilną, šilką ar vandeniui nepralaidžias striukes, išsaugant mėgstamų drabužių ilgaamžiškumą.


Shutterstock


Kriterijai, į kuriuos rekomenduojama atkreipti dėmesį, renkantis skalbimo mašiną su džiovinimo funkcija arba džiovyklę


Renkantis skalbimo mašiną su džiovinimo funkcija, buitinės technikos parduotuvės konsultantas J. Tolvaišas rekomenduoja atkreipti dėmesį į būgno dydį, kiek skalbinių ji gali džiovinti, jei telpa, rinktis iš didesnio gylio modelių.


Jis pataria rinktis tik iš gerai žinomų gamintoju, nes prietaisų surinkimas bus tikrai geresnis, pati mašina bus sunkesnė, stabilesnė ir tylesnė veikimo metu. Konsultantas taip pat pastebi, kad beveik visos be išimties skalbyklės su džiovinimo funkcija džiovinimui naudoja šaltą vandenį ir turi kaitinimo elementą, tad elektros ir vandens sąnaudos džiovinimu metu gan didelės, tad reikia ieškoti A energetinės klasės prietaisų.


Ieškantiems inovatyviausių modelių, rinkoje yra skalbyklių su šilumos siurblio technologija ir integruotu pūkų filtru, kurios džiovina tokiu pat principu kaip moderni džiovyklė, tad yra taupesnės. Žinoma, tokio kombinuoto įrenginio džiovinimo funkcija nėra tiek pat efektyvi laiko, džiovinamo kiekio ir elektros sąnaudų atžvilgiu, lyginant su atskira džiovykle.


Renkantis džiovyklę, J. Tolvaišas rekomenduoja ieškoti tik A+ arba aukštesnės energinės efektyvumo klasės kondensacinės džiovyklės, kuri turi šilumos siurblio technologiją. Visos B ir žemesnės energinės klasės džiovyklės šios technologijos neturės, tad vartos 2–3 kartus daugiau elektros energijos ir džiovins aukštesnėje temperatūroje, nes turi kaitinimo elementą. Tai reiškia, kad daugelio drabužių džiovinti negalėsite.


Kitas labai aktualus dalykas, pasak konsultanto, yra džiovyklės priežiūra ir filtrų valymas. Kuo geresnis pūkų filtras – tuo mažiau jų pateks į kondensatorių, kuriam užsiteršus, mažėja džiovyklės efektyvumas. Kadangi kaskart po džiovinimo teks išvalyti pūkų filtrus ar filtrą, retkarčiais prasiurbti kondensatorių, verta rinktis džiovykles turinčias dviejų arba keturių sluoksnių pūkų filtrus su gera gumine tarpine. Protingas sprendimas – rinktis džiovyklę, kuri turi savaime išsivalantį kondensatorių. Dėl savaime išsivalančios sistemos nebereikia valyti kondensatoriaus, o energijos suvartojimas išlieka žemas visą tarnavimo laiką.


Dar vienas niuansas naudojimo patogumui, kurį siūlo įvertinti J. Tolvaišas, – kondensato nuleidimas į kanalizaciją. Jeigu nenorite kaskart po rimtesnio džiovinimo pilti kondensato vandenį iš džiovyklės bakelio į kriauklę, ieškokite džiovyklių, kurios turi žarnelę, kondensato vandenį nuleidžiančią į kanalizaciją.


Kadangi šiuolaikinėse džiovyklėse gausu įvairių programų, reikėtų rimtai apsvarstyti, ar tikrai visas jas planuojama naudoti, ir be reikalo nepermokėti. Dažniausiai naudojamos programos pagal audinio tipą: medvilnė, sintetika, greita, mišri įkrova, taip pat mėgstamas džiovinimas pagal nustatytą laiką.


Na, ir inovacijų mėgėjai gali ieškoti džiovyklių modelių, kurie gali būti valdomi per bevielį ryšį išmaniu įrenginiu, kuriame įdiegta atitinkamo gamintojo programėlė.


Shutterstock


Taigi kas visgi populiariau – skalbimo mašinos su džiovinimo funkcija ar džiovyklės?


Apžvelgus pagrindinius šių prietaisų privalumus bei trūkumus ir svarbiausius pasirinkimo kriterijus, pasidaro aišku, kad tokį įrenginį rinktis reikia atsižvelgiant į savo poreikius, biudžetą bei turimą laisvą vietą namuose.


„Nors žmonės labiau renkasi džiovykles, tačiau vienas iš svarbesnių pasirinkimo kriterijų (renkantis džiovyklę ar skalbimo mašiną su džiovinimo funkcija) yra vietos trūkumas. Tokiu atveju pirkėjai labiau dairosi skalbimo mašinų su džiovinimo funkcijomis. Šios skalbimo mašinos turi mažesnes džiovinimo įkrovas (iki 6 kg.), sunaudoja daugiau elektros energijos bei vandens, džiovina ilgiau bei turi mažesnį programų pasirinkimą. Tačiau rinkoje yra keletas gamintojų modelių kurie šilumos siurblio džiovinimo technologiją pritaikė ir skalbimo mašinose, todėl šios skalbimo mašinos savo taupumu ir efektyvumu gali prilygti džiovyklėms ir yra vienos iš populiariausių rinkoje.


Sprendžiant vietos problemą, svarbu paminėti, kad šiuolaikines džiovykles galima statyti prastai vėdinamuose vietose ar ant skalbimo mašinų naudojant tam skirtus tvirtinimo priedus. Trumpai tariant, šiuolaikinę džiovyklę galite statyti ten, kur yra elektros lizdas“, – sako buitinės technikos ekspertas P. Gendvilis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis