Kodėl nereikia plauti indų, kuriuos dėsime į indaplovę?

Ar žinojote, kad plauti indus, kuriuos dėsite į indaplovę, yra visai nenaudinga?

Indų plovimas – tokia įprasta kasdieninės rutinos dalis, kad retai apie ją susimąstome. Praskalaujame indus, įdedame juos į indaplovę, paspaudžiame mygtuką ir voilà. Tačiau pasirodo, kad šioje paprastoje veiksmų eigoje slypi klaida – indų, prieš dedant juos indaplovę. skalauti nereikia.


Tie, kurie naudojasi indaplove, puikiai žino tą malonų jausmą, kai pasibaigus plovimo programai, atveri jos dureles ir ten randi švarut švarutėlius, sausus indus, kuriuos telieka sudėti į lentynas. Tačiau tikrai ne kiekvienas šio įrenginio naudotojas žino, kad indų, prieš dedant juos į indaplovę, papildomai plauti vandeniu nereikia.


Iš tiesų, toks papildomas jų valymas vandeniu gali daugiau pakenkti negu pagelbėti, nes taip darydami neleidžiame plovimo priemonėms tinkamai suveikti. Ekspertai sako, kad nuo indų tereikia pašalinti maisto likučius, o visą kitą darbą už jus atliks indų plovimo mašina.


Indaplovė
Indaplovė
Shutterstock


Pasirodo, kad indaplovės savo darbą geriausiai atlieka tada, kai prie indų yra prikibusių maisto dalelių. Tuomet fermentai esantys plovimo priemonėse prisikabina prie tokių dalelių ir jas tinkamai pašalina. Jeigu indai bus nepakankamai purvini, šie valantys fermentai gali būti tiesiog nuskalauti.


Beje, dauguma šiuolaikiškų indaplovių savo viduje turi įmontuotus jutiklius, kurie reaguodami į apnašų kiekį ant indų, parenka tinkamiausią plovimo ciklą bei trukmę, netgi tuo atveju, jeigu paspaudžiate programą „įprasta“ (angl. „normal“). Tad jeigu indus papildomai ir praplausite, nuo to jie švaresni netaps.


Ar žinojote, kad jeigu visgi nusprendžiate indus praplauti prieš dedant į indaplovę, per metus iššvaistot apie 23 tūkstančius litrų vandens? Šiuolaikinės, energiją tausojančios indaplovės sunaudoja gerokai mažiau vandens, nei plaunant indus rankomis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis