Kaip pašalinti žvakių vaško dėmes

Žvakės siejasi su grožiu, jaukumu ir romantika. Bet kartais jos gali būti pavojingos arba tiesiog sukelti rūpesčių. Kam neteko krapštyti vaško nuo staltiesės, vonios, stalo ar grindų (vietų, kur norėjome daugiau romantikos)? Bloga žinia ta, kad nėra greito ir paprasto būdo panaikinti žvakių vaško dėmes. Tačiau turime ir gerą žinią – įdėję pastangų ir vadovaudamiesi „Furnish Home“ patarimais galėsite pašalinti vašką nuo bet kokio paviršiaus.

Dalinamės patarimais, kaip pašalinti vaško dėmes nuo įvairių paviršių.


Nuo sienų: jums prireiks kelių popierinių servetėlių ir lygintuvo. Kaitinant vaškas prilips prie popieriaus. Arba galite naudoti plaukų džiovintuvą, o tirpstantį vašką vis nuvalyti.


Nuo plytų: visų pirma, pasistenkite neįtrinti. Vietoj to vašką užšaldykite ledukais, o tada nugramdykite senu peiliu sviestui arba panašiu nelabai aštriu įrankiu. Po to paviršių nuplaukite šiltu muiluotu vandeniu.


Nuo medžio: plaukų džiovintuvu ištirpinkite vašką, tada patrinkite paviršių minkšta šluoste. Nepasiduokite pagundai gramdyti vašką peiliu – taip rizikuojate pažeisti medieną ar apdailą.


Nuo kilimo: ant vaško uždėkite popierinį maišelį. Ant maišelio uždėkite nestipriai įkaitintą lygintuvą ir palaikykite. Vaškas susigers į popierių.


Nuo audinio: reikės atlikti dviejų etapų procedūrą. Iš pradžių kokiam pusvalandžiui įdėkite audinį į šaldymo kamerą. Tada audinį ištraukite ir nugramdykite sušalusį vašką. Tada šiek tiek įkaitinkite lygintuvą ir palyginkite audinį per popierinį maišelį, kad į jį susigertų vaško likučiai. Jei nuo vaško liko pastebima dėmė, galite naudoti priemonę nuo dėmių ir audinį išskalbti.


Nuo plaukų: jei vaško pakliuvo ant plaukų galiukų, įmerkite juos į karštą vandenį, kad vaškas išsilydytų. Jei vaško pakliuvo arčiau plaukų šaknų arba jei jūsų plaukai trumpi, įtrinkite į plaukus alyvuogių aliejaus, kad vaškas suminkštėtų ir atliptų.


Nuo kriauklės / vonios: vašką pašalinsite plastikiniu gremžtuku ar nebenaudojama plastikine (kreditine ar kitokia) kortele. At vaško užpilkite verdančio vandens, kad jis aptirptų ir lengviau nusiimtų.


Nuo smulkių daiktų: pats paprasčiausias būdas, kaip pašalinti žvakių vašką nuo smulkių objektų – įdėti juos į šaldymo kamerą. Nustebsite pamatę, kaip lengva nugramdyti sušaldytą vašką.


Nuo televizoriaus ar kompiuterio ekrano: geriausia naudoti ledo kubelį. Vaškas sukietės ir lengvai nusigramdys. O kitą kartą pasistenkite žvakę deginti atokiau nuo elektros prietaisų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis