Kapitalinis namų tvarkymo planas visiems metams: kaip sistematiškai įveikti šią užduotį

Kapitalinis namų tvarkymas – baugiai skambantis žodžių junginys, tačiau su juo, nori ar ne, tenka susidurti beveik kiekvienais metais. Kad toks tvarkymasis būtų mažiau gąsdinantis ir lengviau įveikiamas, geriausia jo imtis sistematiškai – kiekvieną mėnesį skiriant ypatingą dėmesį vienai namų erdvei.

Sausis. Naujus metus pradėkite su tvarkinga, pasenusiais prieskoniais ir nenaudojamais stalo įrankiais neperkrauta virtuve. Išmeskite nebenaudojamas kempinėles bei virtuvinius rankšluosčius (juos galite sukarpyti ir panaudoti kaip šluostes).


Shutterstock


Iš spintelių ir šaldytuvo pašalinkite visus pasenusius produktus. Peržiūrėkite indus, įrankius, smulkią virtuvinę techniką, nenaudojamus daiktus paaukokite, atiduokite arba parduokite.


Shutterstock


Vasaris. Vasarį galite imtis darbo erdvės. Peržiūrėkite visus susikaupusius popierius. Nereikalingus išmeskite į popieriui skirtą konteinerį, kad jie būtų perdirbti. Įsigykite darbo kalendorių, kad nepamirštumėte svarbių susitikimų ir skambučių. Taip pat neužmirškite sutvarkyti kompiuterio atminties ir el. pašto.


Shutterstock


Kovas. Keičiantis metų laikams, galima imtis drabužių bei aksesuarų. Drabužius pirmiausia galima surūšiuoti pagal sezoniškumą. Tokio rūšiavimo metu lengviau bus atrinkti tuos daiktus, kurie yra nebenešiojami. Atidėtus rūbus galima paaukoti arba parduoti. Atrūšiuotus naudojamus žieminius drabužius išskalbkite, sudėkite į jiems skirtą vietą ir palikite iki kitos žiemos.


Shutterstock


Balandis. Balandį galite imtis pavasarinio valymo vonios kambaryje. Išmeskite visus pasibaigusius arba iš galiojimo išėjusius higienos ir kosmetikos produktus. Taip pat atsikratykite ir tais produktais, kurių tiesiog nemėgstate ir nenaudojate, juos galite kam nors atiduoti. Prieš sudedant naudojamas priemones į joms skirtus stalčius ir lentynas, pirmiausia būtinai jas gerai išvalykite.


Shutterstock


Gegužė. Gegužės mėnesį užsiimkite skalbimo priemonių, patalynės ir rankšluosčių tvarkymu. Tvarkingai surūšiuokite skalbimo ir valymo priemones, nes kai jos gražiai sudėtos, tuomet ir tvarkymosi darbais užsiimti yra maloniau. Pereikite visas lentynas ir stalčius, kuriuose yra sandėliuojama patalynė ir rankšluosčiai. Namų tekstilė – neamžina, tad pašalinkite tai, kas yra nebenaudojama.


Shutterstock


Birželis. Kadangi birželį prasideda vaikų atostogos, namuose, kuriuose auga vaikai, ateina metas sutvarkyti žaidimų kambarį, namų darbams ruošti skirtą kampelį ir tiesiog svetainę, kur daugiausia laiko praleidžiame su šeima. Išmeskite visus nebereikalingus vaikų sąsiuvinius, paaukokite vadovėlius bei išaugtus žaislus ir pan.


Shutterstock


Liepa. Kadangi liepą yra pakankamai šilta, ateina metas darbus perkelti į lauką. Sutvarkykite pašiūrę, garažą bei terasą. Išmeskite sugedusius sodo įrankius, paaukokite arba parduokite nenaudojamus daiktus, kuriuos laikote garaže ir t.t.


Shutterstock


Rugpjūtis. Rugpjūtį dauguma iš mūsų atostogauja ir savo įspūdžius fiksuoja fotoaparatu. Šį mėnesį peržiūrėkite padarytas nuotraukas ir kelias mėgstamiausias atsispausdinkite ir įsirėminkite. Kompiuteryje sugrupuokite atskiras fotografijas ir sudėkite jas į albumus.


Shutterstock


Rugsėjis. Mokslo metų pradžios proga, sutvarkykite koridorių. Išneškite iš jo daiktus, kurie ten nepriklauso. Pereikite stalčius, krepšius, spinteles ir išmeskite visus nereikalingus daiktus (pvz.: pasibaigusį batų tepalą, suplyšusias pirštines ir pan.). Jeigu yra poreikis, pasirūpinkite papildomais kabliukais, krepšeliais, lentynėlėmis.


Interjeras
Interjeras
Shutterstock


Spalis. Orams vėstant ir vis daugiau laiko praleidžiant namuose, galima imtis valgomojo erdvės tvarkymo. Peržiūrėkite staltieses bei servetėles ir išmeskite tas, kurios yra nebenaudojamos. Patikrinkite stalo įrankių ir lėkščių atsargas, įvertinkite, ar jų yra užtektinai.


Shutterstock


Lapkritis. Lapkritį galite apsiimti su asmeniniais pomėgiais susijusios erdvės tvarkymo. Pavyzdžiui, jeigu kolekcionuojate plokšteles, jas galite sudėti tam tikra tvarka, kad vėliau būtų paprasčiau susirasti norimą įrašą.


Shutterstock


Gruodis. Gruodį tvarkymosi darbai yra susiję su šventėmis. Išmeskite sudužusius žaisliukus ir atiduokite nepatinkančias kalėdines dekoracijas. Paaukokite dovanas, kurias gavote, bet žinote, kad niekada nepanaudosite (nelaikykite dalykų iš kaltės). Viena šios taisyklės išimtis – rankų darbo megztiniai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis